iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
15. 2. 2018
na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
2088
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Vítkovické strojírny nevyplatily mzdy

  0:52 do playlistu

  Vítkovické strojírny nevyplatily mzdy
  Zaměstnanci Vítkovických strojíren nedostanou včas své výplaty. Firma je požádala o posunutí termínu. Podle jejího vedení společnost není schopna zajistit dostatek financí údajně kvůli žalobě ze strany mateřských Vítkovic na průběh insolvence. Ta znejistila banky, které tak nechtějí Vítkovickým strojírnám poskytnout úvěr.

 • Vítkovické strojírny nevyplatily mzdy

  3:40 do playlistu

  Vítkovické strojírny nevyplatily mzdy
  Živě Lukáš Kovanda, finanční analytik společnosti Cyrrus, a.s.

 • Frenštát p. R. nezískal v aukci skokanské můstky

  6:32 do playlistu

  Frenštát p. R. nezískal v aukci skokanské můstky
  Pozemky pod skokanskými můstky ve Frenštátu pod Radhoštěm dnes v dražbě za dva a půl milionu korun získala pražská firma Tourist Invest. Nabídku podala asi dvě minuty před ukončením příjmu obálek. Porazila tak druhého zájemce, město Frenštát. To za pozemky nabídlo dva miliony 275 tisíc korun. Pozemky ale pořád ještě může za dva a půl milionu korun získat Tělovýchovná jednota Frenštát, pokud využije své předkupní právo.

 • Kdo bude příští primátor Ostravy?

  7:12 do playlistu

  Kdo bude příští primátor Ostravy?
  Politické strany a hnutí postupně sestavují kandidátní listiny do letošních říjnových komunálních voleb. Některé strany a hnutí v Ostravě už mají jasno, jinde zatím vedou jednání a hlasují. Už teď je ale jisté, že o nejvyšší post na ostravské radnici bude usilovat i současný primátor Tomáš Macura z Hnutí ANO.

 • Nové vedení FN Ostrava odmítá kritiku

  10:11 do playlistu

  Nové vedení FN Ostrava odmítá kritiku
  Dočasně jmenovaný ředitel Fakultní nemocnice v Ostravě Evžen Machytka odmítá, že by v největší nemocnici v kraji po pátečním odvolání Svatopluka Němečka panoval chaos. To na dnešní tiskové konferenci potvrdili i zástupci odborových organizací.

 • Rozptylové podmínky v MS kraji stále zhoršené

  11:55 do playlistu

  Rozptylové podmínky v MS kraji stále zhoršené
  Rozptylové podmínky v Moravskoslezském kraji jsou stále mírně zhoršené. Imisní limit pro polétavý prach, který je 50 mikrogramů na metr krychlový, je překročen na většině měřicích stanic. Nejhůře je na tom Karvinsko. Podle aktuálních hodinových koncentrací ale byla odpoledne situace převážně hodnocena jako uspokojivá. Meteorologové předpovídají, že se průměrné čtyřiadvacetihodinové koncentrace prašného aerosolu budou dál pohybovat většinou kolem hodnoty stanoveného imisního limitu.

 • Slezanka v Opavě se možná bourat nebude

  12:26 do playlistu

  Slezanka v Opavě se možná bourat nebude
  Obchodní centrum Slezanka v centru Opavy se možná bourat nebude. Vedení opavské radnice stále váhá mezi opravou a demolicí. Studie, kterou loni zadalo ateliéru rearchitekti, počítá se zbouráním, místo Slezanky by měly vyrůst nové městské domy. Část vedení města s tím ale nesouhlasí. Chce ještě další studii, která chce budovu ponechat a využít.

 • Muž hrozil bombou, policie jej rychle dopadla

  14:43 do playlistu

  Muž hrozil bombou, policie jej rychle dopadla
  Karvinští policisté do hodiny dopadli čtyřicetiletého muže, který podle nich v úterý vyhrožoval bombovým útokem v automobilce Hyundai. Kvůli telefonické výhrůžce bylo evakuováno dva a půl tisíce zaměstnanců. Muž z Karviné anonymně telefonoval v úterý večer na linku 158, policisté ho teď obvinili ze šíření poplašné zprávy.

 • Výstava připomíná bigbít 60. let

  15:33 do playlistu

  Výstava připomíná bigbít 60. let
  Opavská Galerie Obecního domu se proměnila v klub mládeže ve stylu šedesátých let. Mezi vinyly, magnetofony a kytarami se na výstavě Big-beatová šedesátá představuje doba, kdy se na opavské scéně pohybovaly první big-beatové kapely a město žilo tanečními čaji a diskotékami. Šedesátým létům v Opavě vzdává hold autor výstavy Jan Horák.

 • Muž vezl na návěsu dodávku

  18:35 do playlistu

  Muž vezl na návěsu dodávku
  O víc než tunu přetížil 32letý řidič přívěsný vozík za svým osobním autem, naložil na něj totiž nákladní dodávkový vůz. Policisté z dálničního oddělení jej přistihli v Ostravě. Při kontrole dokladů neměl řidičský průkaz ani oprávnění, aby na silnici vyjel s tak těžkým nákladem, který podle policie mohl způsobit nehodu. Řidič musel náklad nechat na odstavném parkovišti, policisté mu uložili kauci 50 000 korun.

 • Zastupitelstvo Bílovce o zábavním parku

  19:01 do playlistu

  Zastupitelstvo Bílovce o zábavním parku
  Živě redaktorka Denisa Kotková.

 • Handicapované děti bavily zdravé

  21:33 do playlistu

  Handicapované děti bavily zdravé
  Žáci žákům. Dnes netradičně ti s mentálním postižením zpestřili výuku dětem zdravým - ze Základní školy U Lesa v Karviné. Na 35 svěřenců Slezské diakonie vystoupilo s pásmem písní na motivy biblického příběhu o stvoření světa. 45minutové představení chystali přes půl roku.

Přehrát vše

Související