iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
20. 2. 2018
na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
2285
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Nové vývojové centrum

  0:50 do playlistu

  Nové vývojové centrum
  V Ostravě vzniklo nové vývojové centrum světelné techniky pro vývoj a konstrukci nejmodernějších osvětlovacích systémů. Práci nabídne až 130 lidem. Podle ostravského primátora i hejtmana kraje je centrum dalším z kroků přeměny ekonomiky města od bývalého těžkého průmyslu k moderní budoucnosti. Centrum bude spolupracovat s vysokými školami. Zaměstná vysokoškolsky vzdělané techniky.

 • Nové vývojové centrum

  4:02 do playlistu

  Nové vývojové centrum
  Živě Ivo Vondrák, hejtman MS kraje.

 • Daneš Zátorský před soudem

  8:25 do playlistu

  Daneš Zátorský před soudem
  U Krajského soudu v Ostravě dnes začal proces se známým podnikatelem Danešem Zátorským a jeho dvěma spolupracovníky. Státní zástupkyně je viní z podvodu – trojice obžalovaných měla nezákonným způsobem vylákat ze spořitelního družstva přes 120 milionů korun.

 • Ombudsmanka kritizuje zásah policie

  10:41 do playlistu

  Ombudsmanka kritizuje zásah policie
  Podle ombudsmanky Anny Šabatové policie pochybila při svém loňském zákroku v Lipníku nad Bečvou proti protestujícím na setkání prezidenta Miloše Zemana s občany. Vyplývá to z její zprávy, kterou připravila na podnět organizátorů protestu. Podle paní Šabatové nebyl důvod k zajištění zvukaře Jaroslava Hensla, zásah vůči němu byl nepřiměřený a policie jej navíc nepoučila o důvodech jeho zajištění. Incident se stal loni v listopadu, kdy pan Hensl pouštěl z okna na náměstí píseň Modlitba pro Martu. Dřívější šetření policie jakékoliv pochybení odmítlo.

 • V MS kraji platí smogová situace

  11:16 do playlistu

  V MS kraji platí smogová situace
  V Moravskoslezském kraji dál platí smogová situace. Meteorologové ji vyhlásili už včera pro Ostravsko, Karvinsko a Frýdecko-Místecko. Téměř polovina všech automatizovaných stanic v kraji dnes naměřila prašnost dvakrát vyšší než je povolený limit.

 • Západní obchvat Olomouce má zelenou

  14:09 do playlistu

  Západní obchvat Olomouce má zelenou
  Poslední část západního obchvatu Olomouce dostala zelenou od Ministerstva životního prostředí. Ředitelství silnic a dálnic tak může pokračovat s přípravou stavby. Čeká je však ještě spousta úprav a aktualizací projektu – například nový proces EIA. Lidé z Olomouce si tak na zhruba tříkilometrový úsek budou muset ještě nějaký čas počkat.

 • Horské hotely nemají lidi

  17:10 do playlistu

  Horské hotely nemají lidi
  Na horách chybí zaměstnanci. Provozovatelé ski areálů marně hledají pracovníky, kteří by zůstali alespoň do jara. Zejména je trápí nedostatek vlekařů, lyžařských instruktorů - v restauracích tak nemá hosty kdo obsluhovat. Třeba v Jeseníkách kvůli tomu uprostřed sezony zavřela vyhledávaná Chata Jiřího na Šeráku.

 • Zájem o krnovskou průmyslovou zónu

  19:02 do playlistu

  Zájem o krnovskou průmyslovou zónu
  Zatím čtyři firmy chtějí investovat v krnovské průmyslové zóně Červený dvůr II. Reagovaly tak na výzvu krnovské radnice. Noví investoři obsadí asi polovinu plochy průmyslové zóny. V jejich provozech může vzniknout až 230 nových pracovních míst. Zájemce o zbylou půlku bude radnice ještě hledat.

 • Výstava o životě na vídeňském dvoře

  22:07 do playlistu

  Výstava o životě na vídeňském dvoře
  Leopold I., dědeček Marie Terezie, se uměl bavit a na císařském dvoře to během své vlády rozjel ve velkém. Dokazuje to výstava v olomouckém Arcidiecézním muzeu, která sleduje kulturní život na vídeňském dvoře ve druhé polovině 17. století. Opulentní oslavy první svatby Leopolda I. trvaly rok a půl a jejich vrcholem byl balet v koňském podání.

Přehrát vše

Související