iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
24. 5. 2018
na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
1697
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Stavba Nových Heřminov nejdřív za 5 let

  0:48 do playlistu

  Stavba Nových Heřminov nejdřív za 5 let
  Dřív než za pět let se se stavbou přehrady v Nových Heřminovech nezačne. Vodní dílo má chránit hlavně Krnov a okolní obce. Starostové ze záplavových oblastí dnes v Krnově podepsali memorandum, ve kterém vyzývají převážně samotnou obec, která výstavbu důležitého protipovodňového prvku blokuje.

 • Stavba Nových Heřminov nejdřív za 5 let

  3:24 do playlistu

  Stavba Nových Heřminov nejdřív za 5 let
  Živě Petr Březina, technický ředitel, Povodí Odry.

 • O přehradě rozhodly povodně 1997

  6:51 do playlistu

  O přehradě rozhodly povodně 1997
  Na přehradu, která by obce na Horní Opavě ochránila před velkou vodou, čekají tamní obyvatelé už více než dvacet let. Nutnost ji vybudovat, ukázaly ničivé povodně v roce 1997.

 • Bolid rozzářil oblohu na Prostějovsku

  9:16 do playlistu

  Bolid rozzářil oblohu na Prostějovsku
  Velmi jasný bolid, který byl včera večer vidět na obloze především ve východní části Česka, mohl zanechat úlomky na Prostějovsku. Zaznamenala ho bolidová síť, což je soubor speciálních kamer. Na úkaz, kterého si všimli i laičtí pozorovatelé, upozornil dnes Astronomický ústav Akademie věd České republiky. Bolid vstoupil do atmosféry ve 21:46 minut a začal svítit ve výšce jednaosmdesát kilometrů východně od Šumperku.

 • Demolice bývalé plicní léčebny v Šumperku

  9:43 do playlistu

  Demolice bývalé plicní léčebny v Šumperku
  Dělníci dnes zahájili dlouho plánovanou demolici bývalé plicní léčebny na kraji Šumperka, která více než dvě desítky let bez užitku chátrala a má špatnou statiku. Na místě sanatoria, jež vlastní majitel šumperské nemocnice Martin Polach, vznikne do příštího roku za zhruba 150 milionů korun sportovní areál pro veřejnost s penzionem a restaurací. Přípravě demoličních prací dnes zpoza oplocení přihlížely desítky lidí, kterým se nelíbilo, že z budovy nebude zachován ani původní reliéf nad vstupem do sanatoria. Investor slíbil vyrobit kopii.

 • Cenu Arnošta Lustiga dostal majitel Meopty

  10:18 do playlistu

  Cenu Arnošta Lustiga dostal majitel Meopty
  Cenu Arnošta Lustiga za odvahu, statečnost, lidskost a spravedlnost v sídle pražské primátorky převzal devadesátiletý Čechoameričan, majitel přerovské společnosti Meopta-optika, Paul Rausnytz. Z rodného Československa byl nucen uprchnout před nacisty kvůli židovskému původu a během druhé světové války se podílel na osvobození země, když jako čtrnáctiletý vstoupil do československé jednotky v Buzuluku.

 • Údajný útočník na Kvitovou ve vazbě

  11:36 do playlistu

  Údajný útočník na Kvitovou ve vazbě
  Živě redaktor Martin Laštůvka.

 • Počítačová myš pro handicapované

  13:48 do playlistu

  Počítačová myš pro handicapované
  Handicapovaní lidé, kteří jsou zcela odkázáni na pomoc druhých, mají šanci být o něco víc nezávislejší. Česká firma Benetronic z Ostravy pro ně už deset let vyvíjí unikátní počítačovou myš, kterou můžou ovládat ústy. Teď přichází s novinkou. Inteligentní kompenzační pomůcka, která se dá pořídit od tří do sta tisíc, se dá nastavit také na dálku přes internet.

 • Zoo pomáhají chránit mořské želvy

  16:48 do playlistu

  Zoo pomáhají chránit mořské želvy
  Olomoucká zoo se zapojila do projektu Chráníme mořské želvy. Je tak už čtvrtou zoologickou zahradou v Česku – kromě ní projekt podporují také zoo v Ostravě, Liberci a Hodoníně. Mořské želvy patří mezi nejohroženější živočichy. Zabíjí se pro maso nebo želvovinu. Zloději se zaměřují i na vejce.

 • ČSSD chce Jiřího Paroubka do Senátu

  19:07 do playlistu

  ČSSD chce Jiřího Paroubka do Senátu
  Ostravská ČSSD chce, aby za ni do Senátu na podzim kandidoval bývalý předseda strany Jiří Paroubek. Jeho nominaci ale musí ještě schválit předsednictvo ČSSD.

 • Paralympionici se představují dětem

  19:21 do playlistu

  Paralympionici se představují dětem
  Goalball, boccia nebo třeba basketbal na vozíku. To a mnoho dalšího si mohli vyzkoušet žáci bruntálské základní školy Okružní. Pracovníci Fakulty tělesné kultury Univerzity Palackého z Olomouce jim připravili tzv. Paralympijský den. Zúčastnila se jej i paralympijská vítězka ve vrhu koulí, Eva Kacanu.

 • Těrlicko vybudovalo sochařský park

  21:54 do playlistu

  Těrlicko vybudovalo sochařský park
  Obec Těrlicko vybudovala nový sochařský park. Jsou v něm sochy, které vznikly na pěti mezinárodních sochařských sympoziích na ostravském Landeku. Umělecká díla, která má na třicet let pronájmu jsou na obecním svahu pod Babí horou. 16 let stály na protějším svahu.

Přehrát vše

Související