iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
19. 4. 2018
na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
1702
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Školám chybí peníze

  0:49 do playlistu

  Školám chybí peníze
  Snižování tzv. nenárokových složek platu, nepokrytí pedagogické činnosti, systémové chyby v nastavení vyplácení peněz jednotlivým školským zařízením, které provádí inkluzi. Školám v MS kraji chybí desítky milionů korun. A musí šetřit. Nemají ale kde, tak některým učitelům zřejmě sáhnou na jedinou možnou položku. Tou jsou motivační a osobní příplatky. Po plošném zvyšování platů tak spousta pedagogů o své peníze opět přijde.

 • Školám chybí peníze

  4:06 do playlistu

  Školám chybí peníze
  Živě Stanislav Folwarczny, náměstek hejtmana MS kraje.

 • 3300 přestupků řidičů

  8:30 do playlistu

  3300 přestupků řidičů
  Při včerejší evropské akci Speed Marathon zkontrolovali policisté na necelé tisícovce míst kolem 7 000 vozidel. Přestupku se pak dopustilo přibližně 3 300 řidičů. Zhruba 2 600 z nich překročilo rychlost, další měli např. nevyhovující technický stav vozidla nebo řídili pod vlivem alkoholu. Na policejním webu o tom informovala mluvčí Ivana Nguyneová. Lokality, kde policisté dohlíželi na dodržování rychlosti, vybrali v únoru lidé na internetu.

 • V Jeseníkách končí sezóna

  8:58 do playlistu

  V Jeseníkách končí sezóna
  Provozovatelé nejvýše položeného tuzemského lyžařského střediska na Ovčárně v Jeseníkách plánovali, že se vleky znovu rozjedou tento víkend, vysoké teploty ale jejich plány překazily. Nezalyžují si už ani běžkaři, stopa již byla odhrnuta. Lidé si však na horách mohou stále užít poslední stopy zimy.

 • Další obchodní domy v Olomouci

  9:25 do playlistu

  Další obchodní domy v Olomouci
  Jeden nový supermarket a 2 rozšířená obchodní centra. Prodejní plocha v Olomouci se má opět rozšířit o další desítky tisíc m2. Už teď přitom město patří mezi špičku, co se týká metrů prodejní plochy na počet obyvatel. Podle odborníků nové obchody mohou přinést i problémy, a to např. odliv malých podnikatelů z centra města.

 • Zasedala komise OKD

  11:29 do playlistu

  Zasedala komise OKD
  Slovenský miliardář Pavol Krúpa dnes na sněmovní vyšetřovací komisi k privatizaci OKD vyzval politiky, aby se přidali k trestním oznámením, které v souvislosti s kauzou podal. Krúpa nefiguroval na pozvánce k dnešnímu jednání. Poslanci však jednomyslně souhlasili s tím, aby před komisí vystoupil. Komise se dnes sešla po čtvrté. Úkolem poslanců je prověření převodu státních akcií OKD do vlastnictví jiných osob, zejména pak prodej minoritního podílu v roce 2004.

 • Studenti se učí ve speciální chodbě

  12:21 do playlistu

  Studenti se učí ve speciální chodbě
  Studenti Katedry geodézie a důlního měřictví na VŠB-TUO při výuce využívají unikátní měřickou chodbu. Ta je nejdelší v ČR a je napojena na 34 m hlubokou šachtici. Studenti tak mají možnost si prakticky vyzkoušet, co obnáší a co je čeká při jejich budoucím povolání geodéta nebo důlního měřiče.

 • Zpovídá se ze 7 trestných činů

  16:10 do playlistu

  Zpovídá se ze 7 trestných činů
  Ze 7 trestných činů se před ostravským krajským soudem začal zpovídat Zoran Kroščen. 37letý recidivista původem ze Srbska podle žalobce škrtil barmanku ve Frýdku-Místku. Kvůli smyšlenému dluhu znásilnil další ženu. K tomu ve Frýdku-Místku vykradl 9 rodinných domů a bytů.

 • Centrem města pojede autobus

  17:55 do playlistu

  Centrem města pojede autobus
  K vyšší návštěvnosti historického centra Ostravy by nově mohla přispětchystaná autobusová linka. Myslí si to provozovatelé tamních kaváren i zástupci obvodní radnice. Autobus č. 99 lidi doveze z Bazalů ve Slezské Ostravě k městské nemocnici na území Moravské Ostravy.

 • Oran Etkin učí děti

  20:13 do playlistu

  Oran Etkin učí děti
  Do Česka dorazil držitel Grammy, tím je jazzový hudebník Oran Etkin. Chce tady naučit děti vnímat hudbu citlivěji. Na svých interaktivních koncertech používá metodu, kterou sám vymyslel a vyučuje ji v New Yorku. Jeho workshopy u nás navštíví 2 000 dětí, část z nich je záměrně ze sociálně slabých skupin. Se svým programem se poprvé představil v ostravském klubu Cooltour.

Přehrát vše

Související