iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
2. 10. 2017
na ČT1

1 2 3 4 5

2 hlasy
1879
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Projekt chce podpořit rodiče dětí s autismem

  0:49 do playlistu

  Projekt chce podpořit rodiče dětí s autismem
  Informovat, vzdělávat ale hlavně podpořit rodiče dětí s poruchou autistického spektra. To je hlavní náplň projektu, který rozjíždí s podporou MS kraje speciální pedagogové ze ZŠ U Lesa v Karviné. Právě tady mají tyto děti svou třídu. Problémovým chováním trpí až třetina autistů a jejich rodiče ve většině případů nejsou schopni kritické situace svých dětí zvládat.

 • Projekt chce podpořit rodiče dětí s autismem

  3:30 do playlistu

  Projekt chce podpořit rodiče dětí s autismem
  Živě Kateřina Panáčková, dětská psycholožka.

 • Kraj hledá firmu na odstranění lagun

  7:13 do playlistu

  Kraj hledá firmu na odstranění lagun
  MS kraj dnes vyhlásil veřejnou zakázku na odstranění zhruba 7 tisíc tun materiálu z lagun po chemičce Ostramo, který je už 6 let uskladněn v areálu bývalých papíren ve Vratimově u Ostravy. Odvezení a likvidace hmoty bude stát přes 40 mil. Kč.

 • Miliardová investice v Havířově

  7:46 do playlistu

  Miliardová investice v Havířově
  Nová pracovní místa a příležitosti. V Horní Suché u Havířova začne za 14 dní výstavba továrny na výrobu nejmodernějších baterií na světě. Investice bude ve výši 1 mld. Kč. Výstavbu zaplatí fond, za kterým stojí skupina českých investorů.

 • Protipovodňová opatření v Olomouci

  9:04 do playlistu

  Protipovodňová opatření v Olomouci
  Kácením stromů a keřů začala v Olomouci stavba části druhé etapy protipovodňových opatření. Ruch motorových pil bude nedaleko centra města slyšet asi 3 týdny. V okolí řeky Moravy žije několik druhů živočichů, i proto je v plánu náhradní výsadba stromů. Kácení dočasně zkomplikuje Olomoučanům především parkování před jejich domy.

 • Guty obsadili archeologové

  11:13 do playlistu

  Guty obsadili archeologové
  Místo, kde stával unikátní vyhořelý dřevěný kostel v Třinci-Gutech, zkoumají archeologové. Pomocí sond zjišťují, jestli jsou základy stavby dostatečně pevné i pro budoucí repliku kostela a zda se v zemi skrývají zbytky ještě starší stavby. Výsledky by měly přispět k vyšší přesnosti stavební dokumentace pro nový kostel.

 • Den se sociálním pracovníkem

  14:08 do playlistu

  Den se sociálním pracovníkem
  Slezská diakonie tento týden ve svých sociálních střediscích pořádá Den se sociálním pracovníkem. Žáci i studenti středních a vysokých škol tak mají možnost přímo v praxi vidět, co práce sociálního pracovníka znamená, a lépe se tak rozhodnout, jestli to je právě obor, kterému by se chtěli v budoucnu věnovat. Stejně tak jako přibývá sociálních služeb, stoupá i poptávka po nových sociálních pracovnících.

 • Oprava silnice v Karviné-Ráji

  17:12 do playlistu

  Oprava silnice v Karviné-Ráji
  V Karviné-Ráji začaly opravy frekventované Ciolkovského ulice. Stavba je rozdělena do 2 etap, ta první potrvá až do konce roku. Řidiči ulicí neprojedou, uzavírku musí objet po připravených objízdných trasách. Původně měla vyjít rekonstrukce na 20 milionů, město opravy vysoutěžilo za 13 mil. Kč, i tak se jedná o letošní nejnákladnější opravy v Karviné. Denně touto trasou projedou tisíce aut.

 • Městská nemocnice opraví chirurgii

  19:08 do playlistu

  Městská nemocnice opraví chirurgii
  Budovu chirurgie v areálu Městské nemocnice Ostrava čeká modernizace za zhruba 150 mil. Kč. Magistrát ještě tento týden vyhlásí veřejnou zakázku na zpracování projektové dokumentace. S přestavbou by se mělo začít příští rok na podzim.

 • Začal loutkový festival

  20:56 do playlistu

  Začal loutkový festival
  Tři siláci, kteří dokáží pohnout s kamionem a přitom měří sotva půl metru a holandský loutkář a tanečník, který hraje o své slepotě. Tak vypadalo v Ostravě zahájení mezinárodního loutkářského festivalu Spectaculo Interesse. Do města se sjedou loutkáři z třinácti zemí světa.

Přehrát vše

Související