iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
29. 1. 2019
na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
3531
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Likvidace odpadu se odkládá

  0:48 do playlistu

  Likvidace odpadu se odkládá
  Likvidace nelegálně skladovaných barelů s nebezpečným odpadem ve Starém Městě nedaleko Frýdku-Místku se zatím odkládá. Město ještě nevybralo firmu, která odpad odveze, uskladní a zabezpečí. Pokud neskončí vyšetřování a policisté nenaleznou viníka, nesmí být nebezpečné látky zničeny.

 • Likvidace odpadu se odkládá

  3:07 do playlistu

  Likvidace odpadu se odkládá
  A podrobnější informace o tom, jak by odvoz odpadu ze Starého města mohl probíhat, doplní primátor Frýdku-Místku, Michal Pobucký.

 • Kraj přispěje obětem

  7:52 do playlistu

  Kraj přispěje obětem
  Pozůstalým po obětech prosincového důlního neštěstí v Dole ČSM Sever ve Stonavě na Karvinsku přispěje MS kraj částkou 100 tis. Kč. Poskytnutí finančního daru dnes schválili krajští radní, řekla novinářům mluvčí úřadu Nikola Birklenová. Kraj peníze věnuje Nadaci OKD, která je jednou ze 2 organizací, které spravovaly vyhlášené veřejné sbírky.

 • Opilý řidič obviněn

  8:11 do playlistu

  Opilý řidič obviněn
  Silně opilý řidič nákladního auta, který havaroval v pátek na dálnici D46 u Prostějova, byl obviněn z obecného ohrožení. Hrozí muži až 8 let vězení. Podle policistů nehodě předcházela téměř 20km jízda z Tovačova na Přerovsku, řidič jel s více než 3 promile alkoholu. Na nebezpečnou jízdu upozorňovali na tísňové lince svědci, podle policie mohl ohrozit chodce i další řidiče, žádají proto o pomoc přímé svědky.

 • Rekordní výnos sbírky

  8:38 do playlistu

  Rekordní výnos sbírky
  Výtěžek Tříkrálové sbírky v ostravsko-opavské diecézi je letos rekordní. Na území MS kraje a na Jesenicku se vybralo skoro 18 mil. 700 tis. Kč. Proti loňskému roku je to nárůst o více než 800 tis. 4/5 z výnosu sbírky zůstanou v regionu, kde byly vykoledovány, desetina pomůže v zahraničí a 5 % jde na celostátní projekty. Zbývajících 5 % pokrývá organizaci sbírky.

 • Ředitel chce FN stabilizovat

  9:06 do playlistu

  Ředitel chce FN stabilizovat
  Navázat lepší vztahy s Lékařskou fakultou Ostravské univerzity. Jedna z hlavních priorit nového ředitele Fakultní nemocnice Ostrava. Jířího Havrlanta jmenoval do funkce ministr zdravotnictví Adam Vojtěch minulý týden. Řízení nemocnice, která má více než 3 tis. zaměstnanců a ročně hospitalizuje průměrně 42 tis. pacientů, převezme v půlce února.

 • Personál nemocnice čeká očkování

  11:16 do playlistu

  Personál nemocnice čeká očkování
  Jednotlivá zdravotnická zařízení v MS kraji vytipovávají zdravotníky, u kterých navrhnou testování a následné očkování proti spalničkám. Podle epidemiologů je kraj na hranici možné spalničkové epidemie. Pokud propukne naplno, stane se tak podle hygieniků v řádech několika týdnů. Celou situaci by pak musela řešit krajská epidemická komise.

 • Winter Survival v plném proudu

  12:58 do playlistu

  Winter Survival v plném proudu
  Desítky kilometrů dlouhé přesuny na lyžích nebo pěšky, nocování venku nebo zdolávání skalních stěn. I takové jsou podmínky závodu Winter Survival, který v Jeseníkách probíhá už po 25. Armádní soutěž nemá podle organizátorů ve světě obdoby. Účastní se jí týmy z Česka, Německa nebo z Rakouska.

 • Další případ týrání

  15:34 do playlistu

  Další případ týrání
  V MS kraji přibylo případů týrání zvířat. Loni od ledna do listopadupolicisté kvůli tomu vyšetřovali 20 kauz, což je téměř 2x víc než o rok dříve. Zároveň stoupla objasněnost. V těchto dnech začali prověřovat další případ. 10letý vlčák, kterého zřejmě jeho majitel dlouhodobě týral, skončil v péči veterinářů.

 • Hradec komunitní centrum nepostaví

  17:14 do playlistu

  Hradec komunitní centrum nepostaví
  Bouřlivá diskuze mezi občany a zastupiteli proběhla včera v Hradci nad Moravicí. Na schůzi o budoucnosti Národního domu zvítězil plán budovu prozatím nerekonstruovat. Dům z roku 1909 už přitom měl vypracovanou studii i schválenou dotaci z evropských fondů na 18 mil. Kč.

 • Lyžařské kurzy pro hendikepované

  19:37 do playlistu

  Lyžařské kurzy pro hendikepované
  Školní lyžařské kurzy. Pro někoho cesta, jak se na svahu zdokonalit. Pro jiné zase způsob, jak si osvojit aspoň základy lyžování. V Jeseníkách teď kurz pro své studenty pořádá taky Univerzita Palackého. Od ostatních se ale odlišuje. Studenti se na něm setkávají s dětmi se zdravotními handicapy a učí se, jak je naučit lyžovat.

 • Král umírá na scéně "12"

  21:46 do playlistu

  Král umírá na scéně "12"
  Umírání může mít mnoho podob. To, kterého se účastní diváci Národního divadla moravskoslezského, je nedůstojné a komické a trvá přesně 90 minut. Tak, jak to určil král absurdního dramatu Eugene Ionesco. Absurdní grotesku "Král umírá" v hlavní roli v Františkem Večeřou umístili její tvůrci do nové ostravské komorní scény "12".

Přehrát vše

Související