iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
5. 9. 2017
na ČT1

1 2 3 4 5

1 hlas
2274
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Další kolo kotlíkových dotací

  0:52 do playlistu

  Další kolo kotlíkových dotací
  Značný zájem vyvolala v Moravskoslezském kraji nová vlna takzvaných kotlíkových dotací. Za pouhou hodinu od zahájení příjmu žádostí jich lidé elektronicky podali pět tisíc. Dalších pět tisíc žádostí ještě kraj přijme. V aktuální výzvě je k dispozici 900 milionů korun, podle předpokladů by měly stačit na výměnu osmi a půl tisíce kotlů. Výměna jediného představuje úbytek přibližně 100 kilogramů prachu v ovzduší.

 • Další kolo kotlíkových dotací

  3:10 do playlistu

  Další kolo kotlíkových dotací
  Živě Jarmila Uvírová, náměstkyně hejtmana MS kraje.

 • Česko-polský projekt měření ovzduší

  7:28 do playlistu

  Česko-polský projekt měření ovzduší
  K omezení přesunu znečišťujících látek v ovzduší by měla pomoci i společná měření České republiky a Polska. Na projektu spolupracuje Vysoká škola Báňská, polský Institut meteorologie a vodního hospodářství a Bezpečnostně technologický klastr. Společný projekt představili v Horní Suché.

 • První den návštěvy zakončil prezident ve Studénce

  10:20 do playlistu

  První den návštěvy zakončil prezident ve Studénce
  Živě redaktorka Tereza Krumpholzová.

 • První den návštěvy zakončil prezident ve Studénce

  11:41 do playlistu

  První den návštěvy zakončil prezident ve Studénce
  Prezident Miloš Zeman dnes zahájil třídenní návštěvu Moravskoslezského kraje. Během ní navštíví celkem šest měst a obcí. Diskutovat bude mimo jiné se starosty, podnikateli i s občany. Dnes odpoledne navštívil Větřkovice na Opavsku, které letos získaly titul Vesnice Moravskoslezského kraje, a právě teď diskutuje s lidmi ve Studénce.

 • Pochybné transakce za 2 miliardy?

  14:23 do playlistu

  Pochybné transakce za 2 miliardy?
  Transakce za dvě miliardy korun prověřuje Finanční úřad pro Moravskoslezský kraj. Do podezřelých machinací je zapojeno téměř 290 firem. Vyplynulo to z analýzy kontrolních hlášení, která zavedlo ministerstvo financí začátkem loňského roku. České televizi to potvrdila mluvčí finančního úřadu Petra Homolová.

 • Armáda spásy chystá nové denní centrum

  16:53 do playlistu

  Armáda spásy chystá nové denní centrum
  Razantní proměnou projde areál Armády spásy v Ostravě-Mariánských Horách. Budovy, které slouží lidem bez domova, jsou v havarijním stavu a není možné je opravit. Armáda spásy proto požádala o pomoc stát. Ten ji na stavbu nového centra nakonec potvrdil čtyřiceti milionovou dotaci. Včera odpoledne vybrali firmu, která začne do měsíce s demolicí.

 • Studénka soud

  19:06 do playlistu

  Studénka soud
  I dnes pokračoval proces čtením závěrečných řečí kvůli železničnímu neštěstí ve Studénce. Obhájci obžalovaných - firmy Dopravní stavby Ostrava dnes Eurovia - kvůli pádu mostu žádají zproštění všech obvinění. Jejich klienti jsou podle jejich slov nevinní a nemůžou za tragédii z roku 2008, při které zemřelo 8 lidí a dalších stovka cestujících byla zraněna.

 • Mauzoleum má opravené schody i terasy

  19:35 do playlistu

  Mauzoleum má opravené schody i terasy
  Desítky let ho ničili vandalové – dnes má za sebou první část oprav za 5 milionů z celkových osmnácti. Jihoslovanské mauzoleum v Olomouci se zatím dočkalo opravy spodní části – následovat bude ještě celá kaple, a také nepřístupná krypta. Nákladná rekonstrukce by měla probíhat až do roku 2020.

 • Richard Krajčo ambasadorem konzervatoře

  21:34 do playlistu

  Richard Krajčo ambasadorem konzervatoře
  Janáčkova konzervatoř chce přilákat ke studiu více nových uchazečů. Do nového školního roku tak přichází s videoklipem a ambasadorem Richardem Krajčou, který má pomoci školu mezi mladými lidmi propagovat. Do letošního ročníku přijala konzervatoř 59 nových talentů, některé obory je ale problém naplnit.

Přehrát vše

Související