iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
16. 11. 2017
na ČT1

1 2 3 4 5

1 hlas
1945
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Beskydský prales Mionší bezzásahovým územím

  0:49 do playlistu

  Beskydský prales Mionší bezzásahovým územím
  Prales Mionší v Chráněné krajinné oblasti Beskydy se dnes oficiálně stal v pořadí desátým bezzásahovým územím Lesů České republiky, v Moravskoslezském kraji vůbec prvním. S lesy na ploše sto padesáti sedmi hektarů patří k těm největším takovým zónám vůbec. Ochránci přírody mluví o mimořádné lokalitě se vzácnou faunou a florou.

 • Beskydský prales Mionší bezzásahovým územím

  3:11 do playlistu

  Beskydský prales Mionší bezzásahovým územím
  Sestřih komentářů z odpolední ČT24.

 • Případ napadení Kvitové odložen

  8:03 do playlistu

  Případ napadení Kvitové odložen
  Policisté odložili vyšetřování napadení Petry Kvitové. Po útoku na tenistku přijali na tři stovky podnětů, vznikl speciální vyšetřovací tým, ale ani to k dopadení útočníka nevedlo. Kriminalisté ovšem upozorňují, že když získají nové důkazy nebo svědectví případ kdykoliv znovu otevřou.

 • Židovský hřbitov v Prostějově

  10:29 do playlistu

  Židovský hřbitov v Prostějově
  Vedení Prostějova bude jednat o úpravě místa bývalého židovského hřbitova. Mediátorem jednání se zástupci židovských organizací bude Vladimír Špidla. Ten už se s oběma stranami sešel a hovořil také s ředitelem gymnázia, které stojí v sousedství parku. Někdejší židovský hřbitov v Prostějově byl zrušen v roce 43, náhrobky si rozebrali místní. Ministerstvo kultury jej loni i přes nesouhlas radnice zařadilo na seznam kulturních památek.

 • Nejistá budoucnost ostravského skeletu

  10:58 do playlistu

  Nejistá budoucnost ostravského skeletu
  V Ostravě pokračují spory mezi městem a vlastníkem železo-betonového skeletu u budovy krajského úřadu. Městští zastupitelé totiž tento týden nevyhověli žádosti majitele rozestavěné budovy o posun termínu jejího dokončení. Původně ho měl vlastník dostavět do konce letošního roku. Jenže to nestihne. Ve hře tak je i to, že se budova na jaře vrátí bezplatně městu.

 • Pieta k 17. listopadu v Ostravě

  14:05 do playlistu

  Pieta k 17. listopadu v Ostravě
  Na ostravské Nové radnici si dnes odpoledne u pamětní desky obětem zla připomněli zástupci města a pamětníci 17. listopad 1989. A rovněž také připomněli osudy těch, které trýznil komunistický režim v letech 1948 až 1989. Zítra si výročí potlačené studentské demonstrace v Praze na Národní třídě připomenou lidé také například na ostravském Masarykově náměstí a v dalších městech regionu.

 • Ostrava se chystá na Kontinentální pohár

  14:37 do playlistu

  Ostrava se chystá na Kontinentální pohár
  Ti nejlepší světoví atleti zamíří příští září do Ostravy. Město totiž hostí prestižní Kontinentální pohár. Ten se koná už od konce 70 let a v Česku se objeví vůbec poprvé. Samotnému poháru bude předcházet doprovodný program zaměřený na žáky základních a středních škol.

 • V Orlové opravují autobusové nádraží

  17:11 do playlistu

  V Orlové opravují autobusové nádraží
  Orlová modernizuje autobusové nádraží. Nová výpravní budova s čekárnami, přístřešek pro kola, parkoviště postavené na systému „Zaparkuj a jeď“ a především komfortnější cestování - to všechno by mělo od příštího roku nahradit dosluhující nádraží. Rekonstrukci zaplatí soukromí dopravci.

 • Pokuta za smyšlený trestný čin

  19:32 do playlistu

  Pokuta za smyšlený trestný čin
  Počet vymyšlených trestných činů roste - nestala se skoro každá druhá nahlášená loupež nebo znásilnění. Důvody jsou podle policistů různé - nejčastěji se lidé bojí přiznat, že něco ztratili, nebo se chtějí pomstít bývalému partnerovi. Většinu takových oznámení se ale policii podaří odhalit. Lidem, kteří policistům oznamují vymyšlené trestné činy, hrozí až padesátitisícová pokuta.

 • Hromadná nehoda na Místecké

  21:33 do playlistu

  Hromadná nehoda na Místecké
  Hromadná nehoda zablokovala odpoledne silnici Místeckou v Ostravě-Hrabové. Řidič slovenského auta tady narazil do vozidla, které čekalo v pruhu na odbočení k nákupní zóně. A do něj pak narazili i další řidiči. Na místě museli zasahovat hasiči a směrem na Frýdek-Místek byla silnice několik desítek minut téměř neprůjezdná

 • Roska slaví 30 let

  21:54 do playlistu

  Roska slaví 30 let
  Organizace, která se věnuje lidem s roztroušenou sklerózou, Roska Ostrava, slaví 30 let od svého založení. Do její činnosti se dnes aktivně zapojuje přes 130 lidí, kterým lékaři onemocnění diagnostikovali.

Přehrát vše

Související