iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
7. 12. 2017
na ČT1

1 2 3 4 5

1 hlas
1660
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Soud zprostil obviněné v kauze Studénka

  0:46 do playlistu

  Soud zprostil obviněné v kauze Studénka
  Všech deset lidí, kteří byli obžalováni z obecného ohrožení kvůli železničnímu neštěstí ve Studénce z roku 2008, dnes soudce zprostil viny. Tehdy zemřelo 8 lidí, zraněná jich byla stovka. Od nehody uběhlo 3 408 dní a od prvního soudního líčení 2 362 dní.

 • Soud zprostil obviněné v kauze Studénka

  1:44 do playlistu

  Soud zprostil obviněné v kauze Studénka
  9 let. Tak dlouho čekali na rozsudek cestující z mezinárodního rychlíku Comenius. Jejich cesta z Krakova do Prahy skončila za nádražím ve Studénce. Vlak narazil do spadlé mostní konstrukce na přivaděči dálnice D1, který tehdy dělníci rekonstruovali. Stejně jako ke všem, které se nehody týkaly,

 • Soud zprostil obviněné v kauze Studénka

  4:06 do playlistu

  Soud zprostil obviněné v kauze Studénka
  Petr Janouškovec, Michal Foniok, Jiří Vlach, Miroslav Kovalík, Zdeněk Malý, Oldřich Magnusek, Michal Adam, Jiří Karásek, Marek Krejčiřík, Ladislav Novický, ti všichni byli dnes tedy viny zproštěni. Reakce účastníků nehody jsme natáčeli hned po vynesení rozsudku.

 • Soud zprostil obviněné v kauze Studénka

  6:34 do playlistu

  Soud zprostil obviněné v kauze Studénka
  20. června 2010 vyšetřovánív kauze Studénka skončilo, přineslo 10 obviněných hlavně ze stavebních firem, kteří si o měsíc a půl později vyslechli obžalobu z obecného ohrožení z nedbalosti. Podle hlavního vyšetřovatele byla příčinou tragédie mnohá zanedbání a nedostatky při rekonstrukci mostu. Spis měl 11 tis. stránek.

 • Soud zprostil obviněné v kauze Studénka

  8:39 do playlistu

  Soud zprostil obviněné v kauze Studénka
  Odůvodnění rozsudku natáčela Tereza Krumpholzová s předsedou senátu.

 • Soud zprostil obviněné v kauze Studénka

  9:45 do playlistu

  Soud zprostil obviněné v kauze Studénka
  Cestující z 8. 8. 2008 čekali i na další možnost odškodnění, zatím jim společnost Dopravní stavby Ostrava, která měla opravu mostu nad tratí na starosti, vyplatila přes 2,5 mil. korun, téměř 6 mil. korun poškozeným uhradily České dráhy a 1,5 mil. korun firma Bogl a Krýsl.

 • Do Olomouce dorazili moskevští fanoušci

  10:18 do playlistu

  Do Olomouce dorazili moskevští fanoušci
  Živě redaktor Martin Laštůvka.

 • Spor akcionářů Třineckých železáren

  12:23 do playlistu

  Spor akcionářů Třineckých železáren
  Výslechem znalců pokračoval u Krajského soudu v Ostravě spor více než 70 bývalých drobných akcionářů Třineckých železáren, kteří se domáhají toho, aby jim majoritní akcionář firmy, společnost Moravia Steel miliardáře Tomáše Chrenka, vyplatila více peněz, než za své akcie dostali.

 • Vlaky do Jeseníku pojedou rychleji

  13:56 do playlistu

  Vlaky do Jeseníku pojedou rychleji
  Trať mezi Hanušovicemi a Jeseníkem prošla rozsáhlou obnovou. Důvodem bylo hlavně zvýšení rychlosti a tím i komfortu cestování. Rekonstrukce 30 km dlouhé horské železnice byla zahájena o prázdninách 2015 a skončila letos v létě. Stála bezmála 840 mil. korun.

 • Evropská komise posvětila převzetí OKD

  15:56 do playlistu

  Evropská komise posvětila převzetí OKD
  Evropská komise dnes potvrdila, že státní podnik Prisko může převzít společnost OKD Nástupnická a.s., aniž by akvizicí vznikly obavy z narušení hospodářské soutěže. Komise to uvedla v tiskové zprávě. Podle ní má OKD nevelkou pozici na trzích ve střední a východní Evropě, vzhledem k alternativním dodavatelům v Polsku a postupnému zavírání dolů společnosti.

 • Hnutí DUHA opravuje rychtu v Karlovicích

  17:08 do playlistu

  Hnutí DUHA opravuje rychtu v Karlovicích
  Polorozbořenou rychtu v Karlovicích na Bruntálsku získalo Hnutí Duha. Budovu chce samo opravit stejně jako kostel v zaniklé vesnici Pelhřimovy na česko-polském pomezí. Koupili ji v dražbě za více než 200 tisíc. Na její opravy chtějí sehnat peníze od státu a ze sbírky.

 • Štramberk zamítl rozšíření těžby v lomu

  19:01 do playlistu

  Štramberk zamítl rozšíření těžby v lomu
  Zastupitelstvo Štramberka na mimořádném zasedání zamítlo návrh na rozšíření těžby vápence v tamním lomu Kotouč. Provozovatel lomu chtěl těžbu prohloubit z původní nadmořské výšky 320 m na 220 metrů nad mořem. Zastupitelé se ale nakonec přiklonili k názorům většiny místních obyvatel, kteří se obávají toho, že by další těžba mohla znamenat ztrátu podzemní vody a praskliny na domech, které vznikají po silných otřesech.

 • Kozlov trápí úbytek obyvatel

  19:32 do playlistu

  Kozlov trápí úbytek obyvatel
  Kozlov na Olomoucku trápí úbytek obyvatel. Dva roky poté, co se obec vyčlenila z vojenského újezdu Libavá, se z obce odstěhovalo sedm desítek lidí. V současnosti v Kozlově žije 250 obyvatel. Vedení obce se tak rozhodlo opravit na 30 bývalých vojenských bytů, které jsou prázdné a v dezolátním stavu.

 • NDM uvádí muzikál Romeo a Julie

  21:43 do playlistu

  NDM uvádí muzikál Romeo a Julie
  Český muzikál Romeo a Julie, který měl před 15 lety úspěch na ledě, se přesouvá na jeviště. V nové úpravě ho ve světové premiéře uvádí Národní divadlo moravskoslezské. Text k písním napsal Jaromír Nohavica, režie ostravské inscenace se ujal Šimon Caban.

Přehrát vše

Související