iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
12. 12. 2017
na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
2432
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Jednání o Prodloužené Rudné

  0:47 do playlistu

  Jednání o Prodloužené Rudné
  Vedení Moravskoslezského kraje se sešlo s majitelem pozemků, který už několik let blokuje dostavbu Prodloužené Rudné. Jde zhruba o půlkilometrový úsek, který stále silničáři ani nezačali stavět. Hejtmanství do jednání vstoupilo hlavně kvůli tomu, aby se předešlo procesu vyvlastnění. To by totiž stavbu důležité dopravní tepny zdrželo o několik let.

 • Jednání o Prodloužené Rudné

  2:45 do playlistu

  Jednání o Prodloužené Rudné
  Živě Jan Rýdl, mluvčí ŘSD.

 • ČSSD podpoří komisi k OKD

  7:11 do playlistu

  ČSSD podpoří komisi k OKD
  Sociální demokracie ve sněmovně podpoří vznik vyšetřovací komise k privatizaci OKD. Podle Kateřiny Valachové bude strana požadovat, aby se komise soustředila i na ztrátu majority státu před rokem 2004. Kvůli údajně nevýhodné privatizaci OKD je dlouhodobě terčem kritiky tehdejší ministr financí, končící premiér Bohuslav Sobotka. Ten jakékoliv výtky odmítá s tím, že vláda podle něj prodala OKD za nejvyšší nabízenou cenu.

 • Orkán Eve prošel celou Moravou

  7:42 do playlistu

  Orkán Eve prošel celou Moravou
  Těžce zraněný hasič, uzavřené silnice i desítky tisíc domácností bez elektřiny. Orkán Eve zasáhl v nočních hodinách hlavně Moravskoslezský kraj. Nejsilnější poryvy větru byly na Lysé hoře – téměř sto čtyřicet kilometrů za hodinu. České dráhy pak musely pro cestující z Holešova ráno zajišťovat náhradní autobusovou dopravu. Osobní vlak tam naboural do spadlého stromu.

 • Údajný půl miliardový únik před soudem

  9:56 do playlistu

  Údajný půl miliardový únik před soudem
  Půl miliardový daňový únik při obchodech s elektronikou řeší Krajský soud v Ostravě. Na lavicích obžalovaných je třináct lidí. Policisté jim zabavili majetek za sto milionů korun. Zbývajících čtyři sta milionů se doposud nepodařilo najít. Obžalovaní jakoukoliv trestnou činnost popírají.

 • Méně lidí v MS kraji

  11:44 do playlistu

  Méně lidí v MS kraji
  Přes tři tisíce obyvatel ubylo za první tři čtvrtletí Moravskoslezskému kraji. Data zveřejnil Český statistický úřad. O 2 132 lidí více se z kraje odstěhovalo, než se do něj přistěhovalo, a také zde zemřelo o 1 148 lidí více, než se narodilo. MS kraji dlouhodobě ubývá nejvíce obyvatel z celého Česka. Na konci září tady žilo 1 206 599 lidí.

 • Sanitka usnadní převoz obéznějších pacientů

  12:09 do playlistu

  Sanitka usnadní převoz obéznějších pacientů
  Fakultní nemocnice Olomouc využívá novou prostornější sanitku. Ta je určena pro extrémně obézní pacienty, které je potřeba převážet mezi jednotlivými pavilony. Doposud byl transport obéznějších pacientů velmi problematický. Dnes tak stačí jeden zaměstnanec a speciální nosítka.

 • Ceny dobrovolníkům

  14:50 do playlistu

  Ceny dobrovolníkům
  Živě redaktorka Iva Piskalová.

 • Dobrovolníci ADRY

  16:29 do playlistu

  Dobrovolníci ADRY
  Svůj čas věnují druhým, i když za to žádné peníze nedostanou. Řeč je o dobrovolnících. Ti, kteří chodí za nemocnými a osamělými lidmi do zařízení na Karvinsku.

 • Karviná opraví historické domy na náměstí

  18:55 do playlistu

  Karviná opraví historické domy na náměstí
  Kompletní rekonstrukcí projdou tři historické domy na Masarykově náměstí v Karviné. Město je koupilo letos na jaře. Už v lednu chce místní radnice začít s přípravou projektové dokumentace a v létě by stavbaři měli zahájit opravy nárožního domu. Dvouletá rekonstrukce Karvinou vyjde až na 100 milionů korun.

 • Jatka podle architekta Roberta Konieczného

  20:48 do playlistu

  Jatka podle architekta Roberta Konieczného
  Rekonstrukci historické budovy chystá také Ostrava. Rada města schválila veřejnou zakázku na opravu budovy bývalých jatek, sídlit by zde měla městská galerie Plato Ostrava. Jatka by měla být zrenovována podle návrhu polského architekta Roberta Konieczného, který se v architektonické soutěži umístil až na třetím místě. S vítězem soutěže - pražským studiem Petr Hájek Architekti, se město nedohodlo na podobě smlouvy a studio z procesu vyřadilo.

 • Centrum PANT slaví

  21:35 do playlistu

  Centrum PANT slaví
  Kulturní a vzdělávací Centrum PANT slaví první rok své existence. Svým zaměřením a programem zaujímá v centru Ostravy na křižovatce ulic Nádražní a Čs. legií jedinečné místo na mapě moravskoslezské metropole. Během roku uspořádalo přes dvě stě debat, autorských čtení, projekcí a přednášek.

Přehrát vše

Související