iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
31. 1. 2018
na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
2246
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Kriminalita v MS kraji loni opět poklesla

  0:49 do playlistu

  Kriminalita v MS kraji loni opět poklesla
  Kriminalita v Moravskoslezském kraji znovu klesla. Loni policisté napočítali téměř 24 tisíc 800 trestných činů. To je o více než šest a půl procenta méně než předloni. Nejčastějším trestným činem dlouhodobě zůstávají krádeže věcí z aut a úmyslné ublížení na zdraví.

 • Důchodkyně za vraždu obviněna nebude

  3:38 do playlistu

  Důchodkyně za vraždu obviněna nebude
  A jeden konkrétní případ, který moravskoslezští policisté vyšetřovali: Sedmašedesátiletá důchodkyně, jež loni v Ostravě nožem zabila lupiče, obviněna ani souzena nebude. Policie i soudní znalci po vyšetřování dospěli k názoru, že se jen bránila a šlo tedy o nutnou obranu. Šestačtyřicetiletý muž se loni v září vloupal do rodinného domu v Ostravě, kde spala. Důchodkyni vzbudil, ta se zavřela v obývacím pokoji a volala policii. Když se muž do pokoje snažil dostat, důchodkyně v obavě o svůj život použila nůž. Muži zasadila ránu, které na místě podlehl.

 • Kriminalita v MS kraji loni opět poklesla

  4:12 do playlistu

  Kriminalita v MS kraji loni opět poklesla
  Živě Tomáš Kužel, ředitel moravskoslezské policie.

 • Místa, kde se lidé bezpečně necítí

  7:57 do playlistu

  Místa, kde se lidé bezpečně necítí
  I když kriminalita podle statistik v krajském městě klesá, stále je podle lidí v Ostravě spousta míst, kde se necítí bezpečně. Podle pocitové mapy je to téměř celá městská část Přívoz, ale také důležité dopravní a přestupní uzly, kudy denně projdou tisíce lidí.

 • Vítkovice podaly žalobu na insolvenčního správce

  10:26 do playlistu

  Vítkovice podaly žalobu na insolvenčního správce
  Společnost Vítkovice podala žalobu na insolvenčního správce své bývalé dceřiné společnosti Vítkovice Power Engineering Davida Vandrovce. Po soudu chce, aby zneplatnil smlouvy o prodeji Mostárny a Kotlárny, tedy části podniku Vítkovice Power Engineering v konkurzu kvůli možným pochybením. David Vandrovec to odmítá.

 • Za předražený justiční areál v Brně soudce Pořízek nemůže

  11:36 do playlistu

  Za předražený justiční areál v Brně soudce Pořízek nemůže
  Vrchní soud v Olomouci zprostil obžaloby bývalého předsedu Krajského soudu v Brně Jaromíra Pořízka v souvislosti s údajně předraženou stavbou brněnského justičního areálu. Podle obžaloby zadal dlouholetý předseda soudu část stavby bez výběrového řízení. Tím měl státu způsobit škodu 35 milionů korun.

 • Děti dostaly pololetní vysvědčení

  13:14 do playlistu

  Děti dostaly pololetní vysvědčení
  Učitelé na základních a středních školách dnes rozdávali pololetní vysvědčení. Jen v MS kraji to první v životě dostalo více než 12 tisíc dětí. Žákům ze základní školy v ulici Dětská v Ostravě-Porubě jej v planetáriu předal humanoidní robot.

 • Hostýn se stal národní kulturní památkou

  15:50 do playlistu

  Hostýn se stal národní kulturní památkou
  Velký den pro památky na Moravě a ve Slezsku. Vláda dnes rozhodla o jejich zápisu na seznam národních kulturních památek. Na seznamu tak bude od 1. července třeba poutní místo Svatý Hostýn na Kroměřížsku. To sice znamená přísnější ochranu památky, ale taky větší prestiž a zájem turistů.

 • MS kraj má 3 nové národní kulturní památky

  17:40 do playlistu

  MS kraj má 3 nové národní kulturní památky
  Moravskoslezský kraj má nové národní kulturní památky. Konkrétně tři. Jde o barokní kostel Panny Marie Sněžné v Rudě na Bruntálsku spolu s křížovou cestou, poutní areál s kostelem Panny Marie Sedmibolestné a Povýšení svatého kříže na Cvilíně nedaleko Krnova a poutní areál s kostelem Navštívení Panny Marie ve Frýdku-Místku. O jejich prohlášení dnes rozhodla vláda. Správci památek si slibují hlavně snadnější získání peněz na nutné opravy, popřípadě i vyšší návštěvnost turistů. Celkem je teď v regionu 19 národních kulturních památek.

 • Národní kulturní památkou je i Svatý Kopeček
 • Končí platnost loňských dálničních známek

  20:34 do playlistu

  Končí platnost loňských dálničních známek
  Dnes je poslední den, kdy mohou řidiči jezdit po dálnici s dálniční známkou pro rok 2017. Zítra už musí mít novou. V opačném případě jim hrozí až pětitisícová pokuta. Roční kupon stojí 1500 korun. Například na jedné čerpací stanici u Olomouce dnes prodali 50 dálničních známek - což byla veškerá denní zásoba. Většina řidičů však už má dálniční známku koupenou i několik týdnů. Zájem je však velký i v posledních dnech.

 • Šťastni ve třech v NDM

  21:21 do playlistu

  Šťastni ve třech v NDM
  Fraška není mrtvá, je to biotop kamenného divadla, říká režisér Janusz Klimsza a pro Národní divadlo moravskoslezské nastudoval dobovou komedii Eugena Labische "Šťastni ve třech". Jedna z nejklasičtějších frašek druhé poloviny 19. století. přivádí na jeviště starý svět a s ním nekomplikovaný příběh plný komických situací.

Přehrát vše

Související