iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
28. 6. 2018
na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
1512
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Tresty za zapálení kostela v Gutech

  0:49 do playlistu

  Tresty za zapálení kostela v Gutech
  Krajský soud v Ostravě odsoudil 3 mladíky za úmyslné zapálení dřevěného kostela v Třinci-Gutech. Do vězení půjdou na 3,5 roku, 8 a 9 let. Nejvyšší trest přitom dostal Jan Bortel, který akci údajně celou vymyslel. Rozsudek zatím není pravomocný.

 • Tresty za zapálení kostela v Gutech

  2:45 do playlistu

  Tresty za zapálení kostela v Gutech
  Živě Kazimierz Plachta, farář římskokatolické farnosti Guty.

 • Staněk zváží plány

  6:56 do playlistu

  Staněk zváží plány
  Olomoucký primátor Antonín Staněk se zatím nerozhodl, zda po svém jmenování ministrem kultury zůstane v čele města. Jednat o tom chce s koaličními partnery i opozicí a pak se rozhodne. V Olomouci od posledních komunálních voleb v roce 2014 vládne ČSSD spolu s ODS, KDU-ČSL a TOP 09.

 • Vlakvedoucí se odvolala

  7:16 do playlistu

  Vlakvedoucí se odvolala
  Vlakvedoucí odsouzená za předloňský tragický pád dítěte z vlaku u Štěpánova na Olomoucku se odvolala. Jarmila Soukupová nesouhlasí s 18měsíční podmínkou. ČT informaci potvrdil právní zástupce Soukupové. Odvolal se taky státní zástupce, a to kvůli formální chybě v rozsudku.

 • Petřík nalezen

  7:41 do playlistu

  Petřík nalezen
  Olomoucký radní Miroslav Petřík, který je od začátku května pohřešován a policie po něm vyhlásila pátrání, již není v databázi pohřešovaných osob. Policie důvody stažení jeho jména z databáze nevysvětlila, jejich krajská mluvčí Tereza Neubauerová pouze řekla, že k případu nejsou žádné nové informace ke zveřejnění. Petřík byl pohřešován od 6. května. Podle Deníku se ukrýval v Rakousku.

 • Déšť zvedl hladiny řek

  8:03 do playlistu

  Déšť zvedl hladiny řek
  Živě redaktor Marek Vrlák.

 • Mstil se granátovými útoky

  10:03 do playlistu

  Mstil se granátovými útoky
  Policie dopadla muže z Bruntálska, který zaútočil granáty na dům svého zaměstnavatele a poté i firmu. Nakonec mu odcizil terénní automobil a chtěl ho utopit v blízkém lomu. Důvodem byla msta za nezaplacenou část výplaty. Pachateli hrozí až 5 let.

 • Setkání kvůli těžbě pod Starým Městem

  11:54 do playlistu

  Setkání kvůli těžbě pod Starým Městem
  Živě redaktorka Lucie Křížková.

 • Jsme Ostravská!!!

  15:10 do playlistu

  Jsme Ostravská!!!
  Živě s profesorem Janem Latou, rektorem univerzity.

 • Tresty za obchody s mobily

  17:03 do playlistu

  Tresty za obchody s mobily
  Krajský soud v Ostravě poslal do vězení dva obchodníky s mobily, kteří karuselovými podvody měli stát na daních připravit o více než 67 milionů. Jiří Višňovský si má odpykat šest a půl roku vězení a a stejný trest dostal uprchlý Pavel Došek. Souzení měli vytvořit řetězec firem, které spolu obchodovaly. Obžalovaní zvažují odvolání.

 • Jak se stolovalo ve středověku

  19:37 do playlistu

  Jak se stolovalo ve středověku
  Jak jedla a stolovala knížata ve středověku,to prezentuje výstava, která dnes začala na zámku v Hradci nad Moravicí. Skoro 2 roky ji chystali akademici ze Slezské univerzity ve spolupráci s Národním památkovým ústavem. Veřejnosti bude zpřístupněna až do konce října.

 • Horská služba v nové základně

  22:12 do playlistu

  Horská služba v nové základně
  Horští záchranáři na Lysé hoře se dočkají nové základny. Na místě původní stanice ze 70. let minulého století vzniká zcela nová budova. Ta by měla být např. odolnější a energeticky méně náročná než původní stavba. Hotová by měla být na podzim tohoto roku.

Přehrát vše

Související