iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
27. 4. 2018
na ČT1

1 2 3 4 5

2 hlasy
3068
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Přes 200 tisíc pozemků bez majitelů

  0:43 do playlistu

  Přes 200 tisíc pozemků bez majitelů
  Přes dvě stě tisíc pozemků a budov bez majitelů nebo spoluvlastníků. V katastru chybí jejich jména nebo adresy. Často jde o dávno zemřelé lidi, někdy dokonce o židovské rodiny, které zahynuly během holokaustu. Pozemky bez dohledatelných majitelů brání rozvoji mnoha obcí. Ty mají ale naději. Pokud se o parcely nikdo nepřihlásí do pěti let, propadnou státu.

 • Přes 200 tisíc pozemků bez majitelů

  3:14 do playlistu

  Přes 200 tisíc pozemků bez majitelů
  Živě Radek Ležatka, mluvčí Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových.

 • Ombudsmanka: Nový Jičín neřeší sousedský spor

  5:48 do playlistu

  Ombudsmanka: Nový Jičín neřeší sousedský spor
  Chybějící majitel pozemku není jediným problémem, který obce musí řešit. Kancelář ombudsmanky kritizuje Městský úřad v Novém Jičíně za to, že nerozhodl v sousedském sporu o příjezdovou cestu k domu. Porušil tím údajně své zákonné povinnosti. Majitel nemovitosti, kterému soused zahradil cestu plotem, na radnici dokonce podal žalobu.

 • Prezident navštíví v květnu MS kraj

  8:39 do playlistu

  Prezident navštíví v květnu MS kraj
  Prezident republiky Miloš Zeman navštíví v 15. května Moravskoslezský kraj. Zamíří především do míst, ve kterých získal v prezidentské volbě silnou podporu voličů - tedy do Jakartovic na Opavsku, Karviné, Orlové a do Slezských Pavlovic. Diskutovat bude s představiteli i obyvateli obcí. Během tří dnů navštíví také krajský úřad v Ostravě a Třinecké železárny.

 • Vítkovice Gearworks mají nové majitele

  9:02 do playlistu

  Vítkovice Gearworks mají nové majitele
  Firma Vítkovice Gearworks ze strojírenské skupiny Vítkovice Machinery Group ostravského podnikatele Jana Světlíka už má nové majitele, společnosti Optifin Invest a Farvis. V souladu se schváleným reorganizačním plánem složily 80 milionů korun, a staly se tak novými akcionáři Gearworks. Vítkovická firma díky tomu vyplatila své věřitele. Spolumajitelem společnosti Optifin Invest je podnikatel Alexej Beljajev. Společnost Farvis je spřízněna s firmou E-Invest Martina Ulčáka, který už loni od Světlíka koupil jednu z firem ze skupiny, Hutní montáže.

 • Psi se učí vyčenichat rakovinu

  9:34 do playlistu

  Psi se učí vyčenichat rakovinu
  Výzkumníci v Kopřivnici na Novojičínsku trénují psy v odhalování rakoviny. Průběžné výsledky dokazují, že psi umějí vyčenichat infikovaný vzorek už v prvopočátku nemoci, tedy ještě dřív než to dokážou přístroje. Metoda už se využívá například v USA, v Anglii nebo Francii. Možnost včasné diagnostiky vítají i někteří lékaři. Pacientům by mohla zvýšit pravděpodobnost vyléčení.

 • Lidé s handicapem jedou na feratty

  12:19 do playlistu

  Lidé s handicapem jedou na feratty
  Aktivní dovolená pro lidi s handicapem. Dobrodružná expedice, kterou pořádají studenti olomoucké univerzity Palackého v rámci školního předmětu. Lidé s různým zdravotním postižením si mohou vyzkoušet jízdu na raftech nebo řídit psí spřežení. Měsíc před cestou do Rakouska se dnes všichni poprvé setkali.

 • Požár ve Vratimově

  14:12 do playlistu

  Požár ve Vratimově
  Živě redaktorka Denisa Kotková.

 • Nadšenci vyjeli pickupy do Japonska

  15:29 do playlistu

  Nadšenci vyjeli pickupy do Japonska
  Skupina sedmi nadšenců z Moravskoslezského kraje dnes vyrazila na zhruba tříměsíční expedici do Japonska. Po cestě chtějí jednak zmapovat příběhy obyčejných lidí a současně tak natočit dokument pro Českou televizi. Nikdo z nich předtím na podobné expedici nebyl.

 • Festival Kino na hranici už podvacáté

  18:13 do playlistu

  Festival Kino na hranici už podvacáté
  Živě Martin Novosad, programový ředitel.

 • Hudební workshop pro neslyšící děti

  21:32 do playlistu

  Hudební workshop pro neslyšící děti
  Netradiční DJ workshop pro nedoslýchavé a neslyšící děti připravili v Ostravě členové týmu festivalu Beats for Love. Chtěli tak dokázat, že hudba překračuje komunikační bariéry. Pro publikum si připravili ochutnávku hudebních stylů. Sluchově postižené děti ve věku od šesti let si mohly vyzkoušet i práci DJ.

Přehrát vše

Související