iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
5. 10. 2017
na ČT1

1 2 3 4 5

1 hlas
1807
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Dolu Paskov chybí EIA

  0:51 do playlistu

  Dolu Paskov chybí EIA
  Ani půl roku od uzavření Dolu Paskov v něm stále neprobíhá technická likvidace. Důvodem je chybějící studie o vlivu na ŽP, tzv. EIA. Na tu společnost OKD stále čeká. Provoz dolu je tak dražší. O peníze přichází stát i věřitelé. Kdy bude likvidace zahájena a jak firma odepíše zásoby, není jasné.

 • Dolu Paskov chybí EIA

  3:40 do playlistu

  Dolu Paskov chybí EIA
  Živě Pavel Bartoš, prezident Sdružení pro rozvoj MS kraje.

 • Hrozí vítr

  9:03 do playlistu

  Hrozí vítr
  Meteorologové varují před silným větrem na severu Moravy a ve Slezsku. Může dnes foukat s nárazy o rychlosti až 70 km/hod, na severu republiky i 90 km/hod. Lidé by si měli zajistit okna a upevnit volně uložené předměty, jako jsou květináče nebo zahradní nábytek. Řidiči musí počítat s tím, že kvůli silnému větru může být jejich auto neovladatelné.

 • Komplikace příprav na obchvat Olomouce

  9:37 do playlistu

  Komplikace příprav na obchvat Olomouce
  Přípravy na stavbu východní části olomouckého obchvatu se zkomplikovaly. Ředitelství silnic a dálnic bude muset projekt upravit kvůli zdrojům podzemní vody. Tzv. východní tangenta obchvatu se řeší už skoro 20 let. Cena se odhaduje na zhruba 3 mld. korun.

 • Studenti OU upozornili na financování škol

  11:59 do playlistu

  Studenti OU upozornili na financování škol
  Vedení Ostravské univerzity vyhlásilo na dnešní odpoledne na protest podfinancování veřejných VŠ rektorské volno. Zástupci pedagogů a studentů VŠ se sešli v bývalé menze univerzity, aby společně diskutovali o potřebě navýšení rozpočtu vysokých škol. Na místo původně slibovaných 4,5 mld. korun by vysoké školy po zářijových jednáních vlády měly od MŠMT ČR dostat do rozpočtů 3 mld. Kč, což je podle vedení Ostravské univerzity nedostačující.

 • Oprava cesty se protáhne

  13:44 do playlistu

  Oprava cesty se protáhne
  Oprava zřícené podpůrné zdi na hlavním tahu mezi Ostravou a Opavou bude trvat déle, než Ředitelství silnic a dálnic původně odhadovalo. Může to být až několik měsíců. Řidiči proto na nové silnici u Hrabyně musejí i nadále počítat se zdržením. Stále tam totiž platí omezení rychlosti. Důvody pádu gabionové zdi teď zkoumají odborníci.

 • Cenný archeologický objev na Opavsku

  14:27 do playlistu

  Cenný archeologický objev na Opavsku
  Unikátní objev se podařil archeologům na Opavsku. Při stavbě proti-povodňové nádrže tady našli zachované sídliště a pohřebiště staré 4 tisíce let. Podobné místo v kraji se zatím odborníkům odhalit nepodařilo. Život lidí z počátku doby bronzové chtějí archeologové zkoumat i na jaře.

 • Pomáhají dětem z Malawi

  17:20 do playlistu

  Pomáhají dětem z Malawi
  Dětem ze středoafrického státu Malawi se rozhodly pomáhat členky Červeného kříže v Orlové a Rychvaldu na Karvinsku. Seniorky pro ně pletou deky a ponožky. První část věcí už česko-slovenská organizace International Humanity v Africe předala. Ženy ale pletou dál. A teď chtějí pomáhat i svým vrstevníkům.

 • Za vraždu 10 let vězení

  19:52 do playlistu

  Za vraždu 10 let vězení
  Na 10 let poslal soud do vězení Miroslava Hrocha za vraždu svého 35letého kamaráda v Rýmařově na Bruntálsku. Loni na Silvestra jej třikrát bodl nožem. Předtím dostal pěstí do tváře. Verdikt soudu není pravomocný. Miroslav Hroch si nechal lhůtu pro odvolání.

 • Angažované umění v Opavě

  21:34 do playlistu

  Angažované umění v Opavě
  Politika, feminismus, ekologie. Témata, která dnes nejvíc provokují umělce. I když se angažovanost v současné době příliš nenosí, výtvarníci, kteří se potřebují k okolnímu světu vyjádřit, nevymřeli. A právě podoby současného angažovaného umění, které provokuje i baví zároveň, zkoumá výstava v Galerii Obecního domu v Opavě.

Přehrát vše

Související