iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
12. 1. 2018
na ČT1

1 2 3 4 5

1 hlas
2322
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Začalo první kolo prezidentských voleb

  1:11 do playlistu

  Začalo první kolo prezidentských voleb
  Z Ostravy živě redaktorka Lucie Botorová.

 • Začalo první kolo prezidentských voleb

  3:11 do playlistu

  Začalo první kolo prezidentských voleb
  Z Olomouce živě redaktorka Zuzana Glacová.

 • Začalo první kolo prezidentských voleb

  5:28 do playlistu

  Začalo první kolo prezidentských voleb
  Poslední přípravy dokončovali úředníci a členové volebních komisí ještě během dopoledne. Třeba v Olomouci pomáhali rozvážet náhradní volební lístky i strážníci městské policie. O budoucím prezidentovi se rozhoduje nejen ve volebních místnostech, ale třeba i nemocnicích nebo věznicích.

 • Lidé volí i v místních referendech

  8:41 do playlistu

  Lidé volí i v místních referendech
  Na dvou místech Moravskoslezského kraje lidé hlasují nejen v prezidentských volbách, ale také v místních referendech. Konkrétně v opavské místní části Suché Lazce rozhodují o tom, jestli má obec bojovat proti stavbě jižního obchvatu sousední Opavy-Komárova. Plánovaná silnice by totiž nemalou měrou zasáhla do života v obci. V dějišti druhého referenda, v Brušperku na Frýdecko-Místecku, se řeší náplň prostor tamního Národního domu. Lidé rozhodují, jestli mají sloužit jen jako restaurace, nebo třeba i pro místní spolky.

 • Kraj odmítl skládku na uhlí

  11:46 do playlistu

  Kraj odmítl skládku na uhlí
  Krajský úřad Moravskoslezského kraje vydal nesouhlasné stanovisko s navrženými variantami polní skládky uhlí. Tu chce ve svém areálu v městském obvodu Radvanice a Bartovice vybudovat hutní společnost ArcelorMittal Ostrava. Huť zvažuje dvě varianty skládky: otevřenou a zakrytou. S vybudováním skládky nesouhlasí řada obyvatel obvodu, který patří k místům s nejvíce znečištěním ovzduším v České republice.

 • Prodloužená Rudná

  12:25 do playlistu

  Prodloužená Rudná
  Jednou z nejdůležitějších dopravních staveb nejen v MS kraji je dostavba Prodloužené Rudné. Finální posudek EIA získala zhruba před měsícem, ale hotova není ani po 16 letech, chybí posledních 400 metrů. Dostavbu silnice, která má odvést přetíženou dopravu z městské části Poruba a zrychlit cestu mezi Ostravou a Opavou blokuje občanské sdružení Skalka. Její zástupci měli dopoledne jednat s vedením MS kraje.

 • Policie stále vyšetřuje tragickou nehodu

  16:09 do playlistu

  Policie stále vyšetřuje tragickou nehodu
  Příčiny tragické dopravní nehody, při které na Nový rok v Hrádku na Třinecku zemřel osmnáctiletý mladík, stále vyšetřují policisté. Případ prozatím kvalifikují jako usmrcení z nedbalosti.

 • Ostravanům pomáhají chytré vodoměry

  16:54 do playlistu

  Ostravanům pomáhají chytré vodoměry
  Odběratelé vody v Ostravě mají nově možnost kontrolovat svou spotřebu pomocí tzv. chytrých vodoměrů. Ty mohou pomoci odhalit také případný únik vody a urychlit tak i odstranění jeho příčin. Zařízení instalují pracovníci ostravských vodáren zdarma. Odběratelé si o něj ale musí zažádat.

 • Jeseníky hlásí dobré lyžařské podmínky

  19:32 do playlistu

  Jeseníky hlásí dobré lyžařské podmínky
  Ski areály v Jeseníkách hlásí dobré lyžařské podmínky. Neohrozil je ani středeční vydatný déšť. Sněžilo jenom v těch nejvyšších polohách. Na sjezdovkách stále leží zhruba půl metru sněhu. O víkendu se má navíc ochladit a vlekaři se chystají zasněžovat. Podmínky pro běžkaře zatím ideální nejsou.

 • Obraz pro divadlo

  21:31 do playlistu

  Obraz pro divadlo
  Národní divadlo moravskoslezské má největší obraz výtvarníka Daniela Balabána. Devět metrů dlouhé plátno vzniklo na zakázku přímo do jedné z místností v zázemí divadla. Inspirováno je pompejskými freskami, ošetřeno je speciální licenční smlouvou. A jmenuje se příznačně: Divadlo.

Přehrát vše

Související