iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
14. 5. 2018
na ČT1

1 2 3 4 5

7 hlasů
1734
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Požár gutského kostela před soudem

  0:44 do playlistu

  Požár gutského kostela před soudem
  V Ostravě začal soud se 3 mladíky, které státní zástupce viní z toho, že loni v srpnu zapálili památkově chráněný kostel v třinecké části Guty. 2 z nich se k činu přiznali. Na jednání veřejnost nemůže, jeden z obžalovaných, byl totiž v době skutku nezletilý. Hrozí mu až 5 let vězení, zbylým 2 pachatelům až 15 let.

 • Požár gutského kostela před soudem

  2:54 do playlistu

  Požár gutského kostela před soudem
  A autorka reportáže, Markéta Radová, dnes o obnově kostela v Gutech hovořila s ředitelem ostravských památkářů, Michalem Zezulou.

 • Tramvaje čekají na povolení

  7:38 do playlistu

  Tramvaje čekají na povolení
  Nové tramvaje, které koupila Ostrava, testuje firma Stadler přímo na městských linkách. Zároveň čeká na povolení drážního úřadu o zahájení zkušebního provozu. V něm budou muset nové vozy ujet přibližně 20 tis. km. Kvůli tramvajím budou muset být upraveny 2 zastávky, a to Dům energetiky a také nedávno zrekonstruovaná Stodolní. Podle dopravního podniku nejde o problém tramvají.

 • 4 zájemci o výběrové řízení

  8:02 do playlistu

  4 zájemci o výběrové řízení
  Do výběrového řízení na ředitele společnosti Koordinátor Integrovaného dopravního systému Olomouckého kraje se přihlásili 4 zájemci. Krajští radní by nového ředitele mohli schválit do konce května. Místo ve vedení této příspěvkové organizace kraje se uvolnilo na začátku letošního roku poté, co byl kvůli špatně připraveným jízdním řádům linkových autobusů odvolán dlouholetý ředitel Jaroslav Tomík.

 • Kamiony jezdí přes most v havarijním stavu

  8:30 do playlistu

  Kamiony jezdí přes most v havarijním stavu
  Most v havarijním stavu, po kterém i přes zákaz jezdí kamiony. Omezení pro auta nad 6 tun platí v Laškově na Prostějovsku. Někteří řidiči ho ale nerespektují a most dál neúměrně zatěžují. Podle místních by mohly pomoci kontroly policie. Ta ale nic takového neplánuje.

 • Drony zkoumají stav kostela

  10:31 do playlistu

  Drony zkoumají stav kostela
  Živě redaktor Marek Vrlák.

 • Cenné vyznamenání učiteli z Opavy

  13:42 do playlistu

  Cenné vyznamenání učiteli z Opavy
  Česká učená společnost ocenila nejlepší vědecké pracovníky. Nejprestižnější vyznamenání, tedy medaili za zásluhy a rozvoj vědy, převzali v pražském Karolinu biofyzik Mojmír Petráň a imunoložka Helena Tlaskalová-Hogenová. Společně s nadačním fondem Neuron ocenila Učená společnost i středoškolské pedagogy, kteří u svých studentů vzbuzují zájem o vědu.

 • Den otevřených dveří linky 155

  15:50 do playlistu

  Den otevřených dveří linky 155
  Lidé po celé republice dnes měli u příležitosti Dne tísňové linky 155 možnost přiblížit si práci záchranářů zdravotní služby. Ti otevřeli svá výjezdová centra ve všech 14 krajích. Ročně záchranáři vyjíždějí k více než milionům případů. Mezi volajícími se ale objevují i lidé, kteří záchranné služby zneužívají, za což jim hrozí postih.

 • Koupaliště se chystají na sezónu

  18:56 do playlistu

  Koupaliště se chystají na sezónu
  Koupaliště v Krnově prochází dlouho očekávanou rozsáhlou rekonstrukcí. Vybavení už neodpovídalo standardům 21. století. Kvůli komplikacím se spodní vodou se ale stavba opozdila. To v sousedním Úvalně se biotopové koupaliště chystá na svou druhou sezónu.

 • Míla Preslová ve Francii

  21:48 do playlistu

  Míla Preslová ve Francii
  Nafotit svou vlastní duši. Nelehký úkol, který si dala Míla Preslová. Konceptuální umělkyně je jednou z nejvýznamnějších výtvarnic 90. let, pracuje ale především s médiem fotografie. Ve svých fotografických obrazech řeší dlouhodobě svou vlastní identitu. Její aktuální tvorbu teď představuje fotografická galerie Fiducia v Ostravě.

Přehrát vše

Související