iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
30. 1. 2018
na ČT1

1 2 3 4 5

2 hlasy
2291
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Happyend pro havířovské nádraží

  0:46 do playlistu

  Happyend pro havířovské nádraží
  Zástupci Havířova a Správy železniční dopravní cesty dnes podepsali memorandum o vzájemné spolupráci při obnově tamního architektonicky cenného vlakového nádraží a prostoru před ním. Končí tak několikaletý spor o záchranu výpravní budovy, kterou v 60. letech v takzvaném bruselském stylu navrhl architekt Josef Hrejsemnou. Už letos na jaře začne stavba nových parkovacích míst, nebo autobusových zastávek, na podzim pak přestavba vnitřních prostor.

 • Co s vítkovickým nádražím

  3:06 do playlistu

  Co s vítkovickým nádražím
  Další z problematických výpravních budov Moravskoslezského kraje je i ta v Ostravě-Vítkovicích. Už osmým rokem tady pokračuje spor o to, zda ji ministerstvo prohlásí za kulturní památku. Bývalý majitel chtěl budovu zbourat. Ten současný, Správa železniční dopravní cesty, má ale podle mluvčí Kateřiny Šubové zájem situaci řešit. V nejbližších dnech by se měli zástupci podniku seznámit s výsledky studie, která určí možnosti dalšího využití a také prověří technický stav objektu. Náklady na opravu se počítají v řádech desítek milionů korun. Už v tuto chvíli ale Správa železniční dopravní cesty hledá zájemce o volné prostory.

 • Co s vítkovickým nádražím

  3:44 do playlistu

  Co s vítkovickým nádražím
  Živě Jiří Vajčner, ředitel Odboru památkové péče z Ministerstva kultury.

 • Přerov vyklízí ubytovnu Chemik

  7:28 do playlistu

  Přerov vyklízí ubytovnu Chemik
  Živě redaktor Marek Vrlák.

 • Gang skončil kvůli marihuaně ve vězení

  10:40 do playlistu

  Gang skončil kvůli marihuaně ve vězení
  Krajský soud v Ostravě začal řešit případ údajného drogového gangu původem z Vietnamu a Slovenska. Pět obžalovaných mělo během tři čtvrtě roku v Dolní Lutyni na Karvinsku vypěstovat přes dvacet kilogramů vysoce kvalitní marihuany a vydělat téměř dva miliony korun. Drogu pěstovali v pronajatém domě v Dolní Lutyni, ve kterém měli profesionální velkopěstírnu marihuany.

 • Za vraždu družky 17,5 let vězení

  11:35 do playlistu

  Za vraždu družky 17,5 let vězení
  Za brutální vraždu družky si 52letý Miroslav Opatřil z Ostravy definitivně odpyká 17 a půl roku vězení. Rozsudek ostravského krajského soudu dnes potvrdil olomoucký vrchní soud. Muž žádal v odvolání změnu právní kvalifikace, odvolací soud to však zamítl. Ženu podle rozsudku v opilosti ubil holýma rukama, po jejím těle i šlapal. Napadená podle znalců ve velkých bolestech několik hodin umírala.

 • Kongres na téma sepse v Ostravě

  12:12 do playlistu

  Kongres na téma sepse v Ostravě
  Odborníci na urgentní medicínu z celého světa jednají ode dneška až do pátku v Ostravě. Na kongres jich přijelo téměř 1 400 a budou si vyměňovat nejnovější poznatky z této oblasti. Hlavní téma letošního ročníku je sepse, tedy reakce těla na infekci a novinky ve včasné diagnóze.

 • Bývalý ředitel Tatry dostane odškodné od státu

  14:43 do playlistu

  Bývalý ředitel Tatry dostane odškodné od státu
  Stát musí zaplatit bývalému generálnímu řediteli automobilky Tatra Ronaldu Adamsovi odškodné 315 000 Kč plus úroky z prodlení jako náhradu za neoprávněné zadržení a trestní stíhání. Rozhodl o tom odvolací Krajský soud v Brně, když potvrdil dřívější rozsudek městského soudu. Rozhodnutí je pravomocné.

 • V Jeseníkách probíhá Winter Survival

  16:35 do playlistu

  V Jeseníkách probíhá Winter Survival
  První náročné disciplíny a noc strávená ve volné přírodě Jeseníků. 20 vojenských a dvě policejní družstva od nás i ze zahraničí soutěží v zimním přírodním víceboji - Winter Survival. Kvůli nedostatku sněhu ale museli organizátoři úkoly upravit. Náročnější to tak mají i závodníci.

 • Konference o budoucnosti skanzenů

  18:38 do playlistu

  Konference o budoucnosti skanzenů
  Ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm dnes začala konference o budoucnosti muzeí v přírodě v České republice. Metodologická konference tohoto typu se koná teprve podruhé – po více než čtyřiceti letech. Ministr kultury v demisi Ilja Šmíd dnes navíc v Rožnově předal cenu ministerstva kultury - etnografovi Františku Ledvinkovi. Cílem čtyřdenního jednání je mimo jiné zhodnocení současného stavu muzeí v přírodě a vize jejich budoucího vývoje.

 • Ulice známých osobností

  19:32 do playlistu

  Ulice známých osobností
  Městská knihovna ve Frýdku-Místku vytvořila novou interaktivní mapu ulic a osobností, jejichž jméno daná ulice nese. Projekt vznikl u příležitosti výročí 750 let od vzniku města. Kromě jmen světového či celorepublikového významu je do mapy zahrnutá i řada místních rodáků, kteří k významu města přispívali v minulosti.

 • Fakulta umění OU se otevřela veřejnosti

  22:02 do playlistu

  Fakulta umění OU se otevřela veřejnosti
  Štětce v umyvadlech, ale i bubny v tělocvičně a levitující houby. Na to všechno narazí zájemci, kteří tento týden navštíví Fakultu umění Ostravské univerzity. Zájemci o studium výtvarných a hudebních oborů a příznivci umění mají jedinečnou příležitost na řadě komorních výstav vstřebat atmosféru fakulty a zároveň sledovat studentské obhajoby semestrálních prací.

Přehrát vše

Související