iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
11. 1. 2018
na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
1690
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Přípravy na volby a referenda

  0:50 do playlistu

  Přípravy na volby a referenda
  Den před začátkem prvního kola prezidentských voleb. Úředníci za sebou mají poslední školení předsedů a zapisovatelů okrskových volebních komisí. A na některých místech už mají připraveny i volební komise. Před pěti lety v 1. kole prezidentských voleb hlasovalo přes 61 % voličů.

 • Přípravy na volby a referenda

  3:01 do playlistu

  Přípravy na volby a referenda
  Živě Tomáš Kotyza, ředitele Krajského úřadu MS kraje.

 • Přípravy na volby a referenda

  6:18 do playlistu

  Přípravy na volby a referenda
  Živě Petr Orieščík, starosta Suchých Lazců.

 • Frýdek-Místek má zóny bez doplatku

  9:40 do playlistu

  Frýdek-Místek má zóny bez doplatku
  Frýdek-Místek vyhlásil lokality, ve kterých nebudou nově přistěhovaným občanům vypláceny doplatky na bydlení. Opatření se vztahuje na 4 domy, v nichž jsou soukromé ubytovny. Město si od tohoto kroku slibuje zklidnění situace v okolí objektů. Ve Frýdku-Místku se opatření dotkne objektů v ulicích F. Čejky, Míru a Křižíkova.

 • Nejistá budoucnost Dolu Frenštát

  10:07 do playlistu

  Nejistá budoucnost Dolu Frenštát
  Budoucnost Dolu Frenštát je teď v rukou úředníků Krajského úřadu MS kraje. Ti musejí v nejbližších měsících rozhodnout, jestli potvrdí, nebo naopak vyvrátí stanovisko frenštátského stavebního úřadu, který už dřív nařídil demolici staveb v areálu.

 • Soud snížil trest za podvody

  12:30 do playlistu

  Soud snížil trest za podvody
  Olomoucký vrchní soud dnes snížil o rok na 9 let trest Karlu Šimkovi z Frýdku-Místku za rozsáhlé podvody. Muž tvrdil, že je šlechtic a od tisíce lidí z celé země podle rozsudku vylákal pod příslibem výhodné investice nebo zprostředkování půjček přibližně 90 mil. Kč.

 • Peer Gynt v NDM

  13:36 do playlistu

  Peer Gynt v NDM
  Fantastická pouť po zemi i v krajinách kouzel. Putuje po ní Peer Gynt na jevišti Národního divadla moravskoslezského. Prožije na něm celý život. Stejnojmenné básnické drama Henryka Ibsena tam nastudoval režisér Pavel Khek.

 • Výtěžek sbírky ukradl zloděj

  16:51 do playlistu

  Výtěžek sbírky ukradl zloděj
  Sbírka pro postiženou Leontýnku skončila krádeží. 8letá dívka trpí autismem. Terapie, která jí pomáhá, stojí ročně přes 300 tis. Kč. Část peněz se rodiče snažili získat prostřednictvím veřejné sbírky. Tu ale nakonec ukradl neznámý zloděj.

 • Jatka podle polského návrhu

  18:56 do playlistu

  Jatka podle polského návrhu
  Historická budova bývalých jatek v centru Ostravy bude přestavěna podle návrhu polského architekta Roberta Konieczného a jeho studia KWK Promes. Smlouva na zpracování projektové dokumentace byla podepsána. Město už dříve uvedlo, že architekt po podpisu smlouvy bude mít 30denní lhůtu na podrobnější rozpracování projektu.

 • Vrchní soud o solárních podvodech

  19:26 do playlistu

  Vrchní soud o solárních podvodech
  Vrchní soud v Olomouci dnes ukončil dokazování v kauze údajných neoprávněných licencí 2 solárním elektrárnám na Chomutovsku. Obžalovaných je 8 lidí včetně bývalé předsedkyně Energetického regulačního úřadu Aleny Vitáskové. Žalobce navrhnul soudu, aby zamítl odvolání všech obžalovaných jako nedůvodná.

 • Záchranáři zdrojem online přenosů

  21:32 do playlistu

  Záchranáři zdrojem online přenosů
  Natáčení a sdílení videí práce záchranářů. Podle hasičů, lékařů i policistů stále častější problém. Nejenže takoví přihlížející často záchranářům překážejí v jejich práci. Problém to je také morální. Řadu těchto videí lidé totiž sdílejí online bez jakékoliv úpravy. Nevhodné záběry nebo citlivé situace tak mohou sledovat děti nebo i rodiny a přátelé zraněných.

Přehrát vše

Související