iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
25. 4. 2018
na ČT1

1 2 3 4 5

1 hlas
4111
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • FN Ostrava povede Evžen Machytka

  0:43 do playlistu

  FN Ostrava povede Evžen Machytka
  Novým ředitelem FN Ostrava je Evžen Machytka, který byl už v únoru pověřen dočasným řízením nemocnice po odvolání jejího bývalého ředitele Svatopluka Němečka. Machytku dnes jmenoval ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch.

 • FN Ostrava má nového ředitele

  3:50 do playlistu

  FN Ostrava má nového ředitele
  Sestřih komentářů z odpolední ČT24.

 • Cesta vlády po kraji, den druhý

  10:17 do playlistu

  Cesta vlády po kraji, den druhý
  Bílovec, Mošnov, Frenštát pod Radhoštěm, Třinec. Všude tam dnes zavítali členové vlády v demisi během své návštěvy MS kraje. Řeč byla na většině místech hlavně o chystaných investicích a o možné podpoře státu. Tu ale třeba v případě plánované obnovy přistávací dráhy na ostravském letišti Leoše Janáčka Andrej Babiš nepřislíbil. Vedení letiště si podle něj má na to vydělat samo.

 • Cesta vlády po kraji, den druhý

  12:52 do playlistu

  Cesta vlády po kraji, den druhý
  Živě redaktorka Lucie Botorová.

 • Ministr zemědělství jednal o Nových Heřminovech

  14:25 do playlistu

  Ministr zemědělství jednal o Nových Heřminovech
  Dnes přijeli do Zátora na Bruntálsku v rámci návštěvy vlády v MS kraji ministr zemědělství v demisi Jiří Milek a také generální ředitel Povodí Odry Jiří Pagáč. Důvodem je jednání o přehradě Nové Heřminovy. Původně se měla schůzka konat v samotné obci Nové Heřminovy, ale vedení v čele se starostou Ludvíkem Drobným nabídku jednat odmítlo. Dokonce se obrátilo na předsedu vlády a ministry s žádostí, aby zrušili prezentaci přehrady během návštěvy kraje.

 • Klimkovice neuspěly v kasační stížnosti

  15:52 do playlistu

  Klimkovice neuspěly v kasační stížnosti
  Lázeňské město Klimkovice neuspělo u Nejvyššího správního soudu v Brně s kasační stížností proti rozhodnutí Krajského soudu v Ostravě, který loni v září zamítl jeho žalobu napadající schválený územní plán Ostravy. Klimkovice kritizovaly hlavně to, že ostravský územní plán umožňuje rozšiřování logistické zóny, která se nachází nedaleko města v ostravské části Poruba a v blízkosti lázní, a že zástavba rodinných domů ovlivní výhled na dominantní lázeňský areál a naruší lázeňskou krajinu.

 • O privatizaci OKD rozhodne soud 7. května

  16:24 do playlistu

  O privatizaci OKD rozhodne soud 7. května
  Soudní znalec Rudolf Doucha a bývalí místopředsedové Fondu národního majetku ČR Pavel Kuta a Jan Škurek dnes v závěrečných řečech odmítli obžalobu, která je viní z chyb při privatizaci podniku OKD z roku 2004, při níž údajně vznikla škoda 5 mld. a 700 mil. Kč. Doucha je přesvědčen, že neměl ocenit veškerý majetek firmy, ale jen akcie ve vlastnictví státu.

 • Do nitra Lysé hory

  17:26 do playlistu

  Do nitra Lysé hory
  Krása beskydské Lysé hory každoročně na vrchol přitáhne desítky tisíc turistů. Zvláštní půvab ale má i podzemí této "královny Beskyd", jak někteří tuto horu nazývají. Do tamních jeskyní, které jsou však veřejnosti nepřístupné, se tento týden vydal štáb České televize.

 • Elitní odstřelovačí soutěží na Libavé

  20:01 do playlistu

  Elitní odstřelovačí soutěží na Libavé
  Ve vojenském újezdu Libavá soutěží elitní odstřelovači. Na 70 snajprů přijelo do Česka z 8 zemí, třeba z Ameriky, Finska nebo Británie. Mezi vojenskými střelci jsou i ti policejní. Na zkušební střelnici absolvují desítky úkolů, zvítězí ten nejpřesnější.

 • Největší důlní neštěstí ve filmu

  21:46 do playlistu

  Největší důlní neštěstí ve filmu
  Režisér David Ondříček natočil dvojdílné televizní drama o důlním neštěstí, které otřáslo v roce 1961 Československem. V Dole Dukla v Havířově tehdy zahynulo 108 horníků. Film o odpovědnosti, ztrátách a smíření vznikal na základě výpovědí pamětníků 3 roky. První díl minisérie Dukla 61 v hlavních rolích s Marthou Issovou a Markem Taclíkem odvysílá Česká televize 27. května.

Přehrát vše

Související