iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
13. 9. 2017
na ČT1

1 2 3 4 5

2 hlasy
1743
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Gang vyrobil stovky kilogramů pervitinu

  0:55 do playlistu

  Gang vyrobil stovky kilogramů pervitinu
  15 milionů korun týdně měl nejméně dva roky vydělávat mezinárodní drogový gang, který zlikvidovali kriminalisté z Národní protidrogové centrály. Při společné akci policistů z Česka, Slovenska a Polska skončilo v celách 38 lidí podezřelých z obchodování a výroby pervitinu. Tuto drogu gang vyráběl v průmyslových halách na Karvinsku.

 • Gang vyrobil stovky kilogramů pervitinu

  3:06 do playlistu

  Gang vyrobil stovky kilogramů pervitinu
  Živě Jan Horák, koordinátor, Renarkon o.p.s.

 • Haly místo polí

  6:13 do playlistu

  Haly místo polí
  Krajský soud v Ostravě zamítl žalobu Klimkovic, které žádaly o zrušení části územního plánu Ostravy, a to konkrétně na pozemcích u hranic s městským obvodem Poruba. Na území mají vyrůst průmyslové haly, Klimkovice žádaly o zachování zemědělské půdy. U soudu se hájily hlavně tím, že coby lázeňské město mají nárok na ochranu krajiny. Tento argument ale soud nepřijal. Lázně podle něj leží v sousedství dopravně vytíženého území, a umístění haly do této lokality bylo proto logické.

 • Vlak se srazil u Vikýřovic s autem

  8:15 do playlistu

  Vlak se srazil u Vikýřovic s autem
  K dopravní nehodě osobního vlaku a automobilu došlo odpoledne na železničním přejezdu ve Vikýřovicích na Šumpersku. Nehoda se stala krátce před čtvrtou hodinou odpolední a nikdo nebyl zraněn. Kdo nehodu zavinil, vyšetřuje policie.

 • Zastupitelstvo Štramberku jedná o lomu
 • Suché Lazce jsou proti trase silnice I/11

  11:19 do playlistu

  Suché Lazce jsou proti trase silnice I/11
  Vlnu nevole rozvířila plánovaná stavba obchvatu opavské městské části Komárov. Ten má být součástí silnice I/11. Bouří se hlavně Suché Lazce. Jedna ze tří možných variant obchvatu, jižní, totiž má vést přes její katastr. Tento směr obchvatu podporuje hlavně město Opava a ŘSD, zatímco dotčené obce jsou pro severní variantu.

 • Vojáci připravují areál na Dny NATO

  14:00 do playlistu

  Vojáci připravují areál na Dny NATO
  Na letišti Leoše Janáčka v Mošnově na Novojičínsku vrcholí přípravy na Dny NATO. Na letošním 17. ročníku se představí celkem 17 zemí. Poprvé tady budou mít prezentaci i hned tři mimoevropské - Spojené státy, Kanada a Saudská Arábie.

 • Senioři jsou přes 2 měsíce bez výtahu

  17:17 do playlistu

  Senioři jsou přes 2 měsíce bez výtahu
  Už téměř tři měsíce se někteří nájemníci domu s pečovatelskou službou ve Frenštátu pod Radhoštěm nedostali z domu ven. Tak dlouho tam totiž nefunguje výtah. Firma, která má jeho opravu na starosti se nejprve hájila nedostatkem pracovníků. Teď za zpoždění podle jejího vedení může údajná výrobní vada na kabině výtahu.

 • Olomouc mění názvy zastávek MHD

  19:33 do playlistu

  Olomouc mění názvy zastávek MHD
  Olomouc bude měnit některé názvy zastávek hromadné dopravy. Návrhy městských části i samotných cestujících už schválila rada, ke změně pak dojde od ledna příštího roku. Nové názvy mají být přesnější a aktuálnější. Od roku 2018 pak budou nejen v jízdních řádech, ale i na zastávkách nebo jednotlivých panelech v autobusech a tramvajích.

 • Ostrava rozšiřuje areál pro in-line bruslaře

  20:08 do playlistu

  Ostrava rozšiřuje areál pro in-line bruslaře
  In-line areál U Cementárny se rozšiřuje. Město Ostrava v těchto dnech předalo staveniště a zahájilo stavební práce. Kromě stovek nových metrů dráhy pro bruslaře vznikne v lesoparku u bývalé fakultní nemocnici v městské části Zábřeh také první parkurové hřiště v Ostravě. Lidé by nová sportoviště mohli začít využívat už za rok.

 • Orchestr z Katovic hraje barokní hudbu

  21:51 do playlistu

  Orchestr z Katovic hraje barokní hudbu
  Koncert v kostele je zážitek. Motto Svatováclavského hudebního festivalu. Ve svatostáncích severní Moravy takových zážitků letos nabídne celkem pětatřicet. Jedním z nich byl i koncert polského souboru Orkiestra Historyczna. Evangelický kostel v Bystřici nad Olší rozezněl starou hudbou zahranou v přesném historickém provedení.

Přehrát vše

Související