iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
21. 2. 2018
na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
2272
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Regulace v dopravě kvůli smogu?

  0:45 do playlistu

  Regulace v dopravě kvůli smogu?
  V MS kraji dál trvá smogová situace. Vedení města se i proto dnes sešlo se zástupci ČHMÚ, aby porovnali data o znečištění za poslední rok. Mluvili také o možnostech jak ovzduší ve městě zlepšit. Zaměřili se hlavně na dopravu.

 • Regulace v dopravě kvůli smogu?

  3:34 do playlistu

  Regulace v dopravě kvůli smogu?
  Živě Tomáš Macura, primátor Ostravy.

 • Čínští křesťané dostávají rozhodnutí

  8:39 do playlistu

  Čínští křesťané dostávají rozhodnutí
  MV ČR začalo rozesílat čínským křesťanům rozhodnutí o azylu. Jde o skupinu zhruba 60 lidí, která na azyl čeká už zhruba 2 roky. Část z nich je v pobytovém zařízení pro žadatele o azyl v Havířově a má v MS kraji své právní zástupce. Zhruba 30 křesťanů, kteří tvrdí, že je v Číně komunisté dlouhodobě pronásledují, zastupuje Organizace pro pomoc uprchlíkům, která zatím obdržela 3 rozhodnutí.

 • Kraj žije olympijským hokejem

  9:18 do playlistu

  Kraj žije olympijským hokejem
  MS kraj žil dnes od brzkých ranních hodin hokejem. V olympijském čtvrtfinále proti sobě nastoupili hráči Česka proti výběru Spojených států. Ten nakonec podlehl našemu výběru v samostatných nájezdech. Nejen hokej ale i další sporty jsou na mnoha místech v závěru olympiády tématem číslo jedna.

 • Jednání mezi OU a FN pokračují

  11:56 do playlistu

  Jednání mezi OU a FN pokračují
  Jednání mezi Lékařskou fakultou OU a fakultní nemocnicí v Ostravě stále pokračují. Minulý týden rektor OU vyjádřil obavy po jmenování nového vedení nemocnice o další spolupráci. Nově pověřený ředitel nemocnice totiž s OU vede právní spory. První schůzku obou stran inicioval sám hejtman MS kraje Ivo Vondrák.

 • Onkologové nabízejí šetrnější metodu

  13:57 do playlistu

  Onkologové nabízejí šetrnější metodu
  Šetrnější metodu ozařovaní prsu nabízí onkologové z FNO. Laicky řečeno, ozařování probíhá jen ve chvíli, kdy se žena hluboce nadechne. Metoda je poměrně nová, ale ve vyspělých zemích už ji používají běžně. V Česku s ní začíná pracovat 5 onkologických center. Mezi nimi i to ostravské.

 • Přerov chce z odpadu vyrábět teplo

  17:11 do playlistu

  Přerov chce z odpadu vyrábět teplo
  Přerov se připravuje na změnu systému nakládání se směsným komunálním odpadem. Do roku 2024 musí totiž v Česku definitivně skončit skládkování. Dnes zástupci města podepsali memorandum se skupinou Veolia, která se zabývá výrobou tepla a zpracováváním odpadů. Přímo z něj se pak bude vyrábět teplo. Pomůže to i k čistějšímu ovzduší ve městě.

 • V kraji ubylo násilníků

  19:44 do playlistu

  V kraji ubylo násilníků
  V MS kraji ubylo loni násilníků, které policie musela vykázat z jejich domovů kvůli domácímu násilí. Policisté jich loni zaznamenali 117, v roce 2016 vykázali 122 lidí. Výrazně ale stoupl počet dětí, které se staly svědky agrese mezi rodiči. V loňském roce v domácnostech, kde policie vykazovala, žilo 124 dětí. V roce 2016 to bylo 64 dětí.

 • Letecké simulátory na VŠB

  20:15 do playlistu

  Letecké simulátory na VŠB
  Studenti VŠB-TUO využívají při výuce nové letecké simulátory. Ty na škole vznikly v rámci studentské grantové soutěže. Simulátory jim slouží pro výcvikové účely v oborech Technologie provozu letecké techniky a Technologie údržby letecké techniky. Jejich provoz je podle vysokoškolských pedagogů podstatně levnější než zkoušky ve skutečných letadlech a umožní tak studentům lépe se rozhodnout, čemu se v budoucnu chtějí věnovat.

Přehrát vše

Související