iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
12. 10. 2017
na ČT1

1 2 3 4 5

1 hlas
2567
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Proti nepřizpůsobivým chrání domy plot

  0:46 do playlistu

  Proti nepřizpůsobivým chrání domy plot
  V Karviné-Novém Městě odstartoval pilotní projekt tzv. bezpečného bydlení. Bytové domy v klidnější části této čtvrti jejich majitel nechal oddělit plotem. Zabránit tím chce vandalismu a tomu, aby se nepřizpůsobiví sousedé dostali třeba na předzahrádky. S nápadem přišli sami obyvatelé vnitrobloku. Už v dubnu tento krok odsouhlasila také karvinská radnice.

 • Proti nepřizpůsobivým chrání domy plot

  3:27 do playlistu

  Proti nepřizpůsobivým chrání domy plot
  Živě Marek Mikulec, odborník na vyloučené lokality.

 • Příprava na sněmovní volby

  6:28 do playlistu

  Příprava na sněmovní volby
  Příští pátek se otevřou volební místnosti. Voliči budou vybírat 200 nových zástupců do Poslanecké sněmovny. Na úřadech se už začínají připravovat, roznášejí hlasovací lístky, chystají volební místnosti. V MS kraji se do voleb přihlásilo 26 politických uskupení, což je více než při parlamentních volbách v roce 2013.

 • Miliarda na chytré technologie v MS kraji

  8:48 do playlistu

  Miliarda na chytré technologie v MS kraji
  Miliarda korun za chytřejší MS kraj. Jeho vedení chce, aby v něm do r. 2020 existovaly technologie, které by jeho obyvatelům usnadnily život. Kraj plánuje např. rozšíření wifi sítě v autobusech nebo ve vlacích. K nejdražším projektům bude patřit vybudování optické sítě, prostřednictvím které dojde k propojení krajských nemocnic a dalších klíčových institucí.

 • V Třinci otevřeli cyklověž

  10:09 do playlistu

  V Třinci otevřeli cyklověž
  U vlakového nádraží Třinec-centrum dnes slavnostně otevřeli první parkovací dům pro kola v MS kraji. Tzv. cyklověž by měla zájemcům umožnit bezpečné uschování jejich kol, osobních věcí a nabídnout jim i lepší a pohodlnější návaznost na železniční dopravu.

 • Přerov vyhrál soud kvůli autobusům

  12:49 do playlistu

  Přerov vyhrál soud kvůli autobusům
  Přerovská radnice definitivně vyhrála dlouholetý spor s bývalým dopravcem MHD, Dopravní a logistickou společností, která po městu požadovala více než dvoumilionovou částku jako doplacení kompenzace za provozování služeb. Odvolání společnosti proti rozsudku přerovského okresního soudu ve středu zamítl olomoucký krajský soud.

 • Obliba dřevěných hraček roste

  13:27 do playlistu

  Obliba dřevěných hraček roste
  Dřevěné hračky nebo edukační pomůcky ze dřeva jsou stále populárnější. Postupně se tak vracejí na pulty tuzemských obchodů i do mateřských škol. Jsou sice vesměs dražší než např. dovážené plastové hračky, ale své zákazníky si umějí najít snáz než před několika lety.

 • Pěstouni pečují o postižené děti

  16:24 do playlistu

  Pěstouni pečují o postižené děti
  Děti s hendikepem si svou nemoc nevybraly. Tak odpovídá na otázku, proč si vzala do pěstounské péče postupně pět těžce postižených dětí Marcela Špaková z Ostravy. Za 16letou péči o ně teď dostala v rámci Evropských dnů hendikepu Křišťálový kamínek.

 • Studenti vyrazili na odstřel divočáků

  19:17 do playlistu

  Studenti vyrazili na odstřel divočáků
  Budoucí myslivci, studenti Střední lesnické školy v Hranicích, vyrazili včera večer na čekanou kvůli odstřelu divokých prasat. Právě Hranicko patří do oblasti s intenzivním odlovem divočáků. Koridor, který svírají dálnice D1 a D2, je totiž vymezen kvůli africkému moru prasat.

 • Ostrava opravila sochy z 60. let

  21:39 do playlistu

  Ostrava opravila sochy z 60. let
  Ostrava opravila 4 sochy z 60. let. Kovové plastiky vznikly na Mezinárodním sympoziu prostorových forem a měly vystihnout průmyslový charakter města. Komunistům se ale sochy znelíbily. V roce 1974 je demontovali a odvezli pryč. Do Ostravy se část z nich vrátila až po revoluci.

Přehrát vše

Související