iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
21. 12. 2017
na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
2215
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • 10 let od vstupu do Schengenu

  0:57 do playlistu

  10 let od vstupu do Schengenu
  Před 10 lety se otevřely hraniční přechody do Polska a dalších sousedních zemí a ČR se stala součástí tzv. Schengenského prostoru. V rámci něj mohou lidé překračovat hranice bez kontrol. Na česko-polské hranici tehdy starostové Českého a polského Těšína společně symbolicky přeřezali pilou hraniční závoru.

 • 10 let od vstupu do Schengenu

  3:16 do playlistu

  10 let od vstupu do Schengenu
  Živě Vít Slováček, starosta Českého Těšína.

 • Vyhořelá Karnola v Krnově

  8:08 do playlistu

  Vyhořelá Karnola v Krnově
  Škodu ve výši několika mil. Kč způsobil požár historické budovy bývalé textilky Karnola v Krnově. Požár objektu, který je národní kulturní památkou, byl nahlášen včera před 16. hodinou, hasiči dostali oheň pod kontrolu po osmé večer. Podle místostarosty města ho někdo založil úmyslně.

 • Zvukař podal žalobu na postup policie

  11:17 do playlistu

  Zvukař podal žalobu na postup policie
  Zvukař Jaroslav Hensl, kterého zadržela policie 8. listopadu kvůli pouštění Modlitby pro Martu na shromáždění prezidenta Miloše Zemana v Lipníku nad Bečvou, podal žalobu na prošetření postupu policie. Zabývat se jí bude ostravský krajský soud. Podle Hensla byl zásah policistů nepřiměřený.

 • Kraje i firmy proti rozdělení mýtného

  11:44 do playlistu

  Kraje i firmy proti rozdělení mýtného
  Některé obce a kraje vč. Moravskoslezského nesouhlasí s rozšířením placení mýtného na dalších 900 kilometrech silnic I. třídy. Těžkou dopravu by to podle nich jen přesunulo na silnice nižších tříd. Návrh spolu s okolnostmi chystaného tendru na provozovatele mýtného systému v lednu posoudí experti.

 • Jak lépe třídit odpad

  14:02 do playlistu

  Jak lépe třídit odpad
  V odpadkových koších na komunální odpad končí spousta bioodpadu, který se může ještě dál vytřídit. Až o sedmdesát procent se tak dá snížit hmotnost odpadu - téma, kterým se v uplynulém půl roce zabývali studenti a učitelé z fakulty metalurgie a materiálového inženýrství Vysoké školy Báňské. Chtějí motivovat i další školy a firmy, aby bioodpad třídili.

 • Anestetika působí i na rostliny

  16:10 do playlistu

  Anestetika působí i na rostliny
  Anestetika působí také na rostliny. S takovým zjištěním přišli vědci z Olomouce. Rostliny je tak možné uspat stejně jako člověka či zvíře. Na tomto objevu pracovali odborníci z Centra regionu Haná pro biotechnologický a zemědělský výzkum v Olomouci. Jejich práci už znají vědci z celého světa.

 • Protest zaměstnanců opavské firmy TEVA

  18:24 do playlistu

  Protest zaměstnanců opavské firmy TEVA
  40 zaměstnanců opavské továrny na výrobu léčiv TEVA demonstrovalo před pobočkou firmy. Protestovali proti nevyplacenému ročnímu bonusu mzdy. Zároveň podpořili stávkující zaměstnance TEVY v Izraeli. Ve společnosti TEVA pracuje na Opavsku 1 600 lidí a je největším zaměstnavatelem v chemickém průmyslu v MS kraji. Od ledna zaměstnancům vzroste podle kolektivní smlouvy základní mzda v průměru o 15 %.

 • Nová obrněná vozidla pro základnu v Hranicích

  19:12 do playlistu

  Nová obrněná vozidla pro základnu v Hranicích
  Vojenská základna v Hranicích by do čtyř let měla dostat nová moderní obrněná vozidla. Podle armády bude hlavní jednotkou v Česku, která projde obměnou. Hranickou sedmou mechanizovanou brigádu lze považovat za těžkou kavalerii - je vyzbrojena tanky a pásovými bojovými vozidly pěchoty - jenže starými, ze 70. let.

 • Zemřel Rajko Doleček

  21:17 do playlistu

  Zemřel Rajko Doleček
  Zemřel lékař, endokrinolog, publicista, televizní scenárista i moderátor prvního osvětového pořadu o zdravé výživě Rajko Doleček. Bylo mu 92 let. Jeho pořad Nebezpečný svět kalorií připravovaný v ostravském televizním studiu patří k legendám televizního vysílání.

Přehrát vše

Související