iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
19. 9. 2017
na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
1882
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Stavba Nových Heřminov posunuta

  0:49 do playlistu

  Stavba Nových Heřminov posunuta
  Zahájení stavby přehrady v Nových Heřminovech se už poněkolikáté odkládá. Tentokrát nejméně o 5 let. Povodí Odry musí kvůli nařízení vlády nejprve nechat postavit obchvat, až pak může začít budovat nové vodní dílo, které má ochránit Krnovsko a Opavsko před ničivými povodněmi. Vedení obce je stále proti přehradě a blokuje prodej obecních pozemků.

 • Stavba Nových Heřminov posunuta

  2:49 do playlistu

  Stavba Nových Heřminov posunuta
  Živě Petr Březina, technický ředitel Povodí Odry.

 • Bude vydatně pršet

  6:11 do playlistu

  Bude vydatně pršet
  V oblasti Beskyd bude během dnešního večera a noci na středu trvale a vydatně pršet, varoval Český hydrometeorologický ústav. Srážky mohou zvedat hladiny menších toků, na některých může být vyhlášen 1. stupeň povodňové aktivity.

 • Třinec chce být statutárním městem

  6:31 do playlistu

  Třinec chce být statutárním městem
  Třinečtí zastupitelé usilují o to, aby se město stalo statutárním. Požádali krajské kolegy, ať navrhnou změnu zákona o obcích, která by vznik nového statutárního města umožnila. Návrh už nepřímo podpořil moravskoslezský hejtman. Zvýšení statusu by Třinci zvedlo prestiž a umožnilo jít do projektů, kterých se zatím účastnit nemůže. Pokud by návrh prošel, stal by se Třinec šestým statutárním městem v Moravskoslezském kraji.

 • Obchod se zbraněmi u soudu

  9:06 do playlistu

  Obchod se zbraněmi u soudu
  Krajský soud v Ostravě začal projednávat případ obchodníka, který několik let vyvážel bez potřebné licence vojenský materiál z Česka do Polska. V letech 2010 až 2012 takto prodal přes 130 zásilek za miliony korun. Hrozí mu až desetileté vězení.

 • Nová expozice o Slezanu

  10:20 do playlistu

  Nová expozice o Slezanu
  Textilní průmysl jako jedna z určujících sil proměny Frýdku-Místku v posledních stoletích. Tkalce, kteří pracovali v domácích podmínkách, vystřídaly v 19. století továrny především židovských podnikatelů. Ty byly po roce 1945 znárodněny. Výroba fungovala až do roku 2008, kdy skončila firma Slezan v insolvenci. Textilky, které zásadně ovlivňovaly město, jeho obyvatele i okolí, teď připomíná expozice v jedné z původních továrních budov.

 • Vesnička soužití slaví 15 let

  13:50 do playlistu

  Vesnička soužití slaví 15 let
  Vesnička soužití v Ostravě-Muglinově slaví 15 let existence. Projekt Diecézní charity ostravsko-opavské má primárně přispívat ke sbližování většinové společnosti s romskou komunitou. Vznikl jako pomoc lidem, kteří kvůli povodním v roce 1997 přišli o své domovy. V České republice jde o jediný projekt svého druhu.

 • Baník uspěl s výtkou

  16:04 do playlistu

  Baník uspěl s výtkou
  Baník Ostrava napodruhé uspěl s odvoláním proti zákazu výjezdu fanoušků, který dostal kvůli výtržnostem příznivců při ligovém utkání v Uherském Hradišti se Slováckem. Disciplinární komise původní jednozápasový trest změnila na podmínku se zkušební dobou na dvě utkání.

 • Nové bytové domy vadí sousedům

  17:06 do playlistu

  Nové bytové domy vadí sousedům
  Proti plánovanému rezidenční bydlení v Novém Jičíně v těsné blízkosti řeky Jičínky jsou místní obyvatelé. Na petici, kterou sepsali, během týdne nasbírali 400 podpisů. Dva bytové domy by měly vyrůst místo bývalé mateřské školy, kterou muselo město kvůli špatné statice budovy přesunout.

 • Nad oblaky

  19:54 do playlistu

  Nad oblaky
  Od čtrnácti hodin probíhá na olomouckém výstavišti Flora finálový galaprogram u příležitosti vyhlášení vítězů osmého ročníku celostátního festivalu pro handicapované Nad oblaky aneb Každý může být hvězdou. Letos se festival vedle zpěvu, malby, digitální fotografie a videí rozšířil o nové hudební kategorie, to vše za účasti patronky Kateřiny Kornové a dalších osobností.

 • Fotografie cestovatele Ingriše

  20:36 do playlistu

  Fotografie cestovatele Ingriše
  Z dirigenta mořeplavcem - fotografie Eduarda Ingriše, českého cestovale a dobrodruha, ale také filmaře a úspěšného operetního skladatele, vystavuje Lašské muzeum v Kopřivnici. Jsou na nich momenty z výprav, při kterých šlo o život, cizokrajné země i slavný spisovatel Ernest Hemingway.

Přehrát vše

Související