iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
25. 10. 2017
na ČT1

1 2 3 4 5

1 hlas
1708
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Výstavba v centru Ostravy vázne

  0:48 do playlistu

  Výstavba v centru Ostravy vázne
  Zástavbě proluk v centru Ostravy se nedaří. Investoři připravení stavět tvrdí, že jim v tom vedení centrálního obvodu brání. Oživení centra a přilákání nových lidí do města je přitom jedním z cílů radnice Moravské Ostravy, ale také současného vedení ostravského magistrátu.

 • Výstavba v centru Ostravy vázne

  4:30 do playlistu

  Výstavba v centru Ostravy vázne
  Živě Eva Špačková, Katedra architektury, Stavební fakulta VŠB.

 • Vítkovice Heavy Machinery odeslaly výplaty

  9:15 do playlistu

  Vítkovice Heavy Machinery odeslaly výplaty
  Společnost Vítkovice Heavy Machinery dnes odeslala na účty zaměstnanců zpožděný doplatek mezd. Společnost už dřív oznámila odborářům, že posune termín výplat a plošně vyplatila jen jejich část, čtyři tisíce korun. Odbory ve firmě ale hlavně kvůli nedodržení výplatního termínu v pondělí vyhlásily stávkovou pohotovost a budou ji držet nejméně do termínu příští výplaty, tedy do 15. listopadu.

 • Pochyby o správnosti sečtení přednostních hlasů
 • Ubytovnu v centru Ostravy obvod nekoupí

  12:24 do playlistu

  Ubytovnu v centru Ostravy obvod nekoupí
  Problémová ubytovna Sadová v centru Ostravy mění majitele. Ten současný ji k prodeji nabídl krátce na to, co městský obvod začal v lokalitě usilovat o zrušení vyplácení doplatků na bydlení novým nájemníkům. Zájemců o nemovitost je více, ucházel se o ni i městský obvod Moravská Ostrava a Přívoz. Získá ji ale nejspíš jiný zájemce.

 • ŘSD už vybírá zhotovitele obchvatu Frýdku-Místku

  15:12 do playlistu

  ŘSD už vybírá zhotovitele obchvatu Frýdku-Místku
  Ve druhém kole výběrového řízení na stavbu obchvatu Frýdku-Místku dostalo Ředitelství silnic a dálnic u obou etap po osmi nabídkách. Hodnotící komise, kterou jmenovala vláda, teď nabídky posoudí a nejvýhodnější doporučí k výběru. Nejlevnější byla v obou případech nabídka řecké společnosti Aktor ATE, která vyčíslila stavbu u obou etap obchvatu na 3 miliardy 219 milionů korun bez DPH.

 • Policisté se chystají na Dušičky

  15:48 do playlistu

  Policisté se chystají na Dušičky
  Strážnici i policisté začínají hlídkovat u hřbitovů. S blížícími se Dušičkami přibývá lidí, kteří přicházejí na hřbitovy vzpomenout na své blízké. První nápor očekávají už teď o víkendu. Třeba na olomouckém největším hřbitově v Neředíně je ode dneška trvale přítomná stálá hlídka strážníků. Průběžně budou kontrolovat i dalších devět menších olomouckých hřbitovů. Státní policie se zase zaměří na řidiče, varuje především před těmi svátečními. Rozsáhlá celorepubliková akce potrvá až do 5. listopadu.

 • 25 let denně zapisují počasí v Bílovci

  16:55 do playlistu

  25 let denně zapisují počasí v Bílovci
  Nejsme meteorologové - ale amatérští pozorovatelé počasí. Tvrdí o sobě manželé Figallovi z Bílovce. Už více než 25 let společně denně zapisují, jaké je ve městě počasí. Jejich získaná data teď do odborné práce zpracoval maturant tamního gymnázia David Tichopád. Meteorologii by se chtěl věnovat i po studiu.

 • Jak dopadly maturity

  19:19 do playlistu

  Jak dopadly maturity
  Úspěšnost moravskoslezských studentů u maturity v posledních letech mírně klesá. Zatímco letos na jaře uspělo u maturitní zkoušky, tedy při takzvané státní i školní maturitě, 74,77 % studentů, o rok dříve to bylo o skoro 2 % víc a předloni o tři. Vyplývá to z údajů, které dnes prezentoval krajský úřad.

 • Zasedala Rada ČT

  19:55 do playlistu

  Zasedala Rada ČT
  Rada České televize se na svém pravidelném zasedání sešla po roce v ostravském studiu České televize. Jeho ředitel, producenti i vedoucí redakcí zpravodajství a sportu seznámili radní s tím, co studio v uplynulém roce vyrobilo a vyrábí. Radní pak k některým nově vznikajícím pořadům chtěli znát podrobnosti.

 • Antonín Kroča slaví 70 let

  21:39 do playlistu

  Antonín Kroča slaví 70 let
  Portréty, hospodské výjevy i rozkvetlá louka. Témata výtvarníka Antonína Kroči. Čtyři samostatné výstavy ve stejném termínu připravily galerie v Česku k jeho sedmdesátinám. Po studiu na pražské akademii a desetiletém pobytu v Praze tvořil doma - v okolí Hukvald.

Přehrát vše

Související