iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
7. 11. 2018
na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
1855
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Primátorem Ostravy zůstává Tomáš Macura

  0:48 do playlistu

  Primátorem Ostravy zůstává Tomáš Macura
  Primátorem Ostravy zůstává Tomáš Macura z hnutí ANO. Na dnešním ustavujícím zastupitelstvu získal 47 hlasů z celkového počtu 55. Město povede koalice ANO, ODS, Pirátů a lidovců, definitivní podobu koaliční smlouvy podepsaly strany a hnutí teprve včera. V novém zastupitelstvu budou více slyšet ženy, zasedne jich tam 17, což je o 6 více než v přechozím období.

 • Primátorem Ostravy zůstává Tomáš Macura

  3:08 do playlistu

  Primátorem Ostravy zůstává Tomáš Macura
  Živě Tomáš Macura, primátor Ostravy.

 • Kdo usedne v ostravské radě?

  6:53 do playlistu

  Kdo usedne v ostravské radě?
  Shrnutí Tomáše Indreie.

 • Poslední stížnost na volby zamítnuta

  8:48 do playlistu

  Poslední stížnost na volby zamítnuta
  Krajský soud v Ostravě dnes zamítl poslední, ze zhruba 40 návrhů, na neplatnost komunálních voleb. Návrh podal Roman Važík, nesouhlasil totiž s kandidaturou za hnutí ANO. I přesto ale na kandidátní listině byl na 21. místě. Kvůli údajně zfalšovaným podpisům na dokumentech padlo i trestní oznámení na neznámého pachatele.

 • Konference Média, dějiny, společnost v Opavě

  10:03 do playlistu

  Konference Média, dějiny, společnost v Opavě
  Historické události v televizních či filmových podobách jsou tématem už 3. ročníku konference Média a dějiny. Ta se odehrává na Slezské univerzitě v Opavě. Konference je rozprostřena do 2 dnů a skládá se z přednášek, debat nebo projekcí. Mediálním partnerem je ostravské studio ČT.

 • Do Ostravy dorazil možný nový majitel hutě

  11:36 do playlistu

  Do Ostravy dorazil možný nový majitel hutě
  Do Ostravy přijel poprvé Sandžív Gupta. Budoucí potenciální majitel společnosti ArcelorMittal Ostrava. V dopoledních hodinách jednal s odboráři. Ti mají proti novému majiteli výhrady od začátku a spokojeni s jednáním nebyli ani dnes. Celý prodej bude ještě prověřovat Evropská komise, která bude mít konečné slovo.

 • 8,5 let vězení za zavinění tragické nehody

  13:58 do playlistu

  8,5 let vězení za zavinění tragické nehody
  8,5 roku vězení pro Josefa Ondrýska. Řidiče, který podle soudu zavinil nehodu, při které v březnu na okraji Olomouce zemřely 2 děti. V době nehody řídil Ondrýsek opilý. Naměřili mu skoro 2,5 promile. Odvolací krajský soud dnes 38letému muži zvýšil původní trest o 2 roky.

 • Svatomartinské husy jsou téměř vyprodané

  16:01 do playlistu

  Svatomartinské husy jsou téměř vyprodané
  Svatomartinské husy jsou už na střední Moravě téměř vyprodané. Na tradiční gastronomický zážitek se připravují nejen vinaři, majitelé restaurací, ale i husí farmy. Objednat si u nich v těchto dnech husu je skoro nemožné. Třeba na husí farmě v Tovačově na Přerovsku je z 800 hus rezervovaných 600.

 • Na pedagogické fakultě se učí děti

  18:13 do playlistu

  Na pedagogické fakultě se učí děti
  Pro žáky olomouckých MŠ a ZŠ, ale i studenty gymnázií, se tento týden otevřela Pedagogická fakulta UP. Do učeben docházejí na hodiny v rámci svého vyučování. V univerzitním prostředí mají možnost osahat si pomůcky, které ve svých školách nemají.

 • Požár autobusu na D1

  20:28 do playlistu

  Požár autobusu na D1
  Požár autobusu uzavřel dnes ráno před 6:30 dálnici D1 u Bohumína na Karvinsku ve směru na Polsko. Plameny hasilo 12 hasičů. Autobus byl bez cestujících. Uvnitř byl jen řidič, který si podle hasičů všiml dýmu vycházejícího z motoru autobusu. Přibližně po hodině se provoz na dálnici podařilo obnovit.

 • Florence and the Machine na Colours of Ostrava

  21:28 do playlistu

  Florence and the Machine na Colours of Ostrava
  Příští ročník festivalu Colours of Ostrava zahájí kapela Florence and the Machine. Půjde o první koncert britské formace v ČR. Festival se v Dolních Vítkovicích uskuteční od 17. do 20. července, už dříve pořadatelé avizovali, že hlavní hvězdou bude kapela The Cure.

 • Fotograf Ivan Pinkava vystavuje v Kopřivnici

  21:54 do playlistu

  Fotograf Ivan Pinkava vystavuje v Kopřivnici
  Výstava jako cesta poutníka. Motiv, který v Lašském muzeu v Kopřivnici použil fotograf Ivan Pinkava. Do menšího podkrovního prostoru vybral především fotografie zátiší, přesto je na největší fotografii lidská figura. Výběr pouze černobílých fotografií dokumentuje jeho tvorbu od roku 1995.

Přehrát vše

Související