iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
19. 1. 2018
na ČT1

1 2 3 4 5

1 hlas
3251
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Lékaři už nemusí za pacienty chodit

  0:48 do playlistu

  Lékaři už nemusí za pacienty chodit
  Kontrola pacientů v reálném čase bez nutnosti návštěvy lékaře. Ve stále více zařízeních v MS kraji funguje takzvaná telemedicína. Díky speciálnímu softwaru lékaři skupinově sledují fyziologické funkce u stovek pacientů.

 • Lékaři už nemusí za pacienty chodit

  3:11 do playlistu

  Lékaři už nemusí za pacienty chodit
  Živě Norbert Schellong z Národního dohledového centra.

 • ČSSD v MS kraji nenominovala na celostátní sjezd

  6:30 do playlistu

  ČSSD v MS kraji nenominovala na celostátní sjezd
  Moravskoslezští sociální demokraté před únorovým mimořádným sjezdem strany nebudou na předsedu ČSSD nominovat žádného z uchazečů. Odhlasovali to na včerejší krajské konferenci v Petřvaldu na Karvinsku. S informací přišla ČTK. O funkci ve vedení strany měl zájem z daného regionu jen exministr zdravotnictví Svatopluk Němeček.

 • Podle Olomouckého kraje silničáři situaci nezvládli

  7:05 do playlistu

  Podle Olomouckého kraje silničáři situaci nezvládli
  Sníh a silný vítr včera potrápily řidiče i silničáře v Olomouckém kraji. Problémy byly hlavně na silnici přes Červenohorské sedlo. Tam ale podle některých řidičů firma Eurovia CS údržbu cesty nezvládla. Společnost se ale brání tím, že z jejich strany k pochybení nedošlo. Olomoucký kraj chce situaci řešit – třeba i s ministrem dopravy.

 • Podle Olomouckého kraje silničáři situaci nezvládli

  9:30 do playlistu

  Podle Olomouckého kraje silničáři situaci nezvládli
  Živě Jan Zahradníček, náměstek hejtmana Olomouckého kraje.

 • V MS kraji vyjížděli silničáři celou noc

  12:18 do playlistu

  V MS kraji vyjížděli silničáři celou noc
  Kvůli sněžení, silnému větru a námraze zasahovali v noci na dnešek v terénu silničáři i na mnoha místech Moravskoslezského kraje. Například na Vítkovsku nasadili veškerou techniku, stejně tak na Bruntálsku, kde se hlavně na odkrytých úsecích silnic mezi poli tvořily sněhové jazyky. Během dneška se situace zlepšila a všechny silnice v kraji byly bez problémů sjízdné.

 • Zatěžkávací zkouška na Slezské Hartě

  12:53 do playlistu

  Zatěžkávací zkouška na Slezské Hartě
  Vodohospodáři zadržují vodu v přehradě Slezská Harta. Hladina vody v nádrži je totiž na historickém maximu - překonala údaj naměřený po povodních v roce 1997. Stav hráze budou vodohospodáři testovat zhruba do konce března.

 • Jakešovi oslavili kamennou svatbu

  15:27 do playlistu

  Jakešovi oslavili kamennou svatbu
  Manželé Vlastimila a Vladimír Jakešovi z Ostravy si dnes po pět-a-šedesáti letech zopakovali svatební obřad. Rodáci z Prostějovska sem přišli před lety za prací. A zůstali. Jejich obřad byl prvním ve zrekonstruované obřadní síni obvodu Ostrava–Jih.

 • Kontroverzní chov dobytka v Polance nad Odrou

  18:21 do playlistu

  Kontroverzní chov dobytka v Polance nad Odrou
  Koně přiškrcení na řetězu, přerostlá kopyta, ovce a kozy chované v nebezpečných podmínkách. To jsou některé z typů týrání zvířat, které loni odhalili pracovníci krajské veterinární správy na statku chovatele Antonína Prokopa z Polanky nad Odrou. Na kontroverzní způsob chovu roky upozorňují i ochránci zvířat. Požadují u něj odebrání veškerého dobytka a drůbeže. Jenže to nejde, protože chování majitele je často jen na hraně zákona. Navíc on sám říká, že se o zvířata stará, jak má, jen jde alternativní cestou.

 • Konverzační komedie v Opavě

  21:33 do playlistu

  Konverzační komedie v Opavě
  Inspirace němou groteskou a sitcomem v jedné z nejhranějších konverzačních komedií. Slezské divadlo v Opavě nastudovalo hru Oscara Wilda Jak je důležité míti Filipa. Naposledy stejný titul uvedlo před čtvrt stoletím. V hledišti i na jevišti se objevili dvě herečky, které si v této inscenaci před 25 lety zahrály.

Přehrát vše

Související