iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
11. 10. 2018
na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
1609
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Dohoda o koalici v Olomouci

  0:49 do playlistu

  Dohoda o koalici v Olomouci
  Olomouc by v dalších 4 letech měla vést koalice ANO, ODS, lidovců a hnutí spOLečně. Včera večer se na tom dohodli zástupci těchto stran a podepsali dohodu o budoucí spolupráci. Do konce týdne by chtěli sepsat koaliční smlouvu. V zastupitelstvu budou mít 26 z 45 mandátů.

 • Koalice se rýsuje už i v Prostějově

  2:55 do playlistu

  Koalice se rýsuje už i v Prostějově
  V Prostějově se začala rýsovat podoba možné koalice, o které jedná vítězné ANO s hnutím PéVéčko, ODS a ČSSD. V 35členném zastupitelstvu města by měla většinu, 20 hlasů. Jasno by mohlo být do konce týdne. Dosud v Prostějově vládly ČSSD spolu s PéVéčkem a KSČM.

 • V Ostravě se o koalici stále jedná

  3:15 do playlistu

  V Ostravě se o koalici stále jedná
  Živě redaktor Tomáš Indrei.

 • V Ostravě se o koalici stále jedná

  4:58 do playlistu

  V Ostravě se o koalici stále jedná
  Koalice se dohadují i v jednotlivých ostravských obvodech. V Porubě se vítězné ANO spojí s ODS, Piráty a KDU-ČSL. Koaliční smlouvu by měli podepsat na začátku příštího týdne, až skončí vyjednávání o koalici na magistrátu. V největším obvodě Ostrava-Jih zatím rozhodnuto není. Probíhá poslední kolo jednání. Vítěznému hnutí ANO stačila dvojkoalice s hnutím Ostravak.

 • V Ostravě se o koalici stále jedná

  5:41 do playlistu

  V Ostravě se o koalici stále jedná
  Živě Tomáš Macura, primátor Ostravy.

 • Zítra proběhne 2. kolo do Senátu

  9:07 do playlistu

  Zítra proběhne 2. kolo do Senátu
  Volební místnosti se ale znovu otevřou zítra. V 5 senátních volebních obvodech budou lidé vybírat v 2. kole svého zástupce v horní komoře Parlamentu. V OL kraji se to týká okresu Šumperk a okresu Prostějov. V MS se bude volit v okrese Opava, v části okresu Ostrava-město a v části okresu Karviná. Volební místnosti se otevřou v pátek ve 14:00 a zavřou ve 22:00. V sobotu pak budou moci voliči odevzdat hlas od 8:00 do 14:00. Oproti 1. kolu voleb dostanou lístky až přímo ve volebních místnostech.

 • Další syntetické drogy

  9:43 do playlistu

  Další syntetické drogy
  V kauze otrav syntetickými drogami, která se v minulých týdnech šířila MS krajem, policie varuje před novou nebezpečnou látkou. Narkotika označená nápisem Cocolino, podobná nadrcené marihuaně, mohou ohrozit zdraví i život lidí, kteří je užijí. V regionu se už jinou syntetickou drogou přiotrávilo 23 lidí, 2 muži zemřeli. Policie v případu obvinila 12 lidí. Smrtící látku kromě nich šířil i žák ZŠ. Obviněn s ohledem na věk nebude.

 • Před sněmovní komisí k OKD vypovídal Telička

  10:16 do playlistu

  Před sněmovní komisí k OKD vypovídal Telička
  Sněmovní komise k prověření privatizace těžební společnosti OKD pokračovala ve výsleších svědků, na dopoledne si pozvala europoslance Pavla Teličku. Ten v minulosti působil v některých firmách finančníka Zdeňka Bakaly, bývalého většinového vlastníka OKD. Měl objasnit své působení ve správní radě firmy NWR, která černouhelnou společnost vlastnila. Veškeré aktivity NWR podle něj podléhaly pečlivé kontrole a jakákoliv pochybení vyloučil.

 • Hada v orlovském OC stále nechytili

  11:44 do playlistu

  Hada v orlovském OC stále nechytili
  Třetím dnem pokračuje pátrání po zatím nezjištěném druhu hada v obchodním centru v Orlové. Podle mluvčí řetězce Renaty Maierl zůstane tamní pobočka kvůli bezpečnosti zaměstnanců i zákazníků až do odvolání uzavřená. Hasiči dnes prohledávali 2 menší prodejny v objektu. Hada ale nenašli. V OC už zaměstnanci na doporučení zoologů vypnuli topení.

 • Valašsko stále obchází medvěd

  12:36 do playlistu

  Valašsko stále obchází medvěd
  Už 2 týdny obchází územím Valašska v moravsko-slovenském pohraničí. Řeč je o medvědovi. Při hledání potravy způsobuje škody obyvatelům odlehlých samot. Ti už přišli o 9 ovcí, 2 kozy a 6 včelínů. Dnes brzy ráno zaútočil na stádo ovcí v oplocené ohradě v Jarcové nedaleko Valašského Meziříčí.

 • Vrchní soud snížil tresty guru Járovi

  15:10 do playlistu

  Vrchní soud snížil tresty guru Járovi
  Vrchní soud v Olomouci o 2 roky snížil trest Jaroslavu Dobešovi, známému jako Guru Jára ze 7,5 roků na 5,5. Jeho spolupracovnici Barboře Pláškové na 5 let. Oba poslal do vězení za znásilnění. Soud dnes rozhodl pouze o jednom případů z pěti. Zbývající vrátil k prozkoumání zlínskému soudu.

 • Hasiči cvičili záchranu lidí ze sutin

  17:22 do playlistu

  Hasiči cvičili záchranu lidí ze sutin
  Hasiči ze 3 zemí dnes v Ostravě cvičili záchranu osob ze sutin. Akce je součástí celotýdenního teoretického a praktického tréninku hasičů z ČR, Slovinska a Černé Hory v MS kraji. Hasičům by měla pomoct předat si vzájemně zkušennosti a vypilovat jednotlivé druhy zásahů.

 • Někdo polámal stromy v aleji u Hlučína

  19:42 do playlistu

  Někdo polámal stromy v aleji u Hlučína
  Neznámý pachatel polámal v noci z pondělí na úterý několik mladých ovocných stromů v Hlučíně. Podle místních k tomu musel použít velkou sílu, jelikož stromy jsou zlomené u země. Alej přitom nechala hlučínská radnice vysázet loni. I proto podala trestní oznámení na neznámého pachatele. Policie oznámení přijala, podle ní ovšem šance na dopadení pachatele je minimální.

 • Údajný násilník opět ve vazbě

  20:05 do playlistu

  Údajný násilník opět ve vazbě
  Teprve 18letý mladík, který měl jednou ranou pěstí zabít 50letého muže, opět skončil ve vazbě. Obviněný podle státního zástupce Víta Legerského, který vazbu opětovně navrhnul, porušil podmínky propuštění z vazební věznice. Za ublížení na zdraví s následekem smrti a výtržnictví mu hrozí 5 až 10 let vězení.

 • Ostrava v časech první republiky

  21:47 do playlistu

  Ostrava v časech první republiky
  Pestrý a složitý život Ostravanů v době první republiky představuje v těchto dnech Ostravské muzeum. Díky architektonickým a technickým modelům, ale i uměleckým a kuriózním exponátům se můžou návštěvníci seznámit s Moravskou Ostravou, která se v letech 1918-1938 proměnila v živoucí velkoměsto.

Přehrát vše

Související