iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
3. 4. 2018
na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
1371
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • OKD míří pod stát

  0:53 do playlistu

  OKD míří pod stát
  Těžební společnost OKD splnila další podmínku pro převod firmy pod státní podnik Prisko. Svůj závod – tedy doly i všechny zaměstnance – převedla pod společnost OKD Nástupnická. Pohledávky naopak zůstaly součástí právního subjektu, který spadá pod insolvenčního správce Lee Loudu. Stát za firmu zaplatí 80 milionů korun.

 • OKD míří pod stát

  3:43 do playlistu

  OKD míří pod stát
  Sestřih komentářů z odpolední ČT24.

 • Za vraždu 20 let

  8:12 do playlistu

  Za vraždu 20 let
  Za brutální vraždu mladé ženy v Polance nad Odrou na Ostravsku poslal dnes olomoucký vrchní soud Patrika Konečného do vězení na 20 let. Potvrdil tak rozsudek ostravského krajského soudu, proti kterému se muž odvolal. Dvaadvacetiletý mladík, který byl kamarád oběti, vinu u odvolacího soudu popřel. Přímý důkaz proti němu chyběl, podle soudu však o vině svědčí ucelený řetěz nepřímých důkazů. Ženu její vrah ubil, použil přitom zřejmě kuchyňskou pánev a kladivo.

 • Řidič boural opilý

  8:42 do playlistu

  Řidič boural opilý
  Policisté obvinili kvůli čtvrteční tragické nehodě v Olomouci, při které zemřely dvě děti, jednoho z řidičů z usmrcení z nedbalosti a z ohrožení pod vlivem návykové látky. Muž je stíhán vazebně a hrozí mu až deset let vězení . Na periferii Olomouce se srazila čtyři auta, zemřely dvě děti a další tři lidé se zranili. Utrpěli lehká až středně těžká zranění.

 • Zákaz vstupu do lesů

  9:06 do playlistu

  Zákaz vstupu do lesů
  Olomoucký kraj na žádost státního podniku Lesy ČR dočasně zakázal vstup do dalších lesů na Olomoucku a v okolí Šternberku, které v polovině března poničila vichřice. Zákaz platí do 28. června a vydán byl proto, aby lesníci mohli bezpečně odstranit spadlé stromy. ČTK dnes informaci získala z úřední desky krajského úřadu. Hejtmanství už o několik dní dříve zakázalo vstup do některých silným větrem poškozených lesů, které patří Lesům města Olomouce.

 • Bezpečnost na přechodech pro chodce

  9:32 do playlistu

  Bezpečnost na přechodech pro chodce
  Jak dojít bezpečně do školy radí tento týden školákům v Moravskoslezském kraji policisté a zástupci Besipu. U přechodů pro chodce poblíž škol dětem vysvětlují, jak správně přejít silnici. Za první dva měsíce letošního roku už policisté řešili tři dopravní nehody, které jako chodci zavinily právě děti. Loni jich za celý rok bylo čtyřicet.

 • Poradna pomůže pečujícím lidem

  11:42 do playlistu

  Poradna pomůže pečujícím lidem
  Centrum pro rodinné pečující. Pod tímto názvem dnes začala fungovat poradna pro lidi, kteří už se starají anebo budou chtít starat o své blízké v jejich domácím prostředí. Prvním městem v republice, kde poradna začala fungovat se stal Havířov.

 • Třinec ve finále?

  13:45 do playlistu

  Třinec ve finále?
  Živě redaktorka Markéta Pernická.

 • Dopravní komplikace v Olomouci

  15:39 do playlistu

  Dopravní komplikace v Olomouci
  Zmatky na silnicích, pokuty, naštvaní řidiči i někteří místní obyvatelé. V Olomouci dnes začaly platit uzavírky několika ulic kvůli stavbě protipovodňových opatření. Firmy si dnes převzaly staveniště. Dělníci na něm začnou pracovat ale až příští týden, do té doby bude probíhat třeba geodetické zaměřování.

 • Dny NATO připomenou 100 let státu

  18:33 do playlistu

  Dny NATO připomenou 100 let státu
  Dny NATO v polovině září připomenou i stoleté výročí vzniku samostatného Československa. Letos poprvé se do pořádání této akce zapojí i Slezské zemské muzeum v Opavě. To návštěvníkům 18. ročníku vojenské přehlídky představí nejen historickou vojenskou techniku vedle té nejmodernější.

 • Půjčovny kol ČD zahájily sezonu

  20:44 do playlistu

  Půjčovny kol ČD zahájily sezonu
  Teplejší počasí opět láká ven cyklisty. Na začínající sezonu reagují také České dráhy, které o Velikonocích zahájily provoz půjčoven kol na nádražích. Letošní novinkou je například možnost zapůjčení elektrokola v půjčovně na přerovském nádraží. 91 půjčoven kol v celém Česku bude v provozu až do konce října.

Přehrát vše

Související