iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
21. 6. 2018
na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
2095
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Emoce kvůli rušení interny v Orlové

  0:50 do playlistu

  Emoce kvůli rušení interny v Orlové
  Lékaři a sestry z nemocnice v Orlové zvažují vyhlášení stávkové pohotovosti. Rozhodnout se chtějí tento týden. Nelíbí se jim plán krajského úřadu, který chce zrušit místní internu. Místo ní chce zřídit centrum péče o starší pacienty a dlouhodobě nemocné. Město chce mimořádné jednání zastupitelstva a svolává demonstraci.

 • Emoce kvůli rušení interny v Orlové

  3:01 do playlistu

  Emoce kvůli rušení interny v Orlové
  Živě Martin Gebauer, náměstek hejtmana.

 • Hrozí bouřky a prudké ochlazení

  6:30 do playlistu

  Hrozí bouřky a prudké ochlazení
  Po tropickém dni, kdy na některých místech MS kraje naměřily teploměry i 32 °C, přijde prudké ochlazení. Teploty klesnou v průměru o 10-15 stupňů. Předcházet tomu budou večerní silné bouřky, kvůli kterým je v platnosti také výstraha ČHMÚ. Doprovázet je mohou i kroupy, přívalové deště a silný vítr s rychlostí v nárazech až 90 km/h. Lidé by proto dle doporučení meteorologů měli zajistit okna a upevnit volně položené předměty.

 • Společný postup proti kůrovci

  7:00 do playlistu

  Společný postup proti kůrovci
  Ministerstva a kraje se dohodly na společném postupu při řešení kůrovcové kalamity. V krajích vzniknou kalamitní štáby, které umožní intenzivní a především rychlejší spolupráci mezi resorty a kraji. Veškerou iniciativu za vyhlášení a koordinaci štábů převezmou krajské samosprávy. Na dnešním společném jednání na MZE ČR se na tom dohodl ministr zemědělství Jiří Milek a ministr životního prostředí Richard Brabec společně se zástupci Asociace krajů ČR.

 • Tresty za úvěrové podvody

  7:35 do playlistu

  Tresty za úvěrové podvody
  Až 7leté tresty vězení padly u Krajského soudu v Ostravě za 26mil. úvěrové podvody. Nejpřísnější trest dostala Patricie Rivoli, která měla padělat účetnictví firem. Těm pak banky daly mnohem vyšší úvěry, než na jaké měly nárok. K vyhlášení rozsudku nepřišla.

 • Hospodářský výbor PS ve Frenštátě

  8:43 do playlistu

  Hospodářský výbor PS ve Frenštátě
  Živě Pavel Juříček, místopředseda hospodářského výboru Poslanecké sněmovny PČR.

 • Kněhyni ničí turisté

  12:30 do playlistu

  Kněhyni ničí turisté
  I přes varovné cedule a zátarasy turisté stále vyrážejí na vrchol 3. nejvyšší hory Beskyd, kterým je Kněhyně. Zejména o víkendech jich tam strážci přírody potkávají i několik desítek. Tamní příroda přitom patří mezi nejvzácnější v Beskydech hlavně kvůli výskytu chráněných ptáků, kteří jsou citliví na jakékoliv vyrušení.

 • Onkologové jednají v Olomouci

  15:32 do playlistu

  Onkologové jednají v Olomouci
  Do Olomouce se sjeli špičkoví chirurgové a onkologové z celého světa. Diskutují o léčbě zhoubných nádorů v dutině břišní. Svou unikátní metodu HIPEC, která dokáže pacienty vyléčit, osobně přijel představit onkolog Paul Sugarbaker z Washingtonu.

 • Výročí úmrtí Heliodora Píky

  17:19 do playlistu

  Výročí úmrtí Heliodora Píky
  Opavané, ale nejen oni, dnes uctili památku generála Heliodora Píky. Významný představitel protinacistického odboje zemřel 21. června 1949. K smrti oběšením ho ve vykonstruovaném procesu odsoudil komunistický režim.

 • Dobové snímky Ostravy

  20:09 do playlistu

  Dobové snímky Ostravy
  Ostrava ve 30. letech na fotografiích Borise Rennera. Snímky, které připomínají dobovou atmosféru města, vznikly ale nedávno. Speciálním projektem s komparzisty a mnoha rekvizitami se chtěl ostravský fotograf vrátit na chvíli do starých časů. Z barevných stylizovaných snímků vznikl retro kalendář. Výtěžek z prodeje fotograf věnuje na charitu.

Přehrát vše

Související