iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
18. 1. 2019
na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
3566
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • V lyžařských střediscích dbají na bezpečnost

  0:46 do playlistu

  V lyžařských střediscích dbají na bezpečnost
  Na vrcholech Jeseníků leží až 180 cm sněhu. Výborné podmínky lákají lyžaře, v provozu jsou všechny ski areály. Kvůli množství návštěvníků by ale lidé na sjezdovkách měli být opatrnější. Na bezpečnost lyžařů více dohlíží i provozovatelé. Někteří také zpřísnili kontroly lanovek i stromů v okolí sjezdovek, v reakci na včerejší nehodu lanovky na Bukové hoře v Orlických horách.

 • V lyžařských střediscích dbají na bezpečnost

  3:00 do playlistu

  V lyžařských střediscích dbají na bezpečnost
  Živě Radim Pavlica, náčelník Horské služby Beskydy.

 • V Bohuslavicích našli leteckou pumu

  7:06 do playlistu

  V Bohuslavicích našli leteckou pumu
  100kilogramovou pumu našli při výkopových pracích dělníci v Bohuslavicích na Opavsku. Pocházela z 2. světové války. Policie kvůli nálezu evakuovala 18 lidí z dvou desítek rodinných domů v okruhu 100 metrů, zásah trval hodinu. Kvůli podobnému nálezu policie loni v červnu v Hlučíně evakuovala dokonce 300 lidí.

 • Obchvat Třince chtějí dostavět tři firmy

  7:28 do playlistu

  Obchvat Třince chtějí dostavět tři firmy
  Do výběrového řízení na dostavbu obchvatu Třince se přihlásili 3 zájemci. Hodnoticí komise je nyní posoudí a doporučí ŘSD, s kým uzavřít smlouvu. Stavět by se mohlo začít už na jaře. Silnice I/68 mezi Třanovicemi a Nebory je posledním nedostavěným úsekem obchvatu Třince. Přes Třinec vede silnice I/11, která směřuje na Slovensko a patří k nejvytíženějším v zemi.

 • SŽDC pozastavila kácení v Petrovicích u Karviné

  7:54 do playlistu

  SŽDC pozastavila kácení v Petrovicích u Karviné
  V Petrovicích u Karviné i nadále řeší problém s protihlukovými stěnami. Ty kolem železniční trati stále nejsou. SŽDC navíc začala kolem kácet veškeré stromy. Podle Inspekce ŽP ale neoprávněně. V dané lokalitě totiž žijí vzácné druhy obojživelníků nebo ptáků.

 • Hokej pro handicapované

  10:42 do playlistu

  Hokej pro handicapované
  Do Ostravy se po 10 letech vrátí světový šampionát v para hokeji, sportu hendikepovaných. Na přelomu dubna a května se o titul mistra světa utká 8 elitních týmů, např. z Kanady, Švédska, Japonska nebo USA. Ambasadorem turnaje je legendární brankář Dominik Hašek, který si dnes para hokej sám vyzkoušel.

 • Studenti mají bydlení zdarma za pomoc seniorům

  12:56 do playlistu

  Studenti mají bydlení zdarma za pomoc seniorům
  Studenti tu mohou v bytech bydlet úplně zdarma. Na oplátku se pak zapojují do života seniorů. Cílem je sblížit komunitu města a udržet v regionu mladé lidi.

 • V Hrabyni plavali přes La Manche

  15:46 do playlistu

  V Hrabyni plavali přes La Manche
  V Hrabyni přeplavali kanál La Manche. V bazénu místního rehabilitačního ústavu se od dnešní půlnoci střídali hendikepovaní lidé po úrazech nebo pacienti s onemocněním pohybového ústrojí. Ve štafetě zdolali 33,6 km, tedy úsek, který odděluje Francii a Velkou Británii.

 • Kraj investuje více do sociálních služeb

  18:17 do playlistu

  Kraj investuje více do sociálních služeb
  MS kraj dá i letos více peněz na péči o potřebné. Chce tak zvýšit kvalitu a dostupnost sociálních služeb. Plánuje například navýšení počtu lůžek v domovech důchodců.

 • Tibor Červeňák vystavuje v rodných Hranicích

  21:50 do playlistu

  Tibor Červeňák vystavuje v rodných Hranicích
  Světově uznávaný umělec Tibor Červeňák přivezl do svého rodného města svá nejnovější díla. Narodil se v Hranicích, kde žil v dětském domově, a později i na ulici. Červeňák je jediným Čechem, který studoval a dostal stipendium na prestižní Chelsea College of Art and Design.

Přehrát vše

Související