iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
15. 11. 2017
na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
1428
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Ostrava chystá sociální byty

  0:44 do playlistu

  Ostrava chystá sociální byty
  Dostat co nejvíc lidí z ubytoven do bytů. Plán Ostravy pro příští roky. Dnes zdejší zastupitelé schválili historicky první celoměstskou koncepci, která stanovuje podmínky pro sociální bydlení. Už teď přitom město projekt testuje, na území šesti obvodů postupně vznikne celkem 105 bytů určených nejen pro lidi z ubytoven, ale i pro seniory, nebo třeba pro matky samoživitelky.

 • Ostrava chystá sociální byty

  3:01 do playlistu

  Ostrava chystá sociální byty
  Živě Michal Mariánek, náměstek primátora Ostravy.

 • Vítkovice Heavy Machinery bez výplat?

  7:35 do playlistu

  Vítkovice Heavy Machinery bez výplat?
  Živě redaktorka Pavla Daňková.

 • Změna vyplácení dávek na živobytí

  10:29 do playlistu

  Změna vyplácení dávek na živobytí
  Lidé, kteří berou příspěvek na živobytí přes půl roku, budou dostávat od prosince část dávky v poukázkách. Podle ministerstva práce a sociálních věcí jim v nich mohou úřady práce vydat až dvě třetiny částky. Poukázky lidé využijí například na nákup potravin nebo drogistického zboží. Nekoupí za ně ale cigarety a alkohol. Změnu do novely o hmotné nouzi prosadili poslanci.

 • Nelegální tlumiče a střílející propisky z Třince

  10:52 do playlistu

  Nelegální tlumiče a střílející propisky z Třince
  Z nedovoleného ozbrojování obvinili policisté 39letého muže. V pronajaté dílně v Třinci nelegálně vyrobil nejméně sto tlumičů na malorážky a několik střílejích propisek. Prodával je přes internet myslivcům a sportovní střelcům.

 • ČSSD chce změny

  12:58 do playlistu

  ČSSD chce změny
  Novou volbu všech centrálních orgánů ČSSD, nejen užšího vedení - grémia, chtějí na únorovém sjezdu strany ostravští sociální demokraté. Předsedkyně místní organizace Jana Vajdíková také sdělila, že předsednictvo okresního výkonného výboru kritizuje i nominační klíč na chystaný sjezd a požaduje silnější zastoupení regionů. Nyní avizované změny ve vedení strany považují ostravští sociální demokraté za nedostatečné.

 • Vyšší odměna pro doktorandy

  13:25 do playlistu

  Vyšší odměna pro doktorandy
  Děkan Filozofické fakulty Univerzity Palackého navýšil stipendia 500 doktorandům. Z vnitřních rezerv dostanou přidáno 1 500 Kč měsíčně, doposud dostávali v průměru 7 300 Kč. Jenže ani takové přilepšení není podle vedení Filozofické fakulty dostačující. Špatnou situaci podle něj nezlepší ani 3 mld. Kč, o které stát v příštím roce navýšil rozpočet vysokých školám.

 • Ubytovnu chce Přerov zbourat

  16:03 do playlistu

  Ubytovnu chce Přerov zbourat
  V Přerově řeší další problematický objekt. Osmipatrová budova Chemiku, která je nedaleko centra města zatím slouží jako soukromá ubytovna. Budova ale patří městu. A to původně vypsalo na její prodej výběrové řízení. Teď se ale lidé bojí, že tam vzniknou další sociální byty a tím pádem i možná problémová oblast.

 • Vánoční výzdoba v ulicích

  18:44 do playlistu

  Vánoční výzdoba v ulicích
  Města v Moravskoslezském kraji tento týden začala s instalací vánoční výzdoby. Ta bude na většině míst bohatší než loni. Na rozsvícení vánočních stromečků si ale budou muset lidé ještě chvíli počkat. Většinou ho radnice plánují na první adventní víkend, tedy za dva týdny.

 • Výstava Heroic versus Holistic

  21:19 do playlistu

  Výstava Heroic versus Holistic
  Ostravská galerie Plato vsadila na ekologicko erotické téma. Devastace přírody spojená s mytologiií i genderovým pohledem, vytváří v nové expozici směs výtvarních technik i konceptuálního umění. Vše nejen připravily,ale do výstavy se i osobně zapojily kurátorky a umělkyně sestry Linda a Daniela Dostálkovy.

Přehrát vše

Související