iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
22. 12. 2017
na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
2424
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Bohumín vyhlásil bezdoplatkové zóny

  0:48 do playlistu

  Bohumín vyhlásil bezdoplatkové zóny
  Bohumín je ode dneška prvním městem v regionu, které zavedlo tzv. bezdoplatkové zóny. V lokalitách, kde statistiky policistů a sociálních pracovníků dokázaly zvýšený výskyt tzv. negativních sociálních jevů, tak úřady už nebudou vyplácet doplatek na bydlení nikomu, kdo se tam nově nastěhuje. O zavedení opatření usilují i další města.

 • Bohumín vyhlásil bezdoplatkové zóny

  3:49 do playlistu

  Bohumín vyhlásil bezdoplatkové zóny
  Živě Petr Vícha, starosta Bohumína.

 • Galerie Šantovka se do roku 2020 rozšíří

  8:38 do playlistu

  Galerie Šantovka se do roku 2020 rozšíří
  80 obchodů a 600 parkovacích míst má nově vzniknout Galerii Šantovka v Olomouci. Rozšíření stávajícího nákupního centra by mělo vzniknout do roku 2020. S původní částí má být spojeno přemostěním nad Mlýnským potokem, tramvajovou tratí a pěší zónou. Projekt obsahuje také dětské hřiště a lávku pro cyklisty. Od otevření centra v roce 2013 se stále zvyšuje jeho návštěvnost.

 • Předsedové spolku vydírali podnikatele

  9:08 do playlistu

  Předsedové spolku vydírali podnikatele
  Předsedové dvou ekologických spolků z Karvinska několik let vydírali podnikatele. Připojovali se do stavebních řízení a dělali účelové obstrukce. Za stažení různých odvolání a námitek prý požadovali peníze. Hrozí jim za to až 8 let vězení. Vstupovat do řízení jim umožňoval zákon na ochranu přírody a stavební zákon.

 • Školení volebních okrskových komisí

  10:36 do playlistu

  Školení volebních okrskových komisí
  Krajské úřady a statistici začali školit členy okrskových komisí před prezidentskými volbami. Jejich první kolo proběhne 12. a 13. ledna. Hlasování i sčítání bude jednodušší než při sněmovních volbách. I tak školitelé přípravy nepodceňují. Nechtějí připustit chyby, které udělaly některé komise na podzim. Takových školení vedl Peter Garláthy už desítky, přesto je tohle speciální.

 • Radnice zveřejnila záběry vyhořelé karnoly

  12:40 do playlistu

  Radnice zveřejnila záběry vyhořelé karnoly
  Krnov dnes zveřejnil video a fotografie zevnitř vyhořelé továrny Karnola. Požár zničil většinu historického vybavení bývalého textilního podniku. Byly tady stroje a vzorníky látek z 19. století, které se měly stát součástí chystaného muzea. To na místě i přesto zřejmě vznikne.

 • První Vánoce bez kostela v Třinci-Gutech

  13:43 do playlistu

  První Vánoce bez kostela v Třinci-Gutech
  V Třinci-Gutech na místě vyhořelého kostela z 16. století lidé k bohoslužbě sejdou o Štědrém dnu hned 2x. Nejprve v 11 h a podruhé ve 23 h. Zároveň pokračují práce na obnově zničené památky. Ještě v zimě začne Biskupství ostravsko-opavské těžit dřevo na stavbu repliky kostela.

 • Na Vánoce se chystají i v domovech

  16:52 do playlistu

  Na Vánoce se chystají i v domovech
  Pozítří je Štědrý den. Přípravy na vánoční svátky vrcholí nejen v domácnostech, ale také v domovech pro seniory i v dětských domovech. Štědrovečerní večeři mnohé děti i senioři budou trávit se svými rodinami. V příštím týdnu se do zařízení opět vrátí.

 • Vánoce na Valašsku

  19:25 do playlistu

  Vánoce na Valašsku
  Dva vánoční protipóly. Někdo dneškem začíná díky celozávodní dovolené pracovní volno, dalšímu ale začíná pracovně nejvypjatější část celého roku. Realita pro pekaře, hotelový personál nebo vlekaře. Třeba na Valašsku. Poklidný betlém versus spěch v pekárně. Kontrast dnešní dopolední atmosféry na 2 místech v Horní Lidči ani nemohl být větší.

 • Betlém v kmeni lípy

  21:33 do playlistu

  Betlém v kmeni lípy
  Betlém vyřezaný uvnitř kmene staré lípy. Narazí na něj návštěvníci v sadech Bedřicha Smetany ve Frýdku-Místku. Rok a půl ho vytvářel výtvarník Oldřich Morys a myslel především na děti. Nechybí v něm kromě Svaté rodiny i další symboly Vánoc.

Přehrát vše

Související