iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
10. 10. 2017
na ČT1

1 2 3 4 5

1 hlas
2240
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Protest praktických lékařů

  0:50 do playlistu

  Protest praktických lékařů
  Sdružení praktických lékařů vyzvalo své členy, aby příští středu - 18. října - na jeden den uzavřeli ordinace. Už dnes ale doktoři ve svých ordinacích protestovali, kvůli podfinancování jejich praxí nebo nárůstu byrokracie. Výhrady mají třeba k povinnému zavedení elektronických receptů. Ve Žlebech na Kutnohorsku dnes navíc symbolicky pohřbili místní zavřenou ordinaci.

 • Protest praktických lékařů

  3:19 do playlistu

  Protest praktických lékařů
  Živě Zdeněk Hromek, předseda, Sdružení praktických lékařů Moravskoslezského kraje.

 • Středoškoláci si zkoušejí studium medicíny

  5:39 do playlistu

  Středoškoláci si zkoušejí studium medicíny
  Končí na gymnáziu a vyplňují přihlášky na vysoké školy. I když ještě nejsou přijati, lékařská fakulta ostravské univerzity dává budoucím maturantům šanci vyzkoušet si, zda by je studium medicínských oborům bavilo. V Moravskoslezském kraji je dlouhodobě nedostatek lékařů - podle vedení kraje jde tak o jednu z možností, jak mladé lidi motivovat, aby vystudovali ostravskou lékařskou fakultu a práci si našli tady.

 • Středoškoláci si zkoušejí studium medicíny

  7:47 do playlistu

  Středoškoláci si zkoušejí studium medicíny
  Živě Zdeněk Hromek, předseda, Sdružení praktických lékařů Moravskoslezského kraje.

 • Protest kvůli trase obchvatu

  10:07 do playlistu

  Protest kvůli trase obchvatu
  Společně autobusem dnes přijeli na krajský úřad Moravskoslezského kraje protestovat obyvatelé obce Suché Lazce na Opavsku. Usilují o to, aby se nestavěla jižní varianta obchvatu sousední obce Komárov, která by výrazně zasáhla právě do území Suchých Lazců. Místo toho prosazují severní variantu trasy silnice, jenže ta je podle Ředitelství silnic a dálnic více než dvojnásobně dražší.

 • Soud řeší spor OKD s Asentalem

  12:24 do playlistu

  Soud řeší spor OKD s Asentalem
  Krajský soud v Ostravě dnes řešil spor mezi OKD a společností Asental Group. Ta po těžařích požaduje přes dva miliony korun za nájem některých pozemků, na kterých OKD po ukončení těžby provádí rekultivaci a sanaci. Podle Asentalu se firma OKD tím, že pozemky užívala k provádění terénních úprav, bezdůvodně obohatila o více než dva miliony korun.

 • Celníci zabavovali v Olomouci hodinky

  13:08 do playlistu

  Celníci zabavovali v Olomouci hodinky
  Celní správa dnes zabavila v olomouckém internetovém obchodě na devět tisíc kusů značkových hodinek. Podle zástupců švýcarských ochranných práv výrobců hodinek totiž při několika kontrolních nákupech prodával obchod také padělky. To ale majitel eshopu popřel a na místě předložil originální faktury zboží. Obchod zatím musel přesto přerušit provoz.

 • Policie v Ostravě chytila trojici lupičů

  15:23 do playlistu

  Policie v Ostravě chytila trojici lupičů
  Trojice lupičů, která přepadávala herny v Ostravě, skončila ve vazbě. Protože při loupežích vyhrožovali obsluhám zbraní, policisté na jejich zatčení povolali zásahovou službu. Všichni tři muži měli už v minulosti problémy se zákonem. Pokud je soud uzná vinnými - hrozí jim až desetileté vězení.

 • Studenti darují kostní dřeň

  17:43 do playlistu

  Studenti darují kostní dřeň
  Univerzita Palackého v Olomouci pořádá nábor do registru dárců kostní dřeně. Zdravotní personál odebírá studentům vzorky krve v univerzitním informačním centru na olomouckém Horním náměstí. Akce se koná podruhé a organizátoři si slibují, že se mezi nové dárce zapíše na dvě stě lidí.

 • Olomoucké děti si osvojují manuální zručnost

  19:32 do playlistu

  Olomoucké děti si osvojují manuální zručnost
  Environmentální nebo polytechnické vzdělávání je ve školách běžné. Olomoucké děti však začínají ještě dřív. Mateřské školy v Olomouci už vybudovaly dřevařské dílny nebo vytvořily záhony, kde děti pěstují například zeleninu. Aktivity učitelé vymýšlejí sami. Úkolem ředitelů školek je pak najít potřebné finance.

 • Sochař Jan Zemánek na cestě

  21:54 do playlistu

  Sochař Jan Zemánek na cestě
  Tvoří darmošlapy a vagabundy. Dřevěné poutníky, kteří se toulají krajem. On sám je „na cestě“ už sedmdesát let a s outsidery má společnou jen touhu po svobodě. V Novém Jičíně, kde se narodil, po sobě zanechal dvě desítky realizací – včetně kytary Karla Kryla. Celoživotní tvorbu Jana Zemánka teď připomíná výstava na Žerotínském zámku.

Přehrát vše

Související