iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
10. 7. 2018
na ČT1

1 2 3 4 5

1 hlas
1621
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Do Klimkovic nebudou smět kamiony

  0:47 do playlistu

  Do Klimkovic nebudou smět kamiony
  Po deseti letech přesvědčování úřadů se klimkovickým podařilo zakázat vjezd kamionům do lázeňského města. Na nedaleké dálnici brzy přibudou elektronické značky, které nákladní dopravě zakážou sjíždět.

 • Do Klimkovic nebudou smět kamiony

  3:07 do playlistu

  Do Klimkovic nebudou smět kamiony
  Živě Zdeněk Husťák, starosta Klimkovic.

 • Prodej ostravské huti ArcelorMittal pokračuje

  7:13 do playlistu

  Prodej ostravské huti ArcelorMittal pokračuje
  Prodej italské ocelárny hutní společnosti ArcelorMittal Ostrava je odložen. Italská vláda chce, aby firma zlepšila svůj návrh na převzetí ocelárny - hlavně v oblasti ochrany životního prostředí. Ocelárna měla být do rukou ArcelorMittalu předána na začátku července. Prodeje ostravské části huti by se změna termínu podle mluvčí podniku nedotkne.

 • Požár zničil lesní stroje nedaleko Holčovic

  8:20 do playlistu

  Požár zničil lesní stroje nedaleko Holčovic
  U velkého požáru lesních strojů nedaleko Holčovic na Bruntálsku zasahovali včera profesionální i dobrovolní hasiči. Plameny likvidovalo celkem deset jednotek a pomáhal také policejní vrtulník. Díky němu se plameny dál do lesa nerozšířily a škoda tak vznikla jenom na technice. Při zásahu se lehce zranil jeden z hasičů. Příčiny vzniku požáru vyšetřovatelé stále neznají.

 • Dopravní podnik ve Frýdku-Místku funguje už jen na papíře

  9:08 do playlistu

  Dopravní podnik ve Frýdku-Místku funguje už jen na papíře
  Frýdecko-místečtí radní odvolali z čela městského Dopravního podniku jednatele firmy Jana Širce. Skončí k poslednímu červenci. Spolu s ním odejdou také zbylí dva zaměstnanci. Činnost podniku bude dočasně pozastavena.

 • Vysoké tresty za pašování pervitinu

  11:33 do playlistu

  Vysoké tresty za pašování pervitinu
  Tresty v rozmezí jedenácti až čtrnácti let vězení vyměřil Krajský soud v Ostravě mezinárodnímu gangu, který vozil pervitin z Arménie do Japonska a z Turecka do Anglie. Během půl roku se nejméně čtyřikrát pokusili propašovat drogy za minimálně sedm milionů korun. Obžalovaní se proti verdiktu soudu na místě odvolali.

 • Perla zvaná Ostravica-Textilia

  13:25 do playlistu

  Perla zvaná Ostravica-Textilia
  Minimálně na román by vystačil osud Věry Řehákové z Ostravy. Vystudovanou právničku a zakladatelku Katedru sociologie a politických věd Vysoké školy báňské po roce 1968 deklasovali komunisté. Od roku 1974 působila nejdříve jako prodavačka, později jako vedoucí technické sekce v Módním domě Ostravica-Textilia. Teď o této kapitole svého života sepsala knihu.

 • Lepší zabezpečení Hranické propasti

  17:18 do playlistu

  Lepší zabezpečení Hranické propasti
  Hranická propast na Přerovsku není podle speleopotápěčů dostatečně zabezpečena. Ročně z prohlubně vytahují několik mrtvých zvířat i utopených psů. Zábradlí by mohlo být nebezpečné i pro návštěvníky. S tím ale nesouhlasí ochranáři. Zajištění propasti je podle nich v pořádku.

 • Místopředsedou sněmovny může být Tomáš Hanzel

  20:09 do playlistu

  Místopředsedou sněmovny může být Tomáš Hanzel
  Novým místopředsedou sněmovny by se měl stát poslanec sociální demokracie a bývalý primátor Karviné Tomáš Hanzel. Ve funkci nahradí předsedu strany Jana Hamáčka, který se stal vicepremiérem, ministrem vnitra a je pověřený řízením ministerstva zahraničí v novém kabinetu Andreje Babiše. Tomáš Hanzel je jediným kandidátem na uvolněné místo ve vedení Poslanecké sněmovny.

 • Rekonstrukce dětského hřiště Kurta Gebauera

  20:33 do playlistu

  Rekonstrukce dětského hřiště Kurta Gebauera
  Dobrodružná krajina určená ke hraní pro děti a ukrytá mezi panelovými domy. Pro ostravské sídliště Fifejdy ji před více než třiceti lety navrhl a sám pomohl s její realizací sochař Kurt Gebauer. Jedinečné dětské hřiště, které je zároveň výtvarným dílem zasazeným v přírodě teď kompletně zrekonstruuje městská část.

Přehrát vše

Související