iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
25. 9. 2017
na ČT1

1 2 3 4 5

1 hlas
2028
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Vláda podpoří elektromobily

  0:59 do playlistu

  Vláda podpoří elektromobily
  Vláda dnes schválila Memorandum o budoucnosti automobilového průmyslu ČR. Dotknout se může i řady firem v MS kraji. Vláda chystá sérii opatření pro podporu elektromobilů i vývoje. Mezi návrhy je třeba možnost zrychleného odepisování pro podnikatele nebo možnost kombinace dotace na pořízení s operativním leasingem. Počet těchto vozů stále tvoří jen malé procento.

 • Vláda podpoří elektromobily

  3:37 do playlistu

  Vláda podpoří elektromobily
  Živě Petr Šimoník z Fakulty elektrotechniky a informatiky VŠB-TUO.

 • Škole ve Frýdku-Místku chybí akreditace

  6:47 do playlistu

  Škole ve Frýdku-Místku chybí akreditace
  Soukromá ZŠ Scio ve Frýdku-Místku znovu žádá MŠMT ČR o akreditaci. Zatím se tady učí zhruba 35 dětí, protože ale škola nemá oficiální povolení, využívá statut komunitní školy a vzdělává děti na základě individuální výuky.

 • ŘSD neví, proč spadla zeď na silnici I/11

  8:49 do playlistu

  ŘSD neví, proč spadla zeď na silnici I/11
  Ani po týdnu není úplně jasné, proč se zřítila část gabionové zdi na nové silnici mezi Ostravou a Opavou. Dělníci tam odklízejí sesunuté kameny a až to uklidí, na místo přijede geodet a statik, kteří budou zjišťovat, proč k pádu došlo. Ředitelství silnic a dálnic bude závadu reklamovat ještě v záruční lhůtě u firmy Eurovia.

 • Bourání v Dolních Vítkovicích

  10:35 do playlistu

  Bourání v Dolních Vítkovicích
  Dolní Vítkovice – unikátní industriální areál Ostravy, který je národní kulturní památkou, prochází úpravami. Řada jeho objektů totiž na základě rozhodnutí ministerstva kultury pozbyla památkovou ochranu a vedení areálu se je rozhodlo zbourat. Především kvůli bezpečnosti.

 • V Olomouci opravili plavecký bazén

  12:27 do playlistu

  V Olomouci opravili plavecký bazén
  Celé léto mohli Olomoučané navštěvovat jenom venkovní část plaveckého stadionu. Ta vnitřní se po náročné rekonstrukci otevřela právě dnes. Bazén má teď nové šatny, sprchy i zázemí ve vestibulu. Práce přišly na 11 mil. Kč. Dalších 40 milionů chce Olomouc do plaveckého areálu investovat v příštích letech.

 • Na trať vyjelo zmodernizované Pendolino

  15:13 do playlistu

  Na trať vyjelo zmodernizované Pendolino
  České dráhy dnes poslaly do provozu první zmodernizovanou soupravu vlaku Pendolino. Obměnou postupně projde všech sedm souprav, i ta, která bourala před 2 roky u Studénky. Pendolina u nás začala jezdit před 12 lety. Jejich nasazení tehdy provázela řada problémů.

 • Začíná rekonstrukce Divadla Jiřího Myrona

  17:11 do playlistu

  Začíná rekonstrukce Divadla Jiřího Myrona
  V Ostravě vrcholí přípravy na zahájení 1. etapy rekonstrukce areálu Divadla Jiřího Myrona. Národní divadlo Moravskoslezské ji chce zahájit v příštím měsíci. Kromě nové komorní scény je v plánu stěhování předprodeje vstupenek a vznik nové kavárny a baru. V příštím roce se divadelní provoz rozšíří o pavilon G na výstavišti Černá louka.

 • Stavba náměstí v Orlové se protáhne o 7 měsíců

  20:04 do playlistu

  Stavba náměstí v Orlové se protáhne o 7 měsíců
  Termín dokončení revitalizace náměstí v Orlové se posouvá. Podle města bude hotovo minimálně o sedm měsíců později oproti původnímu plánu. Za průtahy může podle města byrokracie. Rozsáhlá rekonstrukce začala koncem minulého roku a je největší investiční akcí v historii Orlové. Vyjde na téměř 200 mil. korun.

 • Z galerie je květinářství

  22:08 do playlistu

  Z galerie je květinářství
  Nechat si uvázat kytici může být mnohem větší zážitek, než si koupit v obchodě jednu gerberu. Dokazuje to ostravská galerie PLATO, která se proměnila na týden v umělecké květinářství. Zahradní architektka Lucie Králíková v něm tvoří spontánní kytice na míru. Vznikají z rostlin, které nasbírala na ostravských prolukách a haldách.

Přehrát vše

Související