iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
10. 11. 2017
na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
2259
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Hazard v Ostravě

  0:42 do playlistu

  Hazard v Ostravě
  Vyhláška regulující hazard na území Ostravy platí téměř 2 roky, počet hracích zařízení se sice snížil, vedení města ale původně počítalo s tím, že jejich úbytek bude masivnější. Než vyhláška vstoupila v platnost, bylo v Ostravě přes 3 tisíce hracích zařízení, v současnosti se jejich počet pohybuje okolo 1 700.

 • Hazard v Ostravě

  4:09 do playlistu

  Hazard v Ostravě
  Živě s Ondřejem Závodským, náměstkem ministra financí.

 • Prezident Miloš Zeman zakončil návštěvu MS kraje

  6:54 do playlistu

  Prezident Miloš Zeman zakončil návštěvu MS kraje
  Prezident Miloš Zeman ukončil zhruba před hodinou návštěvu Olomouckého kraje. Na závěr třídenní cesty zamířil do Vápenné, Vesnice roku 2017 Olomouckého kraje. V kulturním domě se setkal s místními obyvateli, kterým mj. řekl, že je proti vybudování tunelu pod Červenohorským sedlem, dokud nebude vybudovaná odpovídající silnice na polské straně.

 • Okleštěk se má podle Babiše vzdát mandátu

  7:23 do playlistu

  Okleštěk se má podle Babiše vzdát mandátu
  Andrej Babiš v rozhovoru pro ČT uvedl, že by chtěl, aby současný hejtman MS kraje Ivo Vondrák zároveň působil i v Poslanecké sněmovně. Babiš o Ivu Vondrákovi mluví jako o stínovém ministru školství. Naopak po olomouckém hejtmanovi Ladislavu Oklešťkovi by chtěl, aby se poslaneckého mandátu vzdal.

 • ŘSD omezilo rychlost na D1 u Ostravy

  7:58 do playlistu

  ŘSD omezilo rychlost na D1 u Ostravy
  Živě redaktorka Tereza Krumpholzová.

 • Justiční stráž cvičí s vodícími psy

  10:38 do playlistu

  Justiční stráž cvičí s vodícími psy
  Naučit justiční stráž zacházet s hendikepovanými a zejména nevidomými lidmi, to nacvičovali dnes v budově Krajského soudu v Ostravě členové ostrahy přímo s vodícími psy a nevidomými. Ti si naopak vyzkoušeli, co obnáší bezpečnostní prohlídky, s nimiž se dnes běžně mohou setkat nejen u soudů, ale i na letištích, či kulturních akcích. Své role si příslušníci stráže s nevidomými navíc i vyměnili, aby se dokázali vžít do jejich situace. I hendikepovaní totiž mohou představovat bezpečnostní riziko.

 • Svatomartinské hody

  11:37 do playlistu

  Svatomartinské hody
  Dlouhé přípravy na svatomartinské hody, které odstartují už o tomto víkendu, dnes vyvrcholily v řadě restaurací a podniků. Zájem o husí speciality podle provozních rok od roku stoupá, většina z nich má už na víkend vyprodáno a zákazníky musí posílat jinam.

 • Rizikový zápas Vítkovice - Opava

  14:35 do playlistu

  Rizikový zápas Vítkovice - Opava
  Živě redaktor Jan Pirkl.

 • Na Vánoce si lidé více půjčují

  16:13 do playlistu

  Na Vánoce si lidé více půjčují
  Přes půl milionu exekucí jen v MS kraji eviduje exekutorská komora. Severní Morava a Slezsko je na 3. místě v počtu neplatičů v celé ČR. A s blížícími se Vánočními svátky poskytovatelé půjček lákají lidi, aby kupovali dárky na dluh.

 • Výlov rybníku Bezruč

  19:22 do playlistu

  Výlov rybníku Bezruč
  Na největším chovném rybníku v MS kraji, Bezruč v Jistebníku, dnes začal tradiční výlov ryb. Na místo se sjely desítky rybářů z celého regionu. Kdo chtěl, mohl si rybu přímo na místě i koupit. Kvůli chladnému jaru je letos ryb ale o něco méně než loni, proto si za některé z nich budou muset lidé připlatit.

 • Biskupství připravuje obnovu kostela v Gutech

  21:45 do playlistu

  Biskupství připravuje obnovu kostela v Gutech
  Ostravsko-opavské biskupství pracuje na přípravách obnovy vyhořelého dřevěného kostela v Třinci-Gutech. Zástupci biskupství už nadcházející zimu plánují těžit dřevo potřebné pro stavbu. Kostel z 16. století vyhořel v noci z 1. na 2. srpna. Dva z trojice mladíků obviněných ze zapálení památky zůstávají ve vazbě, třetí je stíhán na svobodě.

Přehrát vše

Související