iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
22. 11. 2018
na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
9131
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Prodloužení tramvaje má podporu Ostravanů

  0:49 do playlistu

  Prodloužení tramvaje má podporu Ostravanů
  Prodloužení tramvajové trati do Ostravy-Poruby má podporu obyvatel. Vyplývá to z výsledků průzkumu veřejného mínění, které dnes zveřejnilo vedení města. Průzkum za půl milionu korun probíhal v ulicích Ostravy v září a říjnu letošního roku a podle primátora Ostravy Tomáše Macury si tak město ověřilo, že si lidé zastavení přípravy projektu nepřejí. Ne všichni však s tímto výsledkem souhlasí.

 • Prodloužení tramvaje má podporu Ostravanů

  3:46 do playlistu

  Prodloužení tramvaje má podporu Ostravanů
  Živě Tomáš Macura, primátor Ostravy.

 • Olomouc a kraje lépe zkoordinují dopravní stavby

  7:08 do playlistu

  Olomouc a kraje lépe zkoordinují dopravní stavby
  Lepší koordinace při plánování oprav silnic a řešení dopravních problémů. To jsou hlavní výsledky dnešního jednání vedení Olomouce a OL kraje. Jejich zástupci spolu chtějí více spolupracovat a vytvořit koncepci rozvoje dopravní infrastruktury. Týká se to třeba vytížené křižovatky u Hejčínského gymnázia, kam přijíždějí auta ze 4 směrů. Navíc tudy prochází i železniční přejezd. Už dřív se v místě neosvědčily semafory a kvůli normám není možné ani vybudování kruhového objezdu.

 • Nové obchodní centrum zkomplikovalo dopravu

  8:27 do playlistu

  Nové obchodní centrum zkomplikovalo dopravu
  V Ostravě se dnes otevřelo první outletové centrum v MS kraji. Okolní obce se obávají, že zákazníci centra budou ještě více zatěžovat už tak komplikovanou dopravu. Kolony se tvořily už dnes, nejvíce v odpoledních hodinách, kdy řidiči stáli v koloně až 20 minut. Příjezdová cesta k obchodnímu centru je totiž jenom jedna a to z ulice Hlučínská. Nepomůžou si ani chodci, kteří jdou po pravé straně od Ostravy. Není tam totiž přechod, musí proto kličkovat mezi auty.

 • Odboráři jednali se zájemcem o ArcelorMittal

  8:56 do playlistu

  Odboráři jednali se zájemcem o ArcelorMittal
  Ostravskou huť navštívil ředitel společnosti Liberty House, Jon Bolton, který chce ArcelorMittal Ostrava koupit. V dopoledních hodinách jednal s odboráři, kteří měli proti novému potenciálnímu majiteli od začátku výhrady. Připravil si pro ně písemné odpovědi na jejich otázky z minulé schůzky před 2 týdny. Obě strany se dohodly na 4týdenní lhůtě, během které by měly doladit všechny detaily budoucí spolupráce. Tu musí ještě odsouhlasit Evropská komise.

 • Polsko dočasně obnovilo hraniční kontroly

  11:53 do playlistu

  Polsko dočasně obnovilo hraniční kontroly
  Dneškem opět začaly kontroly na česko-polských hranicích. Do služby tak vyrazilo několik set celníků obou států. Polsko zavedlo dočasné kontroly z bezpečnostních důvodů kvůli konání mezinárodní klimatické konference organizace OSN v Katovicích.

 • Do Ježískových vnoučat se zapojil Milan Baroš

  13:36 do playlistu

  Do Ježískových vnoučat se zapojil Milan Baroš
  Fotbalista Milan Baroš se dnes setkal se 76letou Zdeňkou Kolářovou z ostravského domova pro seniory Kamenec. Splnil jí tak její vánoční přání. Projekt Ježíškova vnoučata, díky kterému můžou lidé napříč republikou darovat opuštěným seniorům zážitek nebo dárek, pořádá už druhým rokem Český rozhlas.

 • Mobilní příbytek pro lidi bez domova

  17:32 do playlistu

  Mobilní příbytek pro lidi bez domova
  Lidé bez domova budou mít letos v MS kraji novou možnost, jak překonat mrazivé noci. Dobrovolníci přišli s projektem Iglou, pro lidi bez domova připravili speciální přístřešky z polyetylenové pěny. Charitativní organizace je rozdají vybraným lidem v terénu. Projekt je zatím ve zkušebním provozu a v některých městech se ještě čeká, až je schválí vedení radnic.

 • Kouř na divadelních prknech Bezručů

  19:41 do playlistu

  Kouř na divadelních prknech Bezručů
  Celovečerní filmový debut s názvem Kouř režiséra Tomáše Vorla se vrací do města, kde se natáčel. Ostravské divadlo Petra Bezruče nastudovalo jeho jevištní adaptaci. Příběh nováčka, který nastupuje do velké fabriky byl ve filmu kritikou na socialistické firemní poměry. Místo děje v divadle zůstalo, změnila se jen doba.

Přehrát vše

Související