iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
28. 12. 2017
na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
1751
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Přípravy na Tříkrálovou sbírku vrcholí

  0:48 do playlistu

  Přípravy na Tříkrálovou sbírku vrcholí
  V sídle prostějovské charity končí přípravy na Tříkrálovou sbírku. Pracovníci charity chystají pokladničky, kostýmy a také průkazy pro jednotlivé skupiny koledníků. Už 19. Tříkrálová sbírka bude probíhat od 1. do 14. ledna. Jenom v olomoucké arcidiecézi se loni vybralo skoro 26 mil. Kč.

 • Přípravy na Tříkrálovou sbírku vrcholí

  2:40 do playlistu

  Přípravy na Tříkrálovou sbírku vrcholí
  Živě Marek Navrátil, diecézní koordinátor Tříkrálové sbírky, Olomoucký kraj.

 • Má napadnout 4 cm sněhu

  6:30 do playlistu

  Má napadnout 4 cm sněhu
  Na východě Moravy a Slezska bude v noci na pátek vydatně sněžit, napadnout může 5 až 15 cm sněhu, v Beskydech v okresech Frýdek-Místek a Nový Jičín 20-40 cm. Výstraha Českého hydrometeorologického ústavu s vysokým stupněm nebezpečí platí od dnešních 22 hodin do zítřejších 10 hodin dopoledne pro kraj Zlínský, část MS kraje.

 • Radnice kontrolovala ubytovnu

  6:59 do playlistu

  Radnice kontrolovala ubytovnu
  Obyvatelé domů v ulici Čujkovova v Ostravě-Zábřehu si stěžují na dlouhodobé zhoršení životních podmínek v této čtvrti. Vykrádání sklepů, hádky pod okny nebo třeba odkládání věcí okolo popelnic, to je podle nich na denním pořádku. Situaci se rozhodla řešit obvodní radnice, která na podzim zkontrolovala tamní obecní byty a vyvodila závěry.

 • Cesta Rybí-Rychaltice čeká oprava

  9:43 do playlistu

  Cesta Rybí-Rychaltice čeká oprava
  S kolonami a se zdržením musejí počítat řidiči hned po Novém roce na silnici D48 mezi Frýdkem-Místkem a Novým Jičínem. V úseku mezi Rychalticemi a Rybím totiž silničáři budou současnou nebezpečnou čtyřproudovku přestavovat na dálnici. Dopravu teď na několik měsíců tak svedou do dvou pruhů.

 • Lyžování v Beskydech není ideální

  11:04 do playlistu

  Lyžování v Beskydech není ideální
  Podmínky pro lyžování nejsou v Beskydech ideální. Teploty jsou nad nulou, vlekaři tak nemohou zasněžovat, dnes navíc celý den pršelo. Ve večerních hodinách by ale mělo začít sněžit, a to i v Olomouckém kraji. Silničáři se chystají na noční výjezdy. Naprosto opačné podmínky jsou na Šumavě, tam dnes připadlo 10 cm nového sněhu.

 • Popeláři sváží vánoční odpad

  13:53 do playlistu

  Popeláři sváží vánoční odpad
  Období vánočních svátků znamená také zvýšené nasazení pro popeláře. Odpadu je kvůli rozbaleným dárkům mnohem víc než v jiných dnech. Popeláři proto teď nasazují veškerá auta a někteří mají i prodloužené směny.

 • Nájemníci se obrátili na ombudsmanku

  16:58 do playlistu

  Nájemníci se obrátili na ombudsmanku
  Na hejtmana a ombudsmanku se obrátili nájemníci městských bytů v panelovém domě na Horním náměstí v Opavě. Chtějí zabránit jejich celkové přestavbě. Chystá ji opavská radnice. Ta by pro ně totiž znamenala stěhování. Opava má v plánu tady vybudovat čtyřpokojové luxusní byty.

 • Architekt žádá výměnu lamp na náměstí

  19:09 do playlistu

  Architekt žádá výměnu lamp na náměstí
  Olomouc domlouvá s architektem další výměnu lamp na Horním náměstí. I když je město přesvědčeno o tom, že stávající lampy svítí dobře, architekt Jan Šépka tvrdí opak. Jako spoluautor podoby náměstí chce lampy, které navrhne sám. Na přípravu návrhů nového typu osvětlení dalo město 50 tisíc korun.

 • Výstava betlémů ve Frýdku-Místku

  22:05 do playlistu

  Výstava betlémů ve Frýdku-Místku
  Vánoce si lidé stále mohou připomínat třeba i na výstavě betlémů na zámku ve Frýdku-Místku. K vidění je více než 20 betlémů od nejstarších exponátů až po díla současných regionálních řezbářů. Nechybí ani tradiční Langův betlém.

Přehrát vše

Související