iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
9. 3. 2018
na ČT1

1 2 3 4 5

1 hlas
3614
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Obavy ze zavedení cel v USA

  0:53 do playlistu

  Obavy ze zavedení cel v USA
  Živě redaktorka Pavla Daňková.

 • Policisté varují před deviantem

  5:35 do playlistu

  Policisté varují před deviantem
  K ostražitosti vyzývají policisté mladé dívky na Frýdeckomístecku. Zatím neznámý sexuální zvrhlík lákal v Paskově do auta dospívající dívku. Školačka stačila včas utéct.

 • 4 mosty v Ostravě v havarijním stavu

  6:40 do playlistu

  4 mosty v Ostravě v havarijním stavu
  Kvůli havarijnímu stavu se už tento týden začnou bourat 4 mosty v Ostravě. Nahradit je má 6 úplně nových. V souvislosti se stavebními pracemi musí řidiči a také cestující v MHD počítat s komplikacemi a zdrženími.

 • Chřipková epidemie trvá

  8:48 do playlistu

  Chřipková epidemie trvá
  Chřipková epidemie trvá v MS kraji už šestý týden, oproti minulému týdnu ale nemocných zhruba o 3 % ubylo. Na 100 tis. lidí připadalo tento týden 2 524 nemocných, přičemž za práh epidemie se v regionu považuje 1 700 nemocných na 100 tis. obyvatel. Hygienici nově zaznamenali 4 úmrtí pacientů se závažnými chronickými onemocněními, celkově už v regionu v souvislosti s chřipkou zemřelo 11 lidí.

 • Zemědělci sází na tuzemská rajčata

  9:29 do playlistu

  Zemědělci sází na tuzemská rajčata
  Zemědělci v Česku investují stovky milionů korun do budování skleníků na rajčata. Zatím jich postavili 5 a všechny na Moravě. Ten ve Smržicích na Prostějovsku dostavěli v prosinci, teď tam probíhá první sklizeň. Českých rajčat je na trhu jen 8 %. Úroda z nových skleníků má rajčatům ze zahraničí konkurovat.

 • Platy vzrostly

  11:27 do playlistu

  Platy vzrostly
  Mzdy v MS kraji vzrostly ve 4. čtvrtletí 2017 meziročně o více než 8 % na 28 843 Kč. Lidé dostali ve výplatě průměrně o téměr 2 200 Kč navíc. Spotřebitelské ceny se však zvýšily o 2,7 %, reálně tak mzda narostla o 5,4 %. Vyplývá to z předběžných údajů, které dnes zveřejnil ČSÚ.

 • Slaví, jsou spolu 75 let

  11:56 do playlistu

  Slaví, jsou spolu 75 let
  Ostrava oslavila první tzv. svatbu korunovačních klenotů. V obřadní síni obvodu Ostrava-Jih si obřad po 75 letech zopakovali Jarmila a František Galasovi. Rodáci z Čeladné se v tamním kostele vzali 6. března roku 1943.

 • V Hlučíně jsou proti kácení stromů

  14:33 do playlistu

  V Hlučíně jsou proti kácení stromů
  Obyvatelé Hlučína se přou s radnicí o zachování veřejné zeleně. Vadí jim, že v rámci revitalizačních projektů města mají padnout desítky vzrostlých stromů. Sepsali proto petici, která od února koluje mezi místními v papírové i internetové podobě. Svůj podpis na ni připojilo už víc než 700 lidí.

 • Policisté pátrají po dívce

  17:12 do playlistu

  Policisté pátrají po dívce
  Policisté pátrají po pohřešované 13leté Michaele Záveské z Prostějova. Dívka odešla ve čtvrtek bez udání důvodu z domova. Podle dosavadního vyšetřování se předpokládá, že by se mohla pohybovat na Tachovsku, konkrétněji v obci Staré Sedliště. Dívka netrpí žádnou nemocí, nebere léky a nemá ani sebevražedné sklony.

 • Na Osoblažsku sídlí bobři

  17:43 do playlistu

  Na Osoblažsku sídlí bobři
  Slezské Rudoltice na Osoblažsku mají novou přírodní atrakci. Na říčce Lužná si postavili hráz bobři, kteří se do této lokality dostali ze sousedního Polska. Zoologové z Agentury ochrany přírody a krajiny jsou z výskytu bobrů nadšení. Naopak vodohospodářům se to ale nelíbí a chystají se proti bobrům zakročit.

 • Nominace na Ceny Jantar

  20:21 do playlistu

  Nominace na Ceny Jantar
  Ewa Farna, Jaromír Nohavica nebo Janáčkova filharmonie Ostrava mají šanci získat Ceny Jantar, které se budou letos poprvé udělovat v MS kraji. Ceny se budou rozdělovat v 16 kategoriích. O nominacích v minulých týdnech rozhodovalo 8 odborných porot.

Přehrát vše

Související