iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
14. 2. 2018
na ČT1

1 2 3 4 5

1 hlas
2991
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Neklidná situace ve FN Ostrava

  0:49 do playlistu

  Neklidná situace ve FN Ostrava
  Bouřlivá a nejistá je stále podle odborářů situace ve Fakultní nemocnici v Ostravě po pátečním odvolání ředitele Svatopluka Němečka. Dočasné pověření nového vedení nemocnice vnímá jako problém rektor Ostravské univerzity, který se obává budoucí spolupráce s Lékařskou fakultou. Ministr zdravotnictví ale slibuje, že nebude výběr nového šéfa nijak zdržovat.

 • Neklidná situace ve FN Ostrava

  3:35 do playlistu

  Neklidná situace ve FN Ostrava
  Živě Zuzana Sargová, předsedkyně odborové organizace FN Ostrava.

 • Nehoda na silnici u Třince

  7:42 do playlistu

  Nehoda na silnici u Třince
  Kvůli srážce šesti aut je ve směru na Ostravu stále uzavřena silnice I/11 v Třinci-Neborech u výjezdu na Ropici. Nákladní vůz tam po desáté hodině dopoledne narazil do kolony stojících osobních aut. Při nehodě bylo zraněno sedm lidí - záchranáři na místě ošetřili pět zraněných, tři z nich vyprošťovali z havarovaných aut hasiči, nejvážnější byl stav desetiletého chlapce, kterého s poraněním hlavy a mozku do ostravské fakultní nemocnice převezl vrtulník.

 • Nová protipovodňová opatření na Horní Opavě

  8:46 do playlistu

  Nová protipovodňová opatření na Horní Opavě
  Už několik let má zpoždění výstavba přehrady v Nových Heřminovech. Její součástí je i zhruba padesátka staveb související s protipovodňovou ochranou na horní Opavě. Celkem by měla stát 6 miliard korun. Stavět by se mělo začít do pěti let.

 • Ovzduší v Moravskoslezském kraji se opět zhoršilo

  11:15 do playlistu

  Ovzduší v Moravskoslezském kraji se opět zhoršilo
  Rozptylové podmínky v Moravskoslezském kraji se po přechodném zlepšení opět zhoršily. Imisní limit pro polétavý prach, který je 50 mikrogramů na metr krychlový, je překročen na většině měřicích stanic. Třeba v Ostravě-Radvanicích překračovaly odpolední limity mezní hranici více než dvojnásobně. Naměřeno tam bylo 116 mikrogramů na metr krychlový. Rozptylové podmínky by se měly k ránu ještě zhoršit.

 • Hornicko-geologická fakulta má nového děkana

  11:40 do playlistu

  Hornicko-geologická fakulta má nového děkana
  Do vedení Hornicko-geologické fakulty VŠB-TU v Ostravě nastoupil nový děkan Vladimír Slivka. Toho jmenoval rektor Vysoké školy báňské Václav Snášel poté, co byl z funkce odvolán jeho předchůdce Jan Valíček. Za jeho vedení se fakulta více než rok potýkala se spory ohledně volby děkana a také akademického senátu.

 • Lidé slaví i neslaví Valentýn

  14:42 do playlistu

  Lidé slaví i neslaví Valentýn
  Valentýnské menu, romantické pobyty pro dva, ale i speciální promítání v kině. Svatý Valentýn, svátek všech zamilovaných, který se slaví v anglosaských zemích 14. února, se u nás už trvale zabydlel. A zatímco obchodníkům přináší větší obrat, opuštěným lidem může vadit jeho přílišná medializace. Valentýn v Ostravě jsme dnes zachytili hned v několika podobách.

 • Ombudsmanka navštívila školu v Ostravě

  18:10 do playlistu

  Ombudsmanka navštívila školu v Ostravě
  O zkušenostech se začleňováním dětí z vyloučených lokalit do běžných škol, přijela do Ostravy diskutovat se zástupci organizací i města ombudsmanka Anna Šabatová. Dopoledne navštívila předškolní klub v osadě Liščina, kterou obývají převážně Romové. Děti se tady připravují na další stupně vzdělávání.

 • Univerzita Palackého spolupracuje se sportovními kluby

  19:10 do playlistu

  Univerzita Palackého spolupracuje se sportovními kluby
  Univerzita Palackého bude spolupracovat se sportovními kluby. Třeba s extra ligovými hokejisty, volejbalistkami anebo s fotbalovým klubem Sigma Olomouc. Projekt Univerzita pro sport nabídne besedy se sportovci, trenéry i odborníky. Studenti získají praxi z oblasti sportovního managmentu i marketingu. Taková praxe jim doteď chyběla.

 • Ceny Jantar pro umělce v MS kraji

  21:13 do playlistu

  Ceny Jantar pro umělce v MS kraji
  Moravskoslezský kraj má nové kulturní ceny. Jmenují se Jantar a za jejich organizací i nápadem stojí kulturní internetový deník Ostravan. Projekt chce upozornit na mimořádné umělecké výkony v uplynulém roce. Vyhlašovat se budou v šestnácti kategoriích napříč všemi uměleckými obory.

Přehrát vše

Související