iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
11. 4. 2018
na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
3050
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Policie zasahuje v Olomouci

  0:48 do playlistu

  Policie zasahuje v Olomouci
  Živě redaktor Martin Laštůvka.

 • Začaly maturity

  3:19 do playlistu

  Začaly maturity
  Začaly maturity. A to písemnou slohovou prací z českého jazyka. V pravé poledne usedlo do lavic na 17 000 studentů. Za 90 minut museli napsat minimálně 250 slov. Oproti loňsku si namísto z 10 slohových útvarů vybírali jen ze 6. Stejně jako loni se písemné práce budou hodnotit centrálně.

 • Začaly maturity

  5:24 do playlistu

  Začaly maturity
  Maturitní zkoušku bude letos skládat 69 318 středoškoláků, což je o 500 méně než loni. Stejně jako v předešlém roce se zkouška bude hodnotit centrálně. Po dnešní slohové práci mají maturanti následující 3 týdny na přípravu na další zkoušky. Maturita se skládá ze společné části, kde mají studenti povinný český jazyk a cizí jazyk, nebo matematiku a nepovinnou profilovou část, kde si vybírají další 2 až 3 předměty z nabídky ředitele dané školy.

 • Residomo koupilo další byty

  6:01 do playlistu

  Residomo koupilo další byty
  Největší soukromý poskytovatel nájemního bydlení v republice, společnost RESIDOMO, koupila další byty. Stály ji více než čtvrt miliardy. Jde o 13 nemovitostí s téměř 300 bytů.

 • Stále živé vzpomínky na nehodu ve Vřesině

  7:27 do playlistu

  Stále živé vzpomínky na nehodu ve Vřesině
  Přesně před 10 lety se na jednokolejné trati ve Vřesině u Ostravy stala jedna z nejtragičtějších nehod tramvají v Česku. Řidič tramvaje nepočkal na křížení s protijedoucí soupravou a záhy se s ní čelně srazil. Zemřeli 3 lidé a 40 dalších se zranilo.

 • Vřesina z pohledu hasičů

  9:45 do playlistu

  Vřesina z pohledu hasičů
  Právě záchranáři, policisté a hasiči mají zásadní podíl na tom, že obětí ve Vřesině nebylo více. První pomoc na místě tehdy poskytovalo 11 sanitek a záchranářský vrtulník, který absolvoval 7 letů. Až do večerních hodin tam zasahovalo 13 jednotek profesionálních, ale i dobrovolných hasičů.

 • V Ostravě se srazila tramvaj s autobusem

  12:15 do playlistu

  V Ostravě se srazila tramvaj s autobusem
  I dnes museli záchranáři v Ostravě k nehodě tramvaje. Ta se střetla na zastávce Čistírny v Porubě s autobusem. Na místě byli 3 lehce zranění. Tramvaj vykolejila a čeká se na její odklizení. Cestující tak musí využít náhradní autobusovou dopravu. Podle policie nejspíš řidič autobusu nedal přednost tramvaji.

 • Trenéra kulturistiky zatkla policie

  12:41 do playlistu

  Trenéra kulturistiky zatkla policie
  Ojedinělý trestný čin vyšetřují policisté v Třinci. V jednom z tamních fitness center udělali razii a v poutech odvedli trenéra kulturistiky. Kriminalisté u něj našli anabolické steroidy. Přechovávat, vyrábět nebo prodávat anabolika je v Česku zakázáno od roku 2010.

 • Pokračuje ostravský Jeden svět

  14:53 do playlistu

  Pokračuje ostravský Jeden svět
  Živě s Ivetou Radičovou, slovenskou socioložkou a bývalou předsedkyní vlády.

 • Německý konzulární den

  18:02 do playlistu

  Německý konzulární den
  Německé velvyslanectví 2 dny úřadovalo na Hlučínsku. V Kravařích pořádalo tzv. Konzulární dny. Zájemci si mohli zažádat o německé cestovní pasy, také jejich prodloužení nebo třeba o vystavení německého rodného listu. Zhruba polovina současných obyvatel Hlučínska má německé kořeny a tím pádem i nárok na německé občanství.

 • V Novém Jičíně mají nový mamograf

  20:27 do playlistu

  V Novém Jičíně mají nový mamograf
  Diagnostické centrum v Novém Jičíně spustilo do ostrého provozu unikátní mamograf. Tamní zdravotníci tak zatím jako jediní v Česku dokážou provést i kombinované vyšetření, a to tzv. kontrastní mamografii. Díky metodě, která je nová i v okolních státech, můžou lékaři např. odhalit nádor, který běžný mamograf nezaznamenal.

 • Plato se přestěhovalo do bývalého Bauhausu

  21:36 do playlistu

  Plato se přestěhovalo do bývalého Bauhausu
  Do bývalého hobby marketu v centru Ostravy se nastěhovala galerie současného umění PLATO. Otevírá se dnes v podvečer na ploše 5 000 m2. Na první výstavě v novém prostoru se představí laureáti Ceny Jindřicha Chalupeckého. A i části samotného interiéru navrhovali umělci z Česka a z Polska.

Přehrát vše

Související