iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
18. 10. 2017
na ČT1

1 2 3 4 5

1 hlas
1975
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Stávka lékařů

  0:46 do playlistu

  Stávka lékařů
  Více než 400 praktických lékařů dnes v Moravskoslezském kraji nechalo své ordinace zavřené. Pomocí celostátní stávky se snažili pro své ambulance domoct vyšších příjmů. Ty jsou podle nich ve srovnání s příjmy v nemocnicích výrazně nižší. Dopoledne na půlhodiny zavřely na protest i některé lékárny.Část lékařů se ale k protestu nepřipojila, stávku označila za nehumánní vůči pacientům.

 • Stávka lékařů

  4:03 do playlistu

  Stávka lékařů
  Živě Zdeněk Hromek, předseda sdružení praktických lékařů v Moravskoslezském kraji.

 • Nový investor míří do Mošnova

  8:23 do playlistu

  Nový investor míří do Mošnova
  Do průmyslové zóny v Mošnově na Novojičínsku míří nový investor - německá společnost DB Schenker, která patří k největším světovým dopravcům. Na pozemcích o rozloze téměř padesáti čtyř hektarů chce vybudovat ve čtyřech etapách železniční překladiště a také skladové plochy. Výstavbu zahájí už na jaře příštího roku.

 • Kauza městských pozemků před soudem

  10:13 do playlistu

  Kauza městských pozemků před soudem
  Další kauzu spojenou s frýdeckomísteckým magistrátem začal projednávat soud. Tentokrát jde celkem o 24 tisíc metrů čtverečních stavebních parcel, které mělo 8 bývalých i současných zastupitelů města prodat podle žalobce za výrazně nižší cenu. Stavební parcely si většinou koupili podle žalobce úředníci města a jejich příbuzní a také regionální politici sociální demokracie. Podle primátora města Michala Pobuckého státní zástupce lže.

 • Horská služba chystá techniku

  12:33 do playlistu

  Horská služba chystá techniku
  Horští záchranáři se chystají na zimní sezónu. Pro ty jesenické byla přitom jedna z náročnějších i ta letošní letní. Na horách totiž přibývá cyklistů i adrenalinových sportovců. A s tím i počty ošetřených zlomenin nebo poraněných kloubů. Jeseničtí horští záchranáři jsou druzí nejvytíženější v rámci tuzemských hor. Více práce mají už jen v Krkonoších.

 • Ford Mustang a hasiči

  15:45 do playlistu

  Ford Mustang a hasiči
  Záchranné složky mají po policejním BMW k dispozici další rychlý vůz. Hasiči v těchto dnech testují Ford Mustang, který mají zdarma vypůjčený na čtyři týdny. Na speciálním polygonu v Ostravě vyzkoušeli jeho jízdní vlastnosti. Vůz slouží i k ověření barevných kombinací - tedy hlavně viditelnosti v provozu a reakcí řidičů.

 • Erasmus slaví 30 let

  17:44 do playlistu

  Erasmus slaví 30 let
  Studijní pobyt v zahraničí zejména v rámci zemí Evropské unie. Erasmus letos slaví 30 let. Za tu dobu do zahraničí vyjelo už 9 milionů lidí. Kulaté výročí si studenti z členských zemí připomínají po celý rok. Dnes například vlajkovým průvodem, v Ostravě se ho zúčastnilo zhruba dvě stě lidí.

 • Ostrava věnuje nový zvon

  20:10 do playlistu

  Ostrava věnuje nový zvon
  Město Ostrava věnuje do repliky vyhořelého kostela v Třinci-Gutech nový zvon. Zástupci Ostravy se na tom dohodli s biskupem ostravsko-opavské diecéze Františkem Václavem Lobkowiczem a dnes tento záměr odsouhlasili také ostravští zastupitelé. Město za něj zaplatí 300 tisíc korun, výrobu zvonu zajistí biskupství a bude na něm umístěno také věnování.

 • Truhla paměti

  20:41 do playlistu

  Truhla paměti
  Ostravané mohou napsat vzkaz pro budoucí generace. Město ve spolupráci s Kulturním centrem Cooltour nechalo v rámci oslav 750. výročí první písemné zmínky o své existenci vyrobit pamětní dřevěnou truhlu. Právě do ní budou lidé od zítřejšího dne ukládat své dopisy. Na konci listopadu ji zástupci města zapečetí a umístí do foyer Nové radnice.

 • Othello

  21:36 do playlistu

  Othello
  Divadlo Antonína Dvořáka v Ostravě slaví 110 let své existence. Ke svým narozeninám si nadělilo nové titulkovací zařízení. Operní představení tak teď budou moci diváci sledovat v češtině i angličtině. Divadlo doufá, že přiláká více návštěvníků ze zahraničí. Dvojjazyčně teď nově promlouvá k divákům Othello.

Přehrát vše

Související