iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
3. 10. 2017
na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
1708
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Duální školství

  1:16 do playlistu

  Duální školství
  Sestřih komentářů z odpolední ČT24.

 • Duální školství

  7:07 do playlistu

  Duální školství
  Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy dnes v Ostravě podepsalo se Svazem průmyslu a dopravy a Krajským úřadem společné memorandum o duálním vzdělávání. To přináší novou formu spolupráce mezi školami a firmami v regionu, která by měla zásadně pomoci s uplatněním absolventů i nedostatkem kvalifikovaných zaměstnanců.

 • Odvolání ekologů zamítnuto

  10:11 do playlistu

  Odvolání ekologů zamítnuto
  Ministerstvo životního prostředí zamítlo odvolání ekologické organizace Děti Země proti výjimce ze zákona týkající se zásahu do biotopů se zvlášť chráněnými druhy živočichů kvůli plánované stavbě D1 z Říkovic do Přerova. Postup ekologů vyvolal v Přerově velké emoce, město se obávalo, že mohou svými kroky stavbu dálnice zbrzdit až o několik let.

 • Čísla o znečištění v registru

  10:44 do playlistu

  Čísla o znečištění v registru
  Miliardové investice průmyslových podniků v Moravskoslezském kraji do ekologie mají efekt. Dokládají to čísla aktuálně zveřejněná v celostátním registru znečišťování. Například Třinecké železárny meziročně v letech 2015 a 2016 omezily vypouštěný prach o 106 tun. A meziroční úbytek o téměř stovku tun prachu nahlásil i ostravský ArcelorMittal. Přesto je kvalita ovzduší v kraji dál nejhorší v zemi.

 • Podvod s tatrovkami?

  13:04 do playlistu

  Podvod s tatrovkami?
  Dva muži s bohatou trestní minulostí podle obžaloby zneužili takzvaného bílého koně, který rodinu automobilového závodníka Karla Lopraise připravil o šestnáct nákladních aut Tatra za téměř 24 milionů korun. Případ začal projednávat Krajský soud v Ostravě. Obžalovaný Jan Krumlovský a Jindřich Cipra na sebe upozornili v souvislosti se zfalšovanou směnkou na 127 milionů v kauze Oleo Chemical.

 • Nové případy výskytu svrabu

  15:16 do playlistu

  Nové případy výskytu svrabu
  Moravskoslezští hygienici řeší letos už třetí případ výskytu svrabu v zařízení pro seniory. Tentokrát nemoc potvrdili v soukromém zařízení v Havířově-Šumbarku. Kdo nákazu do zařízení zanesl ale zatím není jasné. S největší pravděpodobností někdo z nově přijatých klientů.

 • Stížnosti na bezdomovce

  18:04 do playlistu

  Stížnosti na bezdomovce
  Několik stížností na bezdomovce podali bezradní lidé na radnici v Odrách. Vadí jim, že je město v jejich sousedství ubytovalo. Kvůli nedodržování nočního klidu a také bitkám do domu pravidelně jezdí zasahovat policie. Vedení města došla trpělivost a hrozí lidem bez domova vyhazovem.

 • Zkoumání na Bílém Kříži

  20:26 do playlistu

  Zkoumání na Bílém Kříži
  Mimořádné místo s mimořádným posláním. Bílý Kříž uprostřed Beskyd. Právě tady už 20 let zkoumají vědci globální změny klimatu a jejich vliv na přírodu. Experimentální stanice uprostřed lesa patří mezi světové unikáty, život beskydského lesa dokáže analyzovat i do těch nejmenších detailů. Do jindy nepřístupného světa nejmodernějších technologií uprostřed přírody dnes mohla na chvíli nahlédnout i Česká televize.

 • Znečištěné silnice během řepné kampaně

  22:59 do playlistu

  Znečištěné silnice během řepné kampaně
  Větší možnost smyku kvůli znečištěným silnicím. Řidiči by si teď měli dávat na cestách větší pozor – důvodem je svozu cukrové řepy. Zemědělci mají sice podle zákona povinnost zablácené silnice uklidit, někde to ale nedodržují. Policisté pak mohou viníky pokutovat.

Přehrát vše

Související