iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
15. 6. 2018
na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
1975
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Oprava dalšího mostu v Ostravě

  0:49 do playlistu

  Oprava dalšího mostu v Ostravě
  Ve Výškovické ulici v Ostravě, kde od května probíhá jedna z nejrozsáhlejších rekonstrukcí ve městě, se o víkendu budou bourat mosty. Demolice tak uzavře i jeden z nejvytíženějších tahů v krajském městě, a to ulici Rudnou, která pod mosty vede a kudy denně projede i 30 tis. aut.

 • Oprava dalšího mostu v Ostravě

  3:33 do playlistu

  Oprava dalšího mostu v Ostravě
  Živě Jakub Unucka, náměstek hejtmana MS kraje.

 • Socialisti jdou do vlády

  6:57 do playlistu

  Socialisti jdou do vlády
  Předsednictvo ČSSD neschválilo kandidaturu expremiéra Jiřího Paroubka jako nezávislého s podporou ČSSD na Ostravsku. S Paroubkem jako kandidátem v podzimních volbách do horní komory přišla ostravská ČSSD. Mohl kandidovat ve volebním obvodě 71 Ostrava-město. Socialisté dnes oznámili, že vytvoří vládu s hnutím ANO. Ve stranickém referendu bylo pro koaliční spolupráci 58,53 % hlasujících, proti se jich vyslovilo 40,20 %.

 • Dálnici uzavře demolice mostu

  7:27 do playlistu

  Dálnici uzavře demolice mostu
  4kilometrový úsek dálnice D46 na Prostějovsku bude v noci ze soboty na neděli uzavřen. Důvodem je bourání nadjezdu, což je součást celkové modernizace dálniční křižovatky u Olšan u Prostějova za 105 mil. Kč. Křižovatka patří k nejnebezpečnějším dálničním křižovatkám v ČR, uvedlo v tiskové zprávě ŘSD.

 • Vesnicí roku je Šumvald

  7:59 do playlistu

  Vesnicí roku je Šumvald
  Titul Vesnice roku letos v Olomouckém kraji získal Šumvald na Olomoucku. Druhou pozici obsadil Bělotín na Přerovsku a třetí skončily Svésedlice na Olomoucku. Výsledky krajského kola soutěže Vesnice roku byly dnes vyhlášeny v Olomouci. Vítězná vesnice postoupí do celostátního kola soutěže. Loni v regionálním kole zvítězila Vápenná na Jesenicku.

 • Opavané budou hrát v Brně déle

  8:22 do playlistu

  Opavané budou hrát v Brně déle
  Realizace vyhřívaného trávníku na fotbalovém stadionu v Opavě se minimálně o 3 týdny opozdí. Do prvního kola výběrového řízení na zhotovitele se totiž žádná z firem nepřihlásila. Původně měly o realizaci vyhřívání hřiště zájem minimálně 2 firmy. Bohužel v daném termínu nebyly schopné zakázku kapacitně zvládnout.

 • Cvičení na střední škole

  10:15 do playlistu

  Cvičení na střední škole
  Studenti ostravského gymnázia Pavla Tigrida si vyzkoušeli, jak by reagovali v krizové situaci. Integrovaný záchranný systém pro ně připravil cvičení, při kterém simulovali výbuch a následný požár školy. Vedení gymnázia si chtělo ověřit, jak budou studenti reagovat.

 • Pamětní deska připomene krutosti

  11:47 do playlistu

  Pamětní deska připomene krutosti
  V Ostravě odhalili dopoledne pietní místo s pamětní deskou připomínající internační tábor Hanke, místo, kde byli v květnu a červnu roku 1945 umístěni převážně němečtí obyvatelé. 231 z nich bylo v táboře umučeno nebo bez soudu popraveno. Další památník chce město vytvořit v sadu Milady Horákové, kde býval hřbitov, na němž byli pohřbíváni i lidé z tábora Hanke.

 • Mariánské Hory chtějí domovníky

  15:06 do playlistu

  Mariánské Hory chtějí domovníky
  Radnice v ostravském obvodu Mariánské Hory a Hulváky se chystá ve spolupráci s magistrátem města zaměstnat 6 tzv. domovníků - preventistů. Ti by měli pomoci obvodu zvýšit bezpečnost a zajistit pořádek ve vybraných lokalitách. Za svou práci na dohodu v rozsahu 40 hodin si budou moci měsíčně vydělat 4 000 Kč.

 • Smart hotely v Olomouci

  18:12 do playlistu

  Smart hotely v Olomouci
  Do Olomouce míří stále více turistů. Vloni navštívilo krajské město o 8 % více lidí. Reagují na to už i provozovatelé ubytování. Nově se návštěvníci mohou ubytovat v tzv. smart hotelu. Jediným takovým v Česku. Vznikl na bývalé výměníkové stanici, nemá recepci a lidé si mohou pokoje otevřít díky mobilní aplikaci.

 • Korejští filharmonici v Ostravě

  20:28 do playlistu

  Korejští filharmonici v Ostravě
  V Ostravě zkouší filharmonie z korejského Ulsanu. V rámci Mezinárodního hudebního festivalu Leoše Janáčka orchestr zítra vystoupí v jeho rodišti na Hukvaldech, kde přednese Mendelssohnův houslový koncert a pátou symfonii Petra Iljiče Čajkovského. Orchestr doprovodí ostravského rodáka a koncertního mistra České filharmonie Jiřího Vodičku.

 • Kultovní Terry Pratchett na jevišti

  21:31 do playlistu

  Kultovní Terry Pratchett na jevišti
  V Národním divadle moravskoslezském vraždí muž s bílou maskou, který sedí v loži číslo 8. Komedie, ve které se vyskytuje, se jmenuje Maškaráda, čili Fantom Opery. Jde o dramatizaci knihy britského spisovatele Terryho Pratchetta, jehož fantasy příběhy čtou miliony fanoušků po celém světě.

Přehrát vše

Související