iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
2. 1. 2018
na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
2000
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Lékaři mají vydávat eRecepty

  0:53 do playlistu

  Lékaři mají vydávat eRecepty
  Tolik diskutované elektronické recepty by ode dneška měli používat bez rozdílu všichni lékaři. Praxe je ale jiná. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch na konci roku oznámil, že lékaře, kteří je používat nebudou, zatím pokutovat nebude. Podle posledních informací je zatím v systému 35 tisíc lékařů. 8 tisíc ale registrováno není.

 • Lékaři mají vydávat eRecepty

  3:29 do playlistu

  Lékaři mají vydávat eRecepty
  Živě s Marii Manouškovou, předsedkyní Sdružení praktických lékařů Ostrava.

 • Někteří lékaři bez náhrady skončili

  7:23 do playlistu

  Někteří lékaři bez náhrady skončili
  Začátek roku je pro mnoho lidí ve znamení hledání nového lékaře. Týká se to především obyvatel malých měst a obcí. Právě tam totiž lékaři nejčastěji zavřeli své ordinace – ve většině případů je hlavním důvodem odchod do penze.

 • Ordinační hodiny na pěti místech - ve dvou krajích

  8:41 do playlistu

  Ordinační hodiny na pěti místech - ve dvou krajích
  Podobné omezení lékařské péče, které se dotklo třeba lidí na Libavé, zvažoval také Libor Švec. Lékař, který ordinuje hned v pěti obcích na rozhraní Olomouckého a Jihomoravského kraje. I díky podpoře vedení obcí se ale rozhodl, že žádnou ordinaci nezavře.

 • Strážníkem už od osmnácti

  10:31 do playlistu

  Strážníkem už od osmnácti
  Pomoct vyřešit nedostatek strážníků má novela zákona o obecní policii, která začala platit 1. ledna. Nově se strážníkem budou moci stát mladí lidé už od osmnácti let, dosud museli mít 21 let. První tři roky ale nebudou moct nosit služební zbraň, ani jezdit autem se zapnutými majáky. Kvůli nedostatku strážníků už například ve Frýdku-Místku u městské policie zaměstnali pět seniorů.

 • Záchranáři měli napilno na Nový rok

  12:53 do playlistu

  Záchranáři měli napilno na Nový rok
  Třikrát více výjezdů ve srovnání s jinými dny napočítali od silvestrovské půlnoci do rána záchranáři v Moravskoslezském kraji. Nejčastěji k podnapilým lidem a ke zraněním při odpalování zábavní pyrotechniky. Podobně na tom byli i v Olomouckém kraji. Rušno měli na Nový rok i policisté. V Hrádku na Třinecku srazil jednatřicetiletý řidič 18letého chodce, který na místě podlehl zraněním.

 • Novoroční ohňostroj v Přerově museli odložit

  14:50 do playlistu

  Novoroční ohňostroj v Přerově museli odložit
  Kvůli poruše systému neproběhl v Přerově tradiční novoroční ohňostroj. Několik tisíc lidí na světelnou show čekalo včera v osmnáct hodin na nábřeží řeky Bečvy marně. Podle organizátora akce nefungovala technika, která měla ohňostroj odpálit.

 • Lyžařské podmínky v Beskydech nejsou ideální

  16:26 do playlistu

  Lyžařské podmínky v Beskydech nejsou ideální
  Obleva a rekordně vysoké teploty nepřilákaly do Beskyd na Silvestra ani na Nový rok davy lyžařů. I přesto si vlekaři i hoteliéři konec roku pochvalují. Například na Bílé v Beskydech se lyžuje na pěti z devíti sjezdovek a upravené jsou i dvě běžecké trasy.

 • Začala Tříkrálová sbírka

  17:59 do playlistu

  Začala Tříkrálová sbírka
  S příchodem nového roku odstartovala Tříkrálová sbírka. Charitní koledníci budou letos už po osmnácté. Dva týdny obcházet domácnosti po celé republice. Lidem budou zvěstovat šťastný nový rok a zájemcům umožní zapojit se do pomoci lidem v nouzi. V průběhu sbírky koledníci navštíví lidi ve městech i na vesnicích a zavítají také do některých velkých podniků.

 • Skončila amnestie v ostravské MHD

  20:52 do playlistu

  Skončila amnestie v ostravské MHD
  Více než šest set dlužníků, kteří nezaplatili své pokuty za jízdu načerno v prostředcích městské hromadné dopravy v Ostravě, využilo amnestii vyhlášenou dopravním podnikem loni v listopadu. Podmínkou bylo zakoupení minimálně půlroční dlouhodobé jízdenky na městskou hromadnou dopravu, a to do konce roku 2017. Na vyřízení amnestie mají lidé čas do 12. ledna. Pokuta za jízdu načerno vyjde na 1500 korun.

 • Předpremiéra nového seriálu Dabing Street

  21:38 do playlistu

  Předpremiéra nového seriálu Dabing Street
  Nový seriál České televize Dabing Street, který vznikl podle divadelní hry Petra Zelenky, se v předpremiéře promítal exkluzivně v kinech na čtyřech místech republiky. Výtěžek ze vstupného šel na charitu. Maraton všech dvanácti dílů mohli sledovat diváci v Praze, v Brně, Českých Budějovicích i v ostravském Minikině.

Přehrát vše

Související