iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
6. 11. 2017
na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
2058
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Úleva od znečištěného vzduchu

  0:48 do playlistu

  Úleva od znečištěného vzduchu
  S topnou sezonou začala i sezona ozdravných pobytů školáků. Mezi prvními na hory vyrazily děti z MŠ v Ostravě-Radvanicích a Bartovicích. Město Ostrava jim stejně jako dalším bezmála 2,5 tisícům školáků na rekreaci v přírodě přispěje ze speciálního fondu, kam peníze dávají i někteří velcí regionální znečišťovatelé.

 • Úleva od znečištěného vzduchu

  3:08 do playlistu

  Úleva od znečištěného vzduchu
  Živě Jan Boženský, primář Dětského oddělení Vítkovické nemocnice.

 • Lékař dostal za srážku chodce podmínku

  7:26 do playlistu

  Lékař dostal za srážku chodce podmínku
  Tříletou podmínku dostal u okresního soudu lékař ostravské fakultní nemocnice Jaroslav Hájek. Loni na konci října srazil v Ostravě-Porubě na přechodu chodce. Z místa bez poskytnutí pomoci ujel. Zraněnému studentovi dobrovolně zaplatil odškodné 60 tisíc korun.

 • 5 let vězení za leasingové podvody

  9:42 do playlistu

  5 let vězení za leasingové podvody
  Na 5 let do věznice s ostrahou poslal ostravský krajský soud Martina Liberdu za leasingové podvody za 24 mil. korun. Martin Liberda podle rozsudku během půl roku odebral 39 aut od leasingových společností, kterým měl namluvit, že buduje síť ručních myček aut.

 • Začala oprava Dluhonských mostů v Přerově

  11:04 do playlistu

  Začala oprava Dluhonských mostů v Přerově
  Rok dlouhé dopravní komplikace čekají na obyvatele a zaměstnance firem z přerovské části Dluhonice. Dnes se tam uzavřela trasa přes dva mosty, které vedou nad železniční tratí. Stavba Dluhonských mostů je v současnosti jednou z největších investičních akcí Přerova. Město zaplatí téměř 100 mil. korun.

 • Převod pozemků pro olympijské centrum

  12:46 do playlistu

  Převod pozemků pro olympijské centrum
  Prostějovské zastupitelstvo dnes na mimořádném zasedání schválilo bezúplatný převod tří důležitých pozemků na spolek Prostějov olympijský, který na kraji města staví národní olympijské centrum pro tenis a volejbal za celkem 135 mil. Kč.

 • Na D1 hořel kamion s osobními automobily

  13:37 do playlistu

  Na D1 hořel kamion s osobními automobily
  Na dálnici D1 u Velkých Albrechtic na Novojičínsku dnes po půl sedmé ráno hořel polský kamion převážející osobní auta. Předběžná škoda, kterou oheň způsobil, je asi 3 mil. Kč. Majetek zhruba za další 3 mil. Kč se hasičům podařilo uchránit. Auto začalo hořet kvůli technické závadě na brzdovém systému, polský řidič vyvázl bez zranění.

 • Kuriózní patenty vystavuje Vědecká knihovna

  14:04 do playlistu

  Kuriózní patenty vystavuje Vědecká knihovna
  Svítící kabelka nebo umyvadlo, které se může proměnit v postel. Kuriózní patenty 20. století, které často předběhly svou dobu, si od dnešního dne můžou prohlédnout návštěvníci ostravské vědecké knihovny. Ta se tak připojuje k Týdnu vědy a techniky, který pořádá Akademie věd ČR.

 • Začíná Týden rané péče

  17:04 do playlistu

  Začíná Týden rané péče
  Co je to raná péče, jak funguje a komu může pomoci? Otázky, na které by měl odpovědět Týden rané péče, který dnes začal po celé zemi. Akce nejen pro rodiny s dětmi se zrakovým postižením budou taky v Ostravě.

 • Ostrava má ideový návrh Muzea MHD

  19:10 do playlistu

  Ostrava má ideový návrh Muzea MHD
  Magistrát Ostravy dnes představil vysoutěžený ideový návrh nového Muzea MHD. To by mělo v budoucnu postupně vzniknout v industriální lokalitě mezi ulicemi Wattova a Špálova u hlavního nádraží v Ostravě. Vítězný návrh je od renomované rakouské společnosti architektů z Vídně.

 • Vyrobeno v Tatře, ale Tatrovka to není

  21:25 do playlistu

  Vyrobeno v Tatře, ale Tatrovka to není
  Malé stroje, dekorační předměty, nářadí do zahrady i různé kuriozity vytvořené v kopřivnické Tatře mimo pracovní povinnosti. Tzv. "fušky" vystavuje muzeum v Příboře. Vznikla originální sbírka, kterou vytvořili samotní obyvatelé města a okolí.

Přehrát vše

Související