iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
7. 6. 2018
na ČT1

1 2 3 4 5

1 hlas
5152
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • OKD žádá o povolení těžby

  0:48 do playlistu

  OKD žádá o povolení těžby
  Rozšíření těžby o další území. Plánuje ho společnost OKD. Pod Karvinou Starým Městem, ale i některými částmi Orlové a Doubravy chce vytěžit minimálně milion tun uhlí. O povolení žádá báňský úřad. Pro mnohé místní je to překvapující zpráva. S dobýváním a problémy s tím spojenými už nepočítali.

 • OKD žádá o povolení těžby

  3:06 do playlistu

  OKD žádá o povolení těžby
  Živě Miroslav Hajdušík, náměstek karvinského primátora.

 • Obžaloba znalců z kauzy Kramný

  6:46 do playlistu

  Obžaloba znalců z kauzy Kramný
  Ostravská okresní státní zástupkyně Monika Oborilová obžalovala z křivé výpovědi a nepravdivého znaleckého posudku soudní znalce Radka Matlacha a Igora Fargaše. Oba stáli na straně obhajoby v procesu s Petrem Kramným. Ten byl odsouzen k 28 letům vězení na základě obžaloby vycházející z posudku expertů ostravského Ústavu soudního lékařství.

 • Počasí nesvědčí dětským astmatikům

  7:32 do playlistu

  Počasí nesvědčí dětským astmatikům
  Letošní nebývale teplé jaro nesvědčí dětským astmatikům. Kvůli vysokým venkovním teplotám a suchu častěji kašlou a dusí se. Přibývá i průjmových onemocnění a angín. Lékaři rodiče upozorňují, aby děti před horkem chránili. Zvláště ty nejmenší do 3 let věku.

 • Odvolání ředitele Flory Olomouc

  8:08 do playlistu

  Odvolání ředitele Flory Olomouc
  Z funkce ho odvolali teď, výstaviště má vést ale až do února příštího roku. Ředitel Flory Olomouc Jiří Uhlíř má odejít kvůli údajným personálním nebo ekonomickým problémům v městské firmě. Odcházející ředitel to ale odmítá. Floru by měl opustit po 6 letech.

 • Kvůli obchvatu uzavřou klidovou zónu

  10:18 do playlistu

  Kvůli obchvatu uzavřou klidovou zónu
  Necelý rok po zahájení stavby obchvatu Krnova přichází na řadu první významné omezení pro místní obyvatele. Částečně bude uzavřená klidová zóna podél řeky Opavice, jejíž součástí je např. i cyklostezka z Opavy do Města Albrechtic. Obchvat by měl být dokončen v roce 2021.

 • Rektoři jednali o financování vysokých škol

  12:16 do playlistu

  Rektoři jednali o financování vysokých škol
  V Olomouci dnes proběhlo 146. zasedání Pléna České konference rektorů. Hostitelem byla letos Moravská vysoká škola v Olomouci. Akce se účastnili rektoři vysokých škol, zástupci Rady pro výzkum i ministr školství Robert Plaga. Hlavním tématem bylo financování vysokých škol. Ty na příští rok požadují o 3 mld. Kč navíc. Ministerstvo jim ale zatím slíbilo jenom necelé 2 mld. Kč.

 • První zasypaná dřevostavba na světě

  13:21 do playlistu

  První zasypaná dřevostavba na světě
  První zasypanou dřevostavbu na světě dnes v Potštátu na Hranicku představují její autoři. Designově jedinečný dům vychází z nejmodernějších a také nejekologičtějších trendů ve stavebnictví. Zároveň podle autora myšlenky stavba nabízí maximální bezpečí i vysoký komfort v bydlení.

 • Chybí odlehčovací služby pro děti s atrofií

  16:11 do playlistu

  Chybí odlehčovací služby pro děti s atrofií
  Bez nadací a sponzorů by měly naše děti výrazně horší život. Shodují se rodiče dětí, které se narodily se svalovou atrofií a dystrofií. Stále nevyléčitelnou nemocí. Děti potřebují 24hodinovou pomoc a taky speciální pomůcky. A právě ty většinou pojišťovny nehradí. V MS kraji se na sdružení Anulika spoléhá 20 rodin s takto nemocnými dětmi.

 • Opravují historickou hrobku

  19:09 do playlistu

  Opravují historickou hrobku
  Dělníci začali s opravou unikátní hrobky rodiny Kleinů v Sobotíně na Šumpersku. 20 let chátrala, až teď se obci podařilo sehnat finance na rekonstrukci, a to i díky veřejné sbírce. Za necelé 2,5 mil. Kč spraví podzemní prostory, které jsou nejvíce poškozené.

 • ČT uvede dokument o Ostravě

  21:25 do playlistu

  ČT uvede dokument o Ostravě
  Jak se dnes žije mladým lidem v Ostravě? A má smysl v černém městě na východě republiky žít? Téma nového dokumentu České televize. Projekty a přání lidí, kteří spojili s Ostravou svůj život a chtějí pro ni lepší budoucnost, propojila režisérka Petra Všelichová s výpověďmi bývalých horníků a archivními dobovými záběry. Dokument Zažít Ostravu odvysílá ČT2 v úterý 12. června.

Přehrát vše

Související