iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
16. 5. 2018
na ČT1

1 2 3 4 5

3 hlasy
1896
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Demonstrace za dostavbu Rudné

  0:40 do playlistu

  Demonstrace za dostavbu Rudné
  Živě redaktorka Lucie Botorová.

 • Prodloužená Rudná - plány a komplikace

  4:05 do playlistu

  Prodloužená Rudná - plány a komplikace
  Prodloužená Rudná měří necelých 7 kilometrů a stát by měla přijít podle původních plánů na 2 a půl miliardy korun. Kvůli komplikacím s pozemky teď Ředitelství silnic a dálnic musí stavbu udržovat za desítky milionů ročně. Výsledná částka za důležitou dopravní tepnu tak bude zřejmě mnohem vyšší.

 • Demonstrace za dostavbu Rudné

  6:57 do playlistu

  Demonstrace za dostavbu Rudné
  Živě Jan Rýdl, mluvčí ŘSD.

 • Zákaz kouření v drtivé většině dodržen

  11:06 do playlistu

  Zákaz kouření v drtivé většině dodržen
  Od 27. května 2017 až do konce března 2018 vykonala hygiena v Moravskoslezském kraji v souvislosti se zákazem kouření 3 943 kontrol a udělila 3 pokuty v celkové výši 10 tisíc korun. Pracovníci hygieny naráželi při kontrolách na obdobné komplikace.

 • Nové hlásiče CO

  11:43 do playlistu

  Nové hlásiče CO
  Ostrava chystá ještě letos druhou vlnu instalace hlásičů požáru a detektorů oxidu uhelnatého. Zařízení budou směřovat do městských bytů v obvodech Mariánské Hory a Hulváky, Moravská Ostrava a Přívoz a také do nejlidnatější části Ostrava-Jih. Celkem by tam mělo být umístěno přes 7900 požárních hlásičů a více než 380 detektorů oxidu uhelnatého. S instalací přístrojů město začalo na počátku letošního roku.

 • Druhý den prezidentské návštěvy

  12:10 do playlistu

  Druhý den prezidentské návštěvy
  Prezident Miloš Zeman dnes v Třineckých železárnách vyzval vedení firmy, aby odkoupilo ostravskou huť ArcelorMittal. Pro ni její majitel shání kupce. Investice by se podle prezidenta Třineckých železárnám vyplatila, a to i kdyby si kvůli ní vzaly úvěr. Odpoledne se prezident setkal s lidmi na náměstích v Karviné a Orlové.

 • 3 zájemci o opavskou Bredu

  13:50 do playlistu

  3 zájemci o opavskou Bredu
  Bývalý obchodní dům Breda v Opavě se snad brzy dočká nového majitele. Správce konkurzní podstaty sice nejdříve nabídl chátrající historickou budovu městu, zastupitelstvo ale koupi neschválilo. Cena 55 milionů se představitelům Opavy zdála příliš vysoká. Na Bredu tak bylo vypsáno veřejné výběrové řízení. Do prvního kola se přihlásili tři zájemci, všichni z Česka.

 • Poštovní štola přivítá návštěvníky

  14:41 do playlistu

  Poštovní štola přivítá návštěvníky
  Jesenicko láká na nový turistický tahák. Rozšířenou trasu Poštovní štoly, která leží nedaleko Zlatých Hor. Už počátkem 16. století tam těžili zlato. Dominantou nově zpřístupněné trasy je replika středověkého dřevěného čerpadla. Jeho zbytky se našly během odklízení nánosů bahna a kamení.

 • Hospodářská komora jedná v Ostravě

  17:09 do playlistu

  Hospodářská komora jedná v Ostravě
  Živě redaktorka Pavla Daňková.

 • Ololoď vyplula

  18:44 do playlistu

  Ololoď vyplula
  Práce na protipovodňových úpravách v centru Olomouce pokračují. Život komplikují nejenom řidičům, ale i podnikatelům. Práce už z řeky Moravy vyhnaly například vyhlídkové plavby Ololodí. Provozovatel atrakce tak musel najít jinou trasu. Úpravy koryta řeky mají probíhat až do roku 2022.

 • Divadelní Flora Olomouc v polovině

  21:43 do playlistu

  Divadelní Flora Olomouc v polovině
  Divadelní festival Flora Olomouc je ve své polovině. 22. ročník mezinárodní nesoutěžní přehlídky, jejíž motto letos zní „Proti zdi“, představilo divákům Jánošíka z pohledu 21. století. Konceptuální představení přivezlo Divadlo Andreja Bagara z Nitry.

Přehrát vše

Související