iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
8. 3. 2018
na ČT1

1 2 3 4 5

1 hlas
2208
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Majitele pozemku nevystěhoval ani exekutor

  0:52 do playlistu

  Majitele pozemku nevystěhoval ani exekutor
  Dostavba dálniční křižovatky na silnici D48 v Rychalticích je opět v nedohlednu. Brání jí rodinný dům Stanislava Švantnera, který se musí zbourat. I když ho ŘSD vyvlastnilo, majitele z něj nevystěhoval ani exekutor. Majitel totiž dodnes od státu nedostal ani korunu.

 • Majitele pozemku nevystěhoval ani exekutor

  3:38 do playlistu

  Majitele pozemku nevystěhoval ani exekutor
  Živě Jan Rýdl, mluvčí ŘSD.

 • Nezaměstnaných je méně

  7:50 do playlistu

  Nezaměstnaných je méně
  Podíl nezaměstnaných v MS kraji v únoru klesl na 5,6 %. Počet uchazečů o zaměstnání evidovaných ÚP v MS kraji klesl v únoru o 1 499, když práci na konci měsíce nemělo 48 512 lidí. Ve srovnání se stejným obdobím minulého roku je nižší o 14 936. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil ÚP ČR. Nezaměstnanost v Olomouckém kraji v únoru po předchozím 2měsíčním růstu klesla o 0,2 % z lednových 4,6 % na 4,4 %.

 • V Luboměři sledovali prezidentskou inauguraci

  8:48 do playlistu

  V Luboměři sledovali prezidentskou inauguraci
  Miloš Zeman dnes ve Vladislavském sále Pražského hradu složil prezidentský slib. Hlavou státu bude po dobu příštích 5 let. Slavnostní inauguraci dnes sledovali lidé po celém Česku v přímém přenosu zpravodajské ČT24. Velký zájem byl v menších obcích, kde Zemana volilo nejvíc lidí. Tady v Luboměři pod Strážnou získal Miloš Zeman velkou podporu voličů.

 • Ústavní soud zamítl stížnost Kramného

  11:15 do playlistu

  Ústavní soud zamítl stížnost Kramného
  Ústavní soud zamítl stížnost Petra Kramného na údajné pochybení v jeho kauze. Nižší soudy ho už dříve potrestaly za vraždu manželky a dcery o dovolené v Egyptě 28 lety vězení. Soud o stížnosti měl rozhodnout bez věcného projednání. Serveru TN.cz to sdělil spolek na podporu nezávislé justice Šalamoun, který se dlouhodobě zasazuje za Kramného práva. Obhájkyně Kramného Jana Rejžková chce nyní požádat o obnovu procesu.

 • MS kraj dostane nové vlaky

  11:44 do playlistu

  MS kraj dostane nové vlaky
  Nové, moderní vlaky na železnicích v MS kraji do 2 let. Kraj jich původně chtěl hned 16. Na 2 projekty za víc než 2 mld. Kč počítal s evropskou dotací z operačního programu MD ČR ve výši 1,7 mld. Kč. Ministerstvo ale zřejmě zatím uvolní pouze částku, která vystačí na pořízení jen třetiny souprav.

 • Sestra roku je z Vítkovické nemocnice

  15:42 do playlistu

  Sestra roku je z Vítkovické nemocnice
  Srdce českých pacientů letos získala Lenka Holubová. Staniční sestra z oddělení následné péče Vítkovické nemocnice v prestižní anketě Sestra roku dostala nejvíce hlasů a odborná veřejnost ji ocenila 3. místem. V anketě se každý rok sejdou stovky přihlášek z nemocnic napříč celou republikou.

 • Opava oživí Dukelská kasárna

  18:25 do playlistu

  Opava oživí Dukelská kasárna
  Město Opava hledá silného investora k oživení areálu bývalých Dukelských kasáren. Armáda ČR je opustila před více než 10 lety, od té doby budovy chátrají. Architekti už také vytvořili studii, jak skoro 11 ha prostoru a historické budovy využít. Opava by mohla získat nové bytové domy se zhruba 320 novými byty.

 • Jak pracovat s talentovanými dětmi

  21:21 do playlistu

  Jak pracovat s talentovanými dětmi
  250 účastníků od nás i ze zahraničí si v aule Gong v Dolních Vítkovicích předává zkušenosti, jak odhalit a hlavně podporovat nadané dětí. Např. Ostrava věnovala do technických a přírodovědných talentů v minulém roce 50 mil. Kč.

Přehrát vše

Související